Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarok a konyhában, a...

Nem akarok a konyhában, a tűzhely előtt megöregedni. Akkor főzök, ha kedvem van rá, de akkor úgy annyit amennyi belefér. Ki van még ezzel így?

Figyelt kérdés
2011. jan. 9. 16:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Van egy olyan érzésem, hogy én is így leszek ezzel később... 19/L
2011. jan. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%
Pontosan. A főzés nem rabmunka, élvezni is lehet, ha nem kényszerítik. Persze ha családod lesz, akkor mindig biztosítani kell a kicsiknek főtt ételt, de lehet egyszerre sokat készíteni, lefagyasztani, és adagonként elővenni.
2011. jan. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Ja, előző voltam- 23 éves, 3 éve háziasszony, még gyerek nélkül.
2011. jan. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk hangulatfüggő éppen ki főz.A párom istenien főz,amikor ő főz gyönyörűen diszitve teszi elém az ételt,heti szinten,nem csak ünnepnapokon.Nekem jobban esik amit a párom főz,neki amit én ;).Ja és van egy 5 éves kislányunk,ő mindkettőnk főztjét szereti.A párom pedig nem szakács,hanem isteni érzéke van a főzéshez. :-))
2011. jan. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
49%
Én nem tudok főzni, de nem is akarok, nem feleségnek és háziasszonynak születtem, nem nekem való, szóval valószínű még csak férjhez sem megyek, nemhogy főzzek valakire:)
2011. jan. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
69%
Ha találsz pasit, aki ezt elfogadja, ok. Én az 1 edényben maximum fél óra alatt megfőzhető kajákat vagyok hajlandó hét közben megalkotni, pedig nagyon jól főzök.
2011. jan. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Általában szoktam főzni valamit, ha nem is három fogásos ebédet. Van, hogy két napra, meg van olyan is, amikor csak úgy összeütünk egy rántottát, vagy ilyesmit, de ez ritkább. Most, hogy nem dolgozok, ráérek a kajával pepecselni, ilyenkor nem érzem nyűgnek.
2011. jan. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

ma 16:24


Én is pontosan ugyanígy vagyok ezzel! :)

2011. jan. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
58%

Én tudok és szeretek is főzni, de nem akarok a saját anyámmá válni, akinek tényleg rabszolgamunka lett a főzés. Neki csak az a lényeg, hogy hamar, gyorsan kész legyen, és persze valami hús.Aztán sikerül, ahogy sikerül. Nem élvezi, csak csinálja. Több napra neki lehetetlenség főzni, mert másnap már szájhúzogatás van a finnyások részéről....

Én figyelek az ízekre, igyekszem hogy jó is legyen, ne csak laktató. Szoktam több napra főzni, fagyasztani, így ha rohanós a napom van és tényleg nincs se kedvem, se időm nekiállni, akkor csak kiszedek valamit a fagyóból és kész. Vagy beérjük rántottával.

2011. jan. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
81%

Amíg anyám élt, sose főztem, mert rokkant nyugdíjasként bőven volt ideje főzésre. Aztán a nyakamba szakadt az egész. Az elején élveztem a főzést, akkor voltam 25 éves. Most, közelítve a 32-höz kezdek belefásulni. Látom az idősebb kolléganőimen, hogy a családjuk rabszolgái. Némelyik elvált, némelyik nem, de rabszolga. Napi 8 óra meló, aztán főzés, takarítás hajnali 2-ig. Egyikük külön főz a fiának és a férjének, mert finnyáskodnak. Másiknál csak a frissen főtt ételt hajlandóak megenni a gyerekek. Hát mindbe beletömném a moslékot az biztos.

Persze én is csak dumálok, mert kifogtam egy olyan pasit, akit anyuci teljesen elkényeztetett, alig eszi meg a zöldséges kajákat. Ezért leginkább olyat főzök, amit ő is szeret, mert én nem válogatok. De külön neki nem főznék.

Sokat dolgoztam az utóbbi években, alig volt szabadidőm. Munka után heti 6-szor tanultam egy diszlexiás sráccal napi 2 órán át, ezalatt a 3 év alatt nem főztem, csak hétvégén. Aztán a következő években fősulis lettem meló mellett. Ekkoriban a vizsgaidőszakban (dec, január és május, június) nem főztem, egyébként igen.

Most van a legtöbb időm főzni, bár nyelviskolába járok munka mellett és lenne egy plusz meló is, de most valahogy egyre ritkábban főzök. Apám itthon vakarja a tö----ét, már 5 éve "nem talál állást", barátnője hazapaterolta a tavasszal, neki bőven lenne ideje főzni, de csak akkor főz, ha megszállja az ihlet. És ha meg is főz, utána akkora kupleráj a konyha, és ha el is mosogat, a legzsírosabb edények tutira ottmaradnak beszáradva, vagy beáztatás címén rámmaradnak. Unom nagyon.

Most anyagilag jobban állok, ezért erősen gondolkozom, hogy rendelni fogom a kaját, és csak hétvégente főzök. Miért az én feladatom a főzés??? Nekem van a legkevesebb szabadidőm az egész családban.

Ha azt látnám, hogy a pasik ezt értékelik, de még ez se igaz. Tudok olyan nőt, aki kezébe nem veszi a fakanalat, de a párjának ő az istennő...Aki meg rendesen főz, azt megcsalják.

Én a párom szemében sose leszek jó nő attól, mert főzök rá. Unom is az egészet marhára. Nem is akarok gyereket, azért hogy még valaki ugráltasson? Hát nem!

2011. jan. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!