Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nőnek konyhában a helye? Mi...

Nőnek konyhában a helye? Mi ez? Középkor?

Figyelt kérdés

3éve együtt vagyunk,eddig nagyjából minden stimmelt.Eddig vagy kollégista voltam,vagy többen egy albérletben.Most külön költöztem,párom többet van nálam (otthon lakik még).

Eddig is nálamvacsizott heti 2-3x,meg reggelitcsináltam,semmi gond nem volt,egyetem melletti melo mellett is kész volt a vacsi mire felért hozzám meloból.

Most viszont 12órázok suli melett heti többször,ő nálamvan 4-5 nap is,4ig dolgozik,én fél8ra esek haza hajnaltól,és elvárná,hogy még akkor álljak neki főzni...mikor reggel ugyanugy 4kor kelek,és megint este fél8ra érek haza...

erre közli,hogy "de a nő dolga a konyha,otthon az anyukája be se engedi a konyhába" (de könyörgöm,az anyukája 6 órában dolgozik,jó hogy van ideje minden nap más főtt kaját csinálni)

Szabadhétvége helyett még adódott egy ingyenes tanfolyam is (150ezret kellene fizetni érte másnak),ugyhogy közöltem,hogy kaja akkor lesz,ha főz...és szépen leirtam neki,hogy mit hol talál,mit hogy kell csinálni (egy egyszerű sajtos tésztát,20 perc)

Megcsinálta végül,kénytelen volt,de huzza a száját,hogy ebből rendszer nem lesz

Én meg megmondtam,hogy addig nem kötözünk össze,amig ezt az elvét el nem felejti,és át nem vált arra,hogy a konyha annak a dolga,akinek több ideje van rá...

Jogos?

vagy más pasi is ezen az elven van?

(szerinte férfimunka hogy feltett nekem 3 polcot,meg a magaan levő függönyt feltette,mert nem értem el,megszerelget ezt-azt,de főzni,mosni,takaritani a nő dolga...)

persze amikor közlöm,hogy ok,de akkor ő megkeresse meg azt a pénzt,amiből nekem jut egész nap főzőcskézni,meg csináljunk gyereket,legyen mit nevelni,és hasonlok,akkor már az egyenjogusággal jön,hogy nekem is dolgozni kell (bár tudja,hogy sosem hagynám hogy pasi tartson el)

22/L


2010. febr. 15. 07:51
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
88%

Jó, most kipanaszkodtad magad. Egyértlemű, hogy a kérdésnek más célja nincs, hiszen Te is tudod, hogy ez ma már kissé szokatlan, és hogy nem minden férfi gondolkodik így, ráadsául a jelen helyzetben elfogadhatatlan is, és igazából nincs más megoldás, mint beszélni erről a pároddal.

Ennyi.

2010. febr. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
39%
Üdvözöllek a háziasszonyok világában!!!:) Maximálisan igazad van,és örülök ,hogy erre 22 évesen már rájöttél.Most sorolhatnám, hogy én is 12 órát dolgozom,és vár a háztartás tárt karokkal...A 17 éves lányom meg húzogatja a száját, ha valamit segíteni kéne itthon.Inkább elhúz itthonról,,csak nehogy valamit csinálnia is kéne. A férjemnek meg természetes,hogy csak meg kell enni a készet, meg ami "férfimunka" adódik!Épp tegnap magyaráztam a lányomnak, hogy a felnőttség nem csak abból áll, hogy azt csinál amit akar ,hanem kötelezettségekkel is, és nem csak szerelemből él az ember...tanítanám főzni, de nem érdekli, hát elképzelni se tudom, mi lesz vele, ha majd ő is rádöbben a dolgokra, mint most Te!
2010. febr. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az elsővel. Nem minden pasi ilyen. Az én férjem speciel mindent meg tud csinálni, amit egy nő. És meg is csinálja. Ha úgy alakul elmosogat, kimossa a ruhákat stb. A takarítás az, amit egyedül én csinálok, de abban nem is szeretem, ha segít. De meg tudná csinálni. Pont ő mondta, hogy ez már nem úgy van, mint 100 éve, hogy apuka kint dolgozott a szántóföldön szakadásig, eltartotta az asszonyt, az meg nevelte a gyereket, felügyelte a háztartást. Ő elismerte, hogy semmivel sem erőlteti meg jobban magát, mint én az irodában. Ugyanannyit dolgozunk, miért ne segíthetne ha hazaértünk. Pláne, ha lesz egyszer gyerek, akkor ugye őt is főleg én látom el. Szóval ezt a felfogást tényleg pasija válogatja. Függ attól,hogy ki mit látott otthon. Ő pl. azt látta, hogy anyukája is keményen dolgozik, ezért az apukája is besegített a háztartási munkákba. Neki ez természetes. Soha nem várja el automatikusan, hogy rögtön vacsora legyen azt asztalon, ha hazaért.Máskérdés, hogy én szívesen csinálom.

Szerintem ezt magyarázd el a párodnak, beszéljétek meg, mert ez később rosszabb lesz. Sokkal nehezebb helyzeted lesz, ha lesz egyszer gyerek, mert akkor még kevesebb energiád marad arra, hogy a párodat is mindenben kiszolgáld.

2010. febr. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
100%

Ha te CSAK háziasszony vagy, akkor a takaritás, fözés, mosás a te munkád.

