Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lakás támogatás, de hol?

Lakás támogatás, de hol?

Figyelt kérdés

Tiszteletem Önöknek Kedves Olvasok!


Kérdésem a következő lenne!

Kihez, hová tudnék segítségért fordulni ha nincs családom ( szülők stb .... ) viszont decemberbe jöttem haza párommal Németországból aki itthon nem tudott elhelyezkedni dolgozni, így az albérletet már nem tudjuk fizetni............:( én most 6 hónapos terhes vagyok és már nem dolgozhatok így nem tudok semmivel beszállni a kasszába! Hol lehet ilyen lakáshoz hozzá jutni és hogyan amit támogatásként adnak a rászorulóknak?

Hol tudnék a páromnak munkát találni?


2011. febr. 9. 23:24
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
hát támogatást csak akkor kapsz ha van munkád, de lássuk a másik oldalt, a napbarnultak is kapnak ingyen mindent,lakást is.szerintem önkormányzati lakást igénybe vehettek.
2011. febr. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

Hát ez nem túl rózsás helyzet. Lakástámogatásról nem tudok, csak lakhatási támogatásról, azt az önkormányzatnál kell kérni ,ahol éltek. De ehhez kellenek számlák, igazolások, szerződés (ha albérletben vagytok), stb.


A baba fiú lesz, vagy kislány? (a babaholmik miatt kérdem).

2011. febr. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
Önkormányzati lakásra nem hiszem, hogy van remény, de egy próbát lehet tenni. Valószínűleg valami egy szobás komfort nélkülit kiutalnak ilyenkor :(
2011. febr. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:

Családsegitőhöz tudsz fordulni illetve elvileg átmeneti segélyt tudsz igényelni.Önkormányzati lakásról ne álmodozz,mert baromi nehéz megkapni,kivéve ha falu.

Párodnak mi a szakmája?Vagy mihez ért?Bár kétlem,hogyha ott nem ment melót találni itt fog.Családomban rajtam kívül még 3 munkanélküli van (ffi)és nem találnak munkát csak beugrósat már 2,5-3 éve!Úgyhogy sok ábrándot nem fűznék egyből hozzá.

Viszont ha Pesti vagy akkor tudok segíteni babaruhákkal.Írj privit és holnap elolvasom.


Kalap kaki.

2011. febr. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

önkormányzathoz menjetek be, náluk lehet kérni. de nem holnap fogtok kapni, várólistás a történet és ott is kell fizetni csak töredékét mint az albérletnek.

(nálunk pest külvárosában, havi 10.000.- egy 2 szobás önkormányzati lakás + rezsi)


párod pedig menjen el munkanélküli központba és amint tud szerezzen munkát

2011. febr. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
előző vagyok. ha nagyon nem sikerül semmi, Te a babával mehettek anyaotthonba. a védőnőd tud neked ebben segíteni
2011. febr. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
2011. febr. 10. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
81%

Kedves kérdező..

Én nem foglak biztatni..Nem hiszem ,hogy ha bementek az önkormányzathoz rögtön kaptok lakást.Sajnos rajtatok kívül nagyon sok ember van hasonló helyzetben és ők sem kapnak lakást..Abban sem vagyok biztos,hogy a párod kapni fog munkanélküli segélyt,hiszen csak akkor jár ha van egy bizonyos ledolgozott napja..Mivel Németországban dolgozott elképzelhető,hogy azt nem veszik figyelemebe..De ha igen akkor igényeljen gyorsan munkanélküli segélyt,és tudtok maradni az albérletben.

Tudom,hogy sokan írják,hogy egyre nehezebb munkát vállalni,de ilyen esetben minden munka jól jöhet,és el kell fogadni.A barátnőm akinek csak 8 általános végzettsége van mégis szerzett állást magának egy nyomdában.A férje aki szintén csak 8 általánossal rendelkezik a tejgyárban dolgozik,szóval akad még lehetőség...csak hát vannak akik nem adják lejjebb ha már egyetemet végeztek,amit szintén megértek..De a te párod nem válogathat,hiszen terhes vagy..Néha egyébként ez is meglep,hogy valaki ennyire nem gondolkodik előre..Tudom,hogy a baba a minden,de ilyen áron??

