Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarok a konyhában, a...

Nem akarok a konyhában, a tűzhely előtt megöregedni. Akkor főzök, ha kedvem van rá, de akkor úgy annyit amennyi belefér. Ki van még ezzel így?

Figyelt kérdés
2011. jan. 9. 16:03
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat! Nagyon köszönöm!


Páromat imádom szeretem, és ő is imád, szeret engem. Nem várja el, hogy kész pitsa meleg málé legyen az asztalon vagy a házban. Tudja, hogy be kell segítenie. Hétköznap nagyon ritkán főzök, van, hogy párom főz de leginkább hideget eszünk vagy gyorsan összerittyentünk egy rántottát, oszt csókolom. Takarítani is hetente egyszer takarítok hétvégén, de ez persze nem azt jelenti hogy megesz a kosz. Én is látom a munkatársaimon, hogy a saját családjuk rabszolgái. Hazaérnek este fél hat-hat óra körül és látnak neki főzni, mosni, takarítani. Egyik munkatársamnál mindig úgy kezdődik a főzés, hogy megkérdezi a két gyereket, meg a férjét, hogy na akkor ma ki mit akar enni? Ha a lány rántott karfiolt tört krumplival, a fiú sertéspörköltet tésztával, a férje meg vesepecsenyét akkor ő képes megfőzni mind a három féle kaját, persze magáról megfeledkezik és vacsora nélkül zuhan az ágyba éjfél körül, mert persze még el kell mosogatni, ki kell vasalni...stb. Az egész csaj a 185 centijéhez képest alig 50 kiló, pont ezért mert agyonhajszolja magát, a melóhelyen meg állandóan panaszkodik,, hogy fáradt és teli van a töke. Anyámon én is azt látom, hogy amíg kicsik voltunk és csak a háztartás volt a feladata addig örömmel csinálta, de most már, hogy mind húszon felül vagyunk és anyám is dolgozik napi 10-12 órát teher lett számára a háztartás, a főzés...stb. Mondtam is neki,, hogy szarjon rá magasról, hétvégén főzzön több napra, vagy egyenek valami gyors kaját, de ne csinálja ki magát. Nem ér annyit az egész.


A világ egyébként teli van szentekkel, akik napi 8 óra munka után örömmel mennek haza főzni, mosni, takarítani a gyerekkel foglalkozni...stb. Csak ezek a szentek hazudnak és szemellenzőt viselnek. A fent említett barátnőm is azt tartja magáról, hogy ő tökéletes anya, tökéletes feleség. A férje mégis megcsalja.


Én nem szégyellem bevallani azt, hogy ma is este hat órakor öltöztem át a pizsamámból mert egész nap pihentem. Nem vagyok ettől rosszabb senkinél sem. Mégis vannak olyanok akik egy nő tökéletességét abban látják, hogy mennyire szolgálja ki otthon a családot.

2011. jan. 9. 21:14
 12/22 A kérdező kommentje:
A múltkor is azt mondja a fia, hogy ő rántott húst kér tört krumplival, megcsinálta neki, mire közölte, hogy ő mégis inkább sült krumplival enné. Kitaláljátok? Azt is megcsinálta.
2011. jan. 9. 21:15
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Én nem főzök, hozatom a kaját. Annyi melegétel-utalványt kapunk, hogy egész hónapra futja belőle.
2011. jan. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Én. A páromnak meg is mondtam, hogy nem szeretek és nem is nagyon tudok főzni, ő ezt elfogadta, nem egy hagyományos gondolkodású, a "zasszonynak a konyhába a helye hööö"-típusú férfi szerencsére (ezért is szerettem bele). Ráadásul több súlyos ételallergiám van, szigorúan diétáznom kell sajnos, ő meg nem várja el, hogy fél napokat álljak a konyhában finom falatokért, amiket meg se kóstolhatok. (Különben is, úgy hogy főzzek?) Majd ha együtt élünk, találunk megoldást. Magamnak kénytelen leszek összeütni azt a 2-3 féle ízetlen kaját, amit ehetek, ha ő finomabbat szeretne, rendelünk neki, vagy főz magának, esetleg együtt. Ha gyerekeink lesznek, akkor se lesz egyértelmű, hogy főzés=csak női munka. Össze se jönnék olyannal, aki így gondolja.

30/N

2011. febr. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát én az egész házimunkából a főzést szeretem a legjobban, annak ellenére lusta, de nem trehány házi asszony vagyok.Nem esz meg a kosz, de nem is nyalom naponta fényesre a házat, annak ellenér hogy itthon vagyok Gyesen.

