Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hallottam egy olyan gyógyszerr...

Hallottam egy olyan gyógyszerről, amit ha alkoholisták bevesznek és isznak rá (alkoholt) meghalnak? Igaz ez? Létezik?

Figyelt kérdés
2010. dec. 31. 21:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

Azért az durva lenne, főleg ha ezt gyógyszernek is neveznék. Én olyanról hallottam, hogy rosszul lesz az illető a gyógyszertől és ezért nem kívánja a piát.

Másik, hogy a pia kinyírja a májat és ha még pluszba valami erős gyógyszert is szed akkor lehet gáz.

2010. dec. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%
Kit érdekel? Ha igen, hülye volt aki kitalálta.
2010. dec. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
26%
valamelyik gomba ilyen, hogy csak akkor mérgező ha isznak rá
2010. dec. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
55%
van valami beültethető izé... :D nem arra gondolsz ? arra úgy tudom ha isznak tényleg meghalhatnak ! de nem biztos csak azonnal kórház
2010. dec. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
49%
Igen, a benzodizepin nevű nyugtató fajtáról van szó. Alkohollal konbinálva légzésbénulást és halált okozhat, ne próbáld ki.
2010. dec. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, te mire gondolsz, de olyan van, hogy ha valaki masszív alkoholista, napi szinten sokat iszik és mondjuk bekerül kórházba, műtik és nem tudom, hogy gyógyszer miatt amit altatáskor kap, vagy csak azért mert egy ideig nem visz be alkoholt, de behülyülhet, ha nem szólnak előre. Szólni kell hogy alkoholista és akkor adnak neki vmi gyógyszert, ha nem akkor valami idegrendszeri zűr lép fel és gondok lesznek belőle, de nem hal bele.
2010. dec. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
esperal a beültethetős. antietil a gyógyszer vagy antetil vagy ilyesmi
2010. dec. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból tudom, hogy mondanak ilyet még orvosok is, hogy megfélemlítsék a pácienst hátha akkor abbahagyják. Pl ha májproblémája van már az ital miatt és arra gyógyszert kell szednie akkor néha rámondják, hogy ha iszik meghalhat.

De ez is annyit ér amúgy, mint halottnak a csók! :(

2010. dec. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Igen! Ilyen tényleg van!A beültethetős fajtát 89-ben a bátyámnak beültették. A szanatórium, ahol ezt a beavatkozást végezték, megszűnt, de szerintem az eljárás létezik.
2010. dec. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A benzodiazepin és az alkohol csak nagy dózisban okoz légzésbénulást. Kis mennyiségben (teszem azt 3-4 feles, és 100 mg pl alprazolam, ami szintén benzodiazepin) csak erős altató hatása van. De külön-külön is. A mennyiséggel és a keveréssel nő a kockázat. Egyenként is lehetnek halálosak.
2010. dec. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!