Ha mindeketten egyformán dolgoztok, akkor vagy felesben csináltok mindent, vagy esetleg beosztjátok, hogy pl. a fözés a tied, a takaritás az övé - tehát 1:1 - ben megosztva az ÖSSZES házimunka.

Ha az egyik sokkal többet dolgozik (pl. egyk 6 óra, a másik 12), akkor a munkaidö arányában az végez többet, aki kevesebbet van munkában - a példám alapján aki csak 6 órát dolgozik, az kétszer annyit csinál otthon.


DE ezt nagyon fontos ELÖRE tisztázni, mielött összeköltöztök, mert utána csak veszsekedések lesznek belöle. Ha nem tudtok megegyezni, akkor nincs értelme a kapcsolatot folytatni.

2010. febr. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
100%
Az előző vagyok. Még azt tenném hozzá,hogy marhára bele lehet fáradni a szélmalomharcba. Amikor mindent mondani kell, hogy mit is kéne csinálni, inkább hagyom a francba,és megcsinálom én...(ha meg még pofákat vágnak,és húzogatják a szájukat,akkor meg még az élettől is elmegy néha a kedvem... A férfiaknak meg el kell magyarázni,mint egy ovisnak, hogy mit csináljanak,mert maguktól nem tudják, milyen munkák vannak a háztartásban...Szóval jobb ha már az elején rászoktatod, hogy megosztjátok a házimunkát...
2010. febr. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
71%
A 8.04.es voltam (és az előző) és 41 /NŐ
2010. febr. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
84%

Te is tudod a választ.

Régen a férfi eltartotta a nőt, a nő cserébe nevelte a gyerekeket, vezette a háztartást. És a férfi nem vált el 3 gyerek mellől, hanem kitartott.

Ma: eltartani nem tud, tehát dolgozz. De vezesd a háztartást, neveld a gyerekeket és ha elunta, hogy mindig fáradt vagy, akkor lelécel, te meg neveld tovább a gyerekeket.

Ha azt mondod: OK, bébi, tartsál el, akkor hümmögés.

No, ezért van a sok válás... Csak olyan férfival maradj együtt, aki megfelel neked, az életfelfogása is!

Ha így vélekedik, ez nem fog változni, ezt garantálom neked.


Tesóm ment hozzá ilyen férfihoz (csak ő még el is tartotta volna tényleg örömmel), de ha a nőnek ez a fajta élet nem jön be, akkor annak tuti válás a vége. Náluk 2 gyerekkel történt mindez, pedig szegény férj nem változott semmit, ő mindigis ilyen volt (így nevelték: asszonynak a tűzhely és a gyerek mellett a helye).Szóval ilyen esetekben szerintem a nő a hibás, ha neki ez nem felel meg, ne menjen a férfihez, ne szüljön neki gyereket! A férfi mentalitása nem fog változni, ha így nevelték. Ez biztos.

Párom ugyanannyit dolgozik, mint én. Tök mindegy, hogy én esetleg ittzon, gyerekekkel, ő meg munkahelyen, ugyanakkor kelünk, végigdolgozzuk a napot, így amikor hazajön, ugyanannyi részt vállal az itthoni munkából. Ha férfimunka van, akkor az az övé, ha olyan nincs, akkor mosogat, szemetest visz ki, tereget, gyereket nevel.

Minden közös, a feladatok is, mindent együtt kell végrehajtani. Ha nincs dolga, segít a konyhában, a kezem alá dolgozik. Az is nagy segítség, előbb kész leszek. Megtalálja a munkát, nem kell szólni érte. Ha én nem ülök, mert dolog van, akkor ő se ül.

Érdekes, mert az anyukája mindent a se..e alá rakott, aztán mégis ilyen lett belőle... Ez az én szerencsém. Ha nem ilyen lenne, nem lehetne a párom, mert nem élnék együtt vele.

2010. febr. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
75%
08:04-es! Te nevelted így a lányodat akkor most mit csodálkozol!? Én anyukámmal sütöttem főztem már ovis koromban és lehet hogy 17 évesen engem sem érdekelt a dolog de emlékeztem arra amit kiskoromban tanultam. A férjed szintén te tanítottad arra hogy ott kész! Ha nem tetszik nem kellett volna hozzámenni az elején vagy megbeszélni vele vagy ha téged nem zavar akkor ráhagyni de akkor most ne itt panaszkodj!
2010. febr. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:

"lassan" kötözünk össze,heti 4-5 nap együtt,csak pár váltás ruhája van nálam

amig ezen a munkamegosztosdin nem változtat,addig nem vagyok hajlandó összeköltözni vele,ezt elég nyomatékosan ki is fejtettem,nem a pótanyukája vagy a bejárónője vagyok,hanem a barátnője

egyenlőre duzzog,és pizzarendelést emleget

(szerencsére engem anya megtanitott sütni-főzni,kisöcsém van,4éves koráig többet voltam vele mint anya,ha arra kerül sor,saját gyereket se félve fogom megfogni)

de elveim vannak...

2010. febr. 15. 08:15
 10/43 A kérdező kommentje:

remélem még "nevelhető",még otthon lakik,önszántából egy poharat nem mosott el életében


08:11

"Érdekes, mert az anyukája mindent a se..e alá rakott, aztán mégis ilyen lett belőle... Ez az én szerencsém. Ha nem ilyen lenne, nem lehetne a párom, mert nem élnék együtt vele."


ezek szerint ő is akkor változott mikor elkerült otthonról?

2010. febr. 15. 08:19
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!