Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatalon lett anyuka és ezért...

Fiatalon lett anyuka és ezért irigy vagyok rá. Gáz vagyok nagyon? Olyan kellemetlen hogy így érzek.

Figyelt kérdés
Az egyik ismerős lányról van szó. Most 24 éves, és 1 éves a gyereke. Ő mindig csini csajszi volt, jó alakú, viszonylag szép arcú, teli önbizalommal, divatos szép ruhákban járt. Összejött egy pasival 21 évesen (nem egy szegény pasiról van szó, 28 évesen autója + lakása volt) és jött is náluk a baba. Szép kis szőke hajú, kék szemű kislány, ráadásul azt a nevet adta neki ami nekem is az egyik kedvencem. Szóval most tökéletes az élete, szoktam látni ahogy tolja a babakocsit, mindig mindene tökéletes, én meg a közelében sem vagyok ilyen dolgoknak. Olyan sz*r érzésem van mikor találkozunk... :/
2011. okt. 22. 10:59
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
És ilyenkor mindig azon gondolkozom, hogy Úristen de gáz vagyok hogy az ő életével foglalkozom, de ez az irigység úgy el tölt vele kapcsolatban...
2011. okt. 22. 11:01
 2/29 anonim ***** válasza:
27%

Kivulrol lehet hogy tokeletes az elete, de nem olyan biztos, hoyg az, kerdezd meg.

Amugy az irigyseg egy betegseg, foleg ha elfoglalja eleted nagyobb reszet. Menj pszichologushoz.

2011. okt. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 Hailey13 ***** válasza:
81%

kérdés hogy te hány éves vagy? neked is lett volna erre lehetőséged, csak nem éltél vele?

ne hibáztasd magad, egyszerű emberi érzés hogy kicsit féltékeny vagy. persze nem jó, de ez van. ezt abszolút pozitívan mondom:foglalkozz a saját életeddel, neked is lehet gyereked, férjed, és olyan életed amit akartál, csak nyitott szemmel kell járni!:)

2011. okt. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
71%

Azzal, hogy irigy vagy csakis magadnak és a lelkivilàgodnak àrtasz vele.

Inkàbb örûljél annak, hogy vannak boldog pàrok. Neked is be fog következni elõbb-utóbb.

2011. okt. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
27%
Az ilyenek általában hamar elválnak, szóval nyugi.
2011. okt. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
51%

Pontosítanék: az irigység csak akkor káros, ha elvonja a figyelmed a saját életedről. Ezt nem szabad hagynod. Mindenkinek megvan a saját útja, így neked is. Tanulj/dolgozz, legyenek céljaid, de ne az, hogy olyan tökéletes életed legyen, mint XY-nak. Saját magadra kell figyelned, szerintem az irigység olyasmi, amit el lehet magunkban nyomni és el is kell, mert nincs tökéletes élet, maximum olyan időszak az életben, mikor nem hiányzik semmi, teljes a boldogság.

Mi van, ha nem is akart gyereket,vagy mi van, ha azért szülte, hogy maga mellett tartsa a páérját, mert jó parti?

Ebből a szemszögből mindjárt nem olyan tökéletes a dolog.

18L

2011. okt. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
85%
Mindenkinek más az élete, más a sorsa, és többnyire nem látjuk mások nehézségeit. Éld a saját életed türelemmel, és ne árts magadnak irigykedéssel!
2011. okt. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudhatjuk, mit hoz a holnap. Lehet, hogy 2 év múlva a Te életed lesz tökéletes, az övé pedig romokban fog heverni.


Az irigység pedig nem betegség, hanem természetes emberi érzés, ami csak akkor tudunk legyőzni, ha elfogadjuk.

2011. okt. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Én 22 éves vagyok, de mindig úgy képzeltem el magam hogy 23-25 évesen már gyerekem lesz, vagy legalább egy hosszú ideje működő kapcsolatom. Ehhez képest meg semmi, és emiatt vagyok rá irigy hogy neki meg sikerült...De nem is az hogy cserélnék vele, mert mit tudom én tetszik a pasija vagy ilyesmi, hanem szeretnék én is úgy lenni mint ő, de a saját életemmel. Ez lehet kicsit zavaros mondat, de remélem érthető mire gondolok.


Na de köszi a válaszokat.

2011. okt. 22. 11:15
 10/29 anonim ***** válasza:
73%

11:10 Na ez szép! ...az boldogítsa, hogy az ilyenek úgyis hamar elválnak? Miért más kárának kellene örülnünk, ahelyett, hogy a saját boldogságunk (boldogulásunk) kialakítását tartanánk szem előtt! Hosszú távon sokkal többre menne vele.

Egyébként meg nem feltétlenül kellene borítékolni, hogy hamar elválnak...

2011. okt. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!