Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én érzek különbséget a...

Csak én érzek különbséget a két dolog közt? Nem érti mi bajom. Többi lent.

Figyelt kérdés

Egy gyerekkori barátom iszonyatosan megbántott. Ezt meg tudnám bocsájtani idővel,hiszen mindenki hibázhat. DE

Ő hónapokon át csinált valamit,elhallgatta előlem,hazudott,majd hülyének nézett. Tehát a "bűne" nem egy megfontolatlan tett következménye,hanem úgy élt a hazugságban,hogy leszarta mit érzek. Most ez az illető úgy fogja fel a dolgokat,hogy hibázott,és ennyi.nem érzékeli a különbséget.más egy meggondolatlan tett,mint tudatosan átverni egy gyerekkori barátot közel egy éven át. Mit gondoltok erről?


2011. jan. 4. 11:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt hogy én is sok barátomnak hazudok. És akkor mi van? Van amit senkivel nem akarok megosztani, valamit meg mondani kell helyette.
2011. jan. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem más. Ugyanazt a hibát lehet elkövetni hirtelen, és lehet hónapokig ugyanazzal a hibával létezni.

Én sem értem, mi bajod. A szeretet megbocsájtó, teljesen mindegy, mit kell megbocsátani. DE nem vagy köteles mindent benyelni, de akkor nincs szó szeretetről és nincs szó barátságról.

Persze nem írtad meg, miről van szó, lehet, hogy a tények ismeretében jobban érteném a problémádat.

2011. jan. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem vele kapcsolatos dologban hazudott,hanem olyanban,ami engem érint,és hagyta,hogy szenvedjek.
2011. jan. 4. 12:08
 4/4 anonim ***** válasza:

Más? Más. Ettől még ez is hiba, meg az is hiba. Sokféle hiba létezik, mellesleg ezt a kérdést húztam államvizsgán... (4-es lett.) :)


A bárotoknak is lehetnek egymás előtt titkaik. Ők nem egy ember, hanem kettő, akik jóban vannak.


Barát az, aki bármikor bejöhet hozzám, leülhet, elmondhatja ha valami bántja, és még enni is kap. Barát az, aki az éjszaka közepén felhívhat, hogy most szüksége van rám, és én menni fogok. Barát az, aki el meri mondani nekem, ha velem valami baj van, és nem fél, hogy ettől majd haragudni fogok rá.


Az nincs benne, hogy együtt élünk, mindenről beszámolunk egymásnak, közösen megyünk ki még a WC-re is.


Tehát a többi azon múlik, hogy mi volt az amit titkolt. Ha nem ellened tette, csak nem akarta neked elmondani, akkor ehhez minden joga megvolt, barátok között nincs olyan kötelezettség, hogy neked az ő összes dolgáról, lépéséről tudnod kell, és neki azt kötelessége elmondania. Igazmondási kötelezettsége sincs. Neked meg olyan kötelezettséged nincs, hogy örökre barátok kell maradjatok. Ha ez téged annyira bánt, akkor elmondhatod neki, hogy nagyot csalódtál, mást vártál, mást gondoltál. Mondhatod azt is, hogy már nem akarod, hogy barátok legyetek. Dönteni neked kell. Nincsenek mindenhova érvényes, örök szabályok.

2011. jan. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!