Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elakarok költözni itthonról....

Elakarok költözni itthonról. Mien lehetőségeim vannak? (lent)

Figyelt kérdés

Elég bonyolult a helyzet, de megpróbálom vázolni. 16 éves vagyok, anyuval élek. Szeretnék apuhoz költözni, de nem tudom mik a lehetőségeim.

Apu albérletbe van és iszik is bár viszonylag keveset, amin 1000% hogy változtatna ha ugy adódna a helyzet, legalábbis ezt mondta. Anyunak a cigin kívül semmien káros szenvedélye nincs. A ház ahol lakunk a banké mert elég rossz anyagi helyzetben vagyunk. Azért szeretnék elköltözni, mert anyuval semmit se tudok megbeszélni és a napi beszélgetésünk egyenlő egy "szia"-val. Minden kis apróságért szól, folyamatos a veszekedés. Ha rajta múlva és nem vesznénk össze szinte sehova se engedne, nem is értem miért... A tanulásomra nem figyel, magamnak köszönhetem hogy 4,2 - 4,3-as átlagom van. Apu nem lakik velünk de mégis mindent megbeszélünk, mindig meghallgat és segít mindenben. Figyel a tanulásra és minden másra is. Sokkal jobb lenne ha vele lakhatnék.

Igaz az amit hallottam hogy 16 évesen dönthetek arrol hogy hol lakhatok?

Ha pedig nem akkor, hogy lehetne elérni hogy mégis oda tudjak költözni?


2011. máj. 12. 21:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád azért lehet ingerlékeny, mert rossz anyagi helyzetben vagytok. Meg kellene értened őt ahelyett, hogy csak magadra gondolsz, meg arra, hogy mikor tudsz eljárni a barátokkal bulizni, ide-oda. Fogd fel, hogy kérdéses a tető a fejetek fölött, anyukádnak ezeregy baja van rajtad kívül, és egy 16 éves, majdnem felnőtt gyereknek meg kellene értenie, hogy nem minden róla szól. A te érdeked, hogy jól tanulj, ha ki akarsz mászni a gödörből. Tegyél le egy jó érettségit, tanulj tovább, kívánom, hogy akár a magad erejéből vidd sokra az életben!

Apukáddal jó a kapcsolatod, mert nem vele vagy napi 24 órában. Hidd el, ha ő nevelne, már korántsem lenne ennyire jó - talán keveset iszik, és ígérhet, amit akar, de nagyon nehéz változtatnia, ha egyszer rászokott az italra. Legyél egy kicsit (sokkal) megértőbb, és türelmesebb anyukáddal!

2011. máj. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A gyámhivatalba kell bemenned, és elmondanod ezeket, ők majd elindítják a folyamatot. Arra számítanod kell, hogy alaposan ki fogják vizsgálni, hogy Neked mi lenne a legjobb és meghallgatják mindkét szülődet is.
2011. máj. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mért gondolod hogy egy alkoholista mellet jobb lenne ha oda mész apúd megkapja az utánad járó pénzeket és lesz mit el inni az alkeszok nem teszik le csak úgy a piát

bocs de naiv vagy.

2011. máj. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!