Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék hogy jobb legyen...

Mit tehetnék hogy jobb legyen én és anyukám kapcsolata?

Figyelt kérdés

Anyukám már teljesen megváltozott az utobbi időben.Már szint csak saját aga érdekli.Nagyon hiányozna nekem sokszor egy kis anya-lánya beszélgetés vagy hogy mikor hazajövök vagy ő hazajön akkor megkérdezze mi volt velem ma vagy hát egyszerűen a KOMMUNIKÁCIÓ!Hazajön és egy szia-ban kimerül a kommuikációnk.Mert ha valamiről szeretnék vele beszélni vagy csak sián elbeszélgetni akkor az úgy is vitában végződik mert vagy nem ér rám vagy vagy csinál vmit és nem figyel rám...Nem csak velem ilyen hanem a többi családtaggal is kb.Mondjuk báttyámmal még csak elvan ami nekem nagyon fáj :( Pedig mikor megemlitem hogy őt mér szereti jobban akkor rögtön jön a "Mindkettötöket ugyanúgy szeretlek."-dumával.Persze foglalkozzon magával nem mondom én de ez már nekem nagyon sok hogy engem mindenki lesz@r.Senkivel nem tudok beszélgetni bármi bajom is van :( Már annyira elegem van!:'( Nem szeretnék többet vitatkozni de most játsszom a kis sértödöttet pedig ez olyan kis óvodás viselkedés :S De már nem tudok jobbat!Remélem érthetően leírtam mindent ha meg nem akkor kérdezzetek ami nem volt érthető!Köszi ha végigolvastad!


14/L


2011. jan. 6. 20:53
 1/5 A kérdező kommentje:
Jaj bocsi néha kihagytam egy-két betüt mert már merül a billentyűzet...
2011. jan. 6. 20:55
 2/5 anonim ***** válasza:

ez most vicces lesz, de valami nyugtatót adj a kávéjába és ha már kellőképp nyugodt akkor ültesd le...áááá nem!

"A hozzáállás az a kapcsoló ami minden mást elindít!"-vagyis... ha te hazaérsz előbb akkor ne a tv, vagy a számítógép legyen az első..főzz neki egy teát vagy egy kávét..mosogass el, vagy rakj rendet.De mindenképpen olyat amivel kedveskedhetsz neki vele.Hívd fel hogy mit vegyél ki a fagyóból, mit szeretne főzni, vagy ha tudsz ilyenekben neki segíteni akkor segíts neki.vagy takaríts ki.Kezdeményezz te: kérdezd meg tőle hogy "Milyen napja volt?" ha te kezdeményezel talán észre veszi hogy érdeklődsz utána..érdekel téged milyen a hangulata..stb

14 éves lányka vagy..vagy amivel még elindithatod a kommunikációt: felvilágosítást kérsz tőle valamilyen témában!Még akkor is ha tudod hogy az a téma mi fán terem...csak ne áruld el magad..színészkedj egy picit hogyha ezt alkalmazod..ne vegye azt észre hogy ezt te már tudod

2011. jan. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!:)

Hát én mindig probálok beszélgetést kezdeményezni de hát...:( Majd jobban igyekezek!

Az a baj hogy nagyon nem vagyok házias :S Inkább kirohanok a világból csak ne kelljen takarítani!De majd megprobálok segíteni mert tudom hogy kéne csak a lustaság legyőz :S Főzéssel is általában több kárt csinálok mint hasznot...

Még jöhetnek válaszok!

2011. jan. 6. 21:29
 4/5 anonim ***** válasza:

Először is le a kalappal, nagyon éretten gondolkodsz!

"Sajnos" talán érettebben is, mint anyukád.

14 éves vagy. Nem a te feladatod lenne, hogy anyukád figyelmét kivívd magadnak...

Másrészt... biztos megvan az oka, amiért anyukád most így viselkedik. Valószínűleg önmagával, a saját életével nincs egyensúlyban, ezt pedig csakis ő tudja helyre hozni.

Apukáddal milyen a kapcsolata?... Te rá hasonlítasz inkább, vagy apukádra?

Kegyetlenül hangzik, de van olyan, hogy a szülő elfogultabb azzal a gyerekkel, aki inkább rá hasonlít, és ha megromlik a kapcsolat a társával, tudat alatt azzal a gyerekkel is megváltozik a kapcsolata, aki mondjuk apukádra ütött...

Ne érts félre, anyukád valóban ugyanannyira szeret titeket, csak nem ugyanúgy...érted a különbséget?

Ebben a helyzetben te nem tehetsz semmit...

Inkább szerezz barátokat, foglalkozz magaddal...

Anyukádnak észre kell vennie magát...


Nagyon szorítok, hogy helyre jöjjön a kapcsolatotok!

Az írásod alapján igazán büszke lehet(ne) Rád!:)

2011. jan. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)

Hát viseledésben anyukámra hasonlítok a tesom pedig apukámra.Nem hiszem hogy velem lenne gondja csak úgy általában mindennel.

2011. jan. 7. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!