Komolyan ilyen jövőt akarsz,hogy ruhákat is kéregetni kell?

Nem lett volna jobb inkább még egy ideig kint maradni amíg valamennyi pénzt össze nem gyűjtöttetek volna??

2011. febr. 10. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Szép napot Mindenkinek!


Köszönöm mind a pozitív, mind a negatív választ !


Ha minden igaz a baba neme kislány!

Első ultrahangnál kisfiút mondtak, 6 hónaposnál pedig kislányt!

Köszönöm azoknak akik némi biztatást adnak hisze erre igen nagy szükségem van ha csak szavakban történő pici reményt keltés is, de erre nem csak nekem hanem mindenkinek szüksége lenne!


Igazából nem válogatunk munkából ami van, jönne az van és vállalná!

Szakmája: lakástervező, útépítő, import-export!

Utolsó munkahelye import - export Luxemburg erport!

Nem úgy jöttünk el Németországból, hogy bum bele a közepébe hiszen ennyire buta nem vagyok!

Luxemburg átadta Magyarországnak a reptérre, hogy ugyan úgy folytathatja a munkáját innen Luxemburgi területre!

Dec jöttünk haza volt össze sporolt pénzünk és jan 4-el kellett volna munkába állnia, de Magyarország szerződést bontott, melyben az áll, hogy import-export Luxemburg kapcsolat 3 hónap múlva megszűnik ugyanis a magyarok sokat loptak! ( jó a lopás nem volt benne )

Haza hozzá teszem azért jöttünk, mert nem kaptam orvosi ellátást........ paragrafus 5 bekezdés unios tagállam stb!

Lényeg a lényeg a baba nem pénztelenségre volt tervezve és se én se más társam nem a kéregetésre alapoz!

Én mindig úgy voltam ezzel ha tudok segítek és nem ítélem azon embereket el akik eme módszerre kényszerülnek!

Senki se ezt a jövőt választja................ de mindegy hiszen az ilyen embereknél akik támadóan állnak ezekhez a dolgokhoz a leglelketlenebbek...........


Köszönök még egyszer minden reagciót!

2011. febr. 10. 05:54
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értek 1-2 dolgot, ezért inkább kérdezek:

Luxembourg nem Németország, vagy tévedek???

Miért bontott Magyaro. szerződést azért, mert a MAGYAROK sokat lopnak? Ezt egyáltalán nem értem. Ezért max. a belga fél bontott volna szerződést, nem a magyar...

Itthon sem jár neked ingyenes orvosi ellátás, itt is fizetned kell érte keményen, havonta. Szerintem ezt kint ugyanúgy meg lehetett volna tenni, hogy egyszerűen befizetsz havonta x összeget, ezzel megvásárolod az orvosi ellátást magadnak. Nem? Itthon miből fizeted ki a TB ellátás havi összegét? Kinn legalább volt munkája.

Miért nem mentek vissza? Ha már eddig olyan jó volt kint... Adózni nem jó itthon, szülni hazajönni jó?

Ha jól értelek, akkor 2 havi megélhetésre volt pénzetek, amikor hazajöttetek? Elég rosszul fizethetnek kint...


Félre ne érts, csak nem szeretném, ha a kedves válaszolók elkezdenének ész nélkül babaruhákat küldeni, mikor azt se tudjuk, ki vagy, hiszen ez egy anonim oldal, sokan visszaélnek ezzel (hazudnak, mint a vizfolyás) és a sztorid pedig sajnos nem kerek.

Ha kikerekited, egy szót se szólok többé!

2011. febr. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!