Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jár valamilyen támogatás...

Jár valamilyen támogatás akkor, ha én (21 éves nappalin tanuló nővér) vagyok az öcsém gyámja?

Figyelt kérdés
2010. dec. 30. 13:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Kaphattok rendszeres gyermekvédelmi kedvezményt, étkezési díjkedvezményt, lakhatási támogatást, rendkívüli gyermekvédelmi támogatást és rendkívüli szoc.segélyt.
2010. dec. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ezek igényléséhez milyen papírok szükségesek és hova kell fordulnom? A családsegítőhöz?
2010. dec. 30. 13:40
 3/8 anonim ***** válasza:
Családsegitő, önkormányzat szociális osztálya, mindent végig kell kilincselni és ne hagyd magad lerázni.
2010. dec. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
családsegítőnél kérjetek segítséget a kilincseléshez, ők ismerik a helyi önkormányzatot, hogy mit lehet kérni
2010. dec. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Az önkormányzathoz kell fordulni. Kell jövedelemigazolás, rezsit igazoló számlák és ott helyben ki is tudjátok tölteni az igénylőlapot. Árvaellátást nem kaptok?
2010. dec. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Árvaellátásra nem vagyunk jogosultak, mert élnek a szüleink, csak nem tudják ellátni a törvényes képviseletet. Az ő házukban élünk, ők külföldön laknak és dolgoznak (épp válófélben vannak, és mindketten új életet kezdtek, csak minket nem kalkuláltak teljesen bele), és valamennyi anyagi támogatást kapunk tőlük, de nem eleget a rezsire, a számlákra, az iskolai költségekre stb. Én próbálok diákmunkát vállalni, de szinte évente egyszer van lehetőségem rá.
2010. dec. 30. 18:35
 7/8 anonim ***** válasza:
szép szüleitek vannak, mit ne mondjak...más rokon?
2010. dec. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az apánk szüleivel nem tartjuk a kapcsolatot évek óta, utálnak minket, az anyánk szülei meg abban segítenek, hogy hetente 2-3 alkalommal, mikor megyünk hozzájuk, mindig főz a mamánk. Más még rosszabb körülmények között él és nem panaszkodni szerettem volna, mert elvagyunk, csak nem értek a szociális hálózat ellátásaihoz, ezért kértem kiindulási ponthoz segítséget, amit köszönök is szépen.
2010. dec. 30. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!