Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 20 évesen hogyan kezdjek új...

20 évesen hogyan kezdjek új életet? Milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés

Nem kérek kioktatást, azt kaptam eleget. A lényeg, hogy én Debrecen közelében lakom és Budapestre szeretnék menni vagy külföldre. De mégis hogy kezdjek neki? Nyáron mennék.


Érettségim van és egy okj-s bizonyítványom lesz júniusban (remélhetőleg : )).


2011. jan. 2. 18:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Van valami félretett pénzed, amiből el tudod tartani magad egy ideig?
2011. jan. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

1. szükséged van némi alaptőkére. Ebből fedezed a lakhatásod és a megélhetésed az első hónapban, valamint az utazást. Jó tudni, hogy a legtöbb albérletben kéthavi kauciót kérnek, ami 100 ezer körüli összeg.

2. először legyen munkád, utána költözz. Albérletet sokkal könnyebb találni, mint munkát.

3. ezért már most állj neki valami diákmunkának, valamint nézz helyeket a kiszemelt városban.

2011. jan. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Menj külföldre Au-Pair-nak, magyarul bébiszitter vagy hogy kell írni.

Teljes ellátás+havi 300euro és ha nem tetszik a család amit kapsz azonnal válthatsz.


Ez megfelelö?

2011. jan. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Pénz nélkül semmikép ne indulj el, hiszen ha csak szobát veszel ki első körben, arra is kell kaució, és az első fizetésedig nem árt enni sem. Aztán vegyél ki egy olcsó szobát, és ott gyűjtögess, míg ki nem tudsz venni valami olcsó kislakást, ami berendezett, hiszen, ha nincs bútorod, egyszerűbb költözködni egy utazótáskával, mint szállíttatni a bútorokat.

Szóval előbb gyűjts pénzt, aztán hajrá! ;)

2011. jan. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Igen, a bankban van pénzem. De egyedül is mennék... és a munka és az albérlet nem is probléma vagyis az, de azt kb fél év alatt csak tudok találni... inkább azon forgok, hogy egyedül nekiállni... szóval milyen tanácsot tudnátok adni? Vagy ismertek valakit, akinek ilyen története van? Tudom, hogy minden kezdet nehéz és aztán majd jobb lesz... remélem. Csak nem tudom, hogy kezdjek neki.


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2011. jan. 2. 18:55
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mihez értesz? Milyen munkára vársz? Éltél már önálloan? F/L vagy? Van hol laknod legalább ideiglenesen?
2011. jan. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Dolgoztam pultosként és felszolgálóként, nyári munka miatt. Eleinte valamilyen tisztességes munka is megteszi, hogy legyen pénzem, mert majd szeretnék elvégezni egy másik okj-s képzést is munka mellett és az már pénzbe kerül... :S Nem éltem még önállóan. Lány vagyok. Nincs hol laknom, nincs semmi rokon meg ismerős, mindenki itt van a közelben. Ha lenne akkor hozzá is el tudnék menni és úgy dolgoznék, de nincs senki. :S
2011. jan. 2. 19:00
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Épp azt akartam javasolni, hogy ha van rokonod, akkor megkérdezheted őt is, hogy egy darabig lakhatnál-e nála. Mert az albérlet tényleg sok pénzt elvisz.
2011. jan. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy barátnőm jött fel Pestre így. Vagyis akkor még nem volt a barátnőm, csak segítettem neki, és így barátkoztunk össze.

A vele szerzett tapasztalatok alapján írtam, hogy semmiképp ne költözz addig, amíg nincs munkád. Neki másfél óra alatt találtunk albit, munkát találni jóval nehezebb volt. És anyagilag még úgy is jobban jött ki, hogy utazgatnia kellett az interjúkra!

2011. jan. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%
Nekem 2 barátnőm együtt mentek fel anno. Kivettek egy néninél egy kis szobát, ahol volt 2 ágy, és 1-1 szekrény nekik. Használhatták a konyhát, a fürdőt, a mosógépet. Ott gyűjtöttek másik lakásra. Aztán közel 2 évet maradtak a néninél. Nagyon jó kapcsolatot alakítottak ki a nénivel Azóta is visszajárnak hozzá, mint egy pótnagyihoz. De vettek ki másik lakást, ahol külön szobában laknak, de egy lakásban.
2011. jan. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!