Imádok főzni 2 okból:

1. Anyám nem tudott és nem is szeretett főzni, így (aszt hiszem joggal) büszke vagyok magamra hogy én elég jól tudok saját magamtól, mert nem volt kitől tanulnom.


2. A családom elismerő pillantásin és szavain kívül, a barátokét is bezsebelhetem.Mivel elég sűrűn előfordul hogy pont itt van valamelyik barátunk amikor kész a kaja, é olyankor ők is esznek.Mindig nagyon dicsérik a főztöm és páromnak is mondják hogy milyen szerencsés velem.


Mindezek ellenére, velem is előfordul hogy nincs kedvem főzni, de olyankor mindig megfőz a párom, aki szintén jól főz(ma is ő főzött).


Én ezek miatt nem érzem azt, hogy számomra valaha is kényszer lenne a főzés.

Lazán kell felfogni és kész!Ha nincs kedvem, hát nincs!Egyszer-egyszer senki nem hal bele a hideg kajába, és a pasik se halnak bele a házimunkába.

Nálunk teljesen természetes, hogy időnként a párom főz, söpröget, porszívózik vagy mosogat.

Azért vagyunk együtt mert szeretjük egymást, nem azért hogy rabszolga legyek.

2011. febr. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretek, és elvileg tudok is főzni.


De nincs több fogás :) Naponta leves és főétel. Ami nem készül el másfél óra alatt azt hét közben nem csinálom meg. A férjem elképesztően elkényeztetett volt, neki nem volt mindegy, hogy zöldség vagy mifene, neki csak a hús volt a kaja.


Hát lóf@sz a seggébe. Vagy keressen annyit, hogy minden nap legyen, vagy kuss. :) Én aztán nem főzök külön külön, a gyerekem is vagy megeszi ami van, vagy éhen marad és kész. Amíg kicsi volt feltálaltam neki a fél konyhát mégsem volt jó. Jól van ha nem jó nem esznek. Majd eszik másnap :)


Azóta mindenki rendesen ebédel. Jutalmul hétvégente sütök, mert azt is szeretek.


Szerintem nem normális az, aki csak azért külön főz, mert hogy ez nem szereti az nem szereti. Vagy egyik, vagy másik nem igaz, hogy nem lehet megenni. Én utálom a karfiol levest, mégis megeszem (a karfiolt nem) még ha fintorgok is közben.


Anyámon látom, hogy a tesóm hülyére veszi. Megcsináltatja a kaját, majd kitalálja, hogy mégis mást enne. Azt is megcsinálják arra is fintorog, aztán elmegy hazulról, mert hogy nincs normális ebéd!!! Hát én két akkora anyai taslit kevertem volna le neki...anyám a lökött meg bőg, hogy elment az egész napja és dobhatja ki, és drága kicsi kölyke éhen marad.


34N

2011. febr. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

"Ha azt látnám, hogy a pasik ezt értékelik, de még ez se igaz. Tudok olyan nőt, aki kezébe nem veszi a fakanalat, de a párjának ő az istennő...Aki meg rendesen főz, azt megcsalják."

Én is láttam ilyet a környezetemben...


"Én a párom szemében sose leszek jó nő attól, mert főzök rá. Unom is az egészet marhára. Nem is akarok gyereket, azért hogy még valaki ugráltasson? Hát nem!"

Azért amiket itt írtok, hogy a gyerek ugráltatja a szülőt, ott erősen hibás a szülő is. Nevelés kérdése is szerintem, hogy válogathat-e a gyerek. Nálam ez úgy volt, hogy tényleg volt max. 2-3 étel, amiket semmiképp nem ettem meg (pl. tojásleves), azt elfogadták, mert 1-2 ilyenje mindenkinek lehet, de a végtelenségig nem ment. Nem is éltem ezzel vissza.

Ahol már az apuka is részt vesz abban, hogyan csináljon a család rabszolgát az anyukából (főzzön 3 félét), az még elfogadhatatlanabb.

2011. febr. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

én amikor együtt éltem a barátommal, rendszeresen főztem, de volt olyan persze, hogy 2-3x is ugyanazt ettük, annyit csináltam belőle.

a következő barátommal nem laktunk együtt, vele ha főztünk, akkor együtt.

egyébként magamnak akkor is, meg most is úgy szoktam, hogy azokon a napokon, mikor soká érek haza, rendelek kaját vagy veszek valahol, ha meg hamarabb, akkor főzök. én szeretek főzni, csak az időt sokszor sajnálom rá. de elég jó egyensúlyban van a kettő, pénzben is.

szóval igazából valahol én is úgy vagyok mint te. és észrevettem már magamon, hogy ha nincs jó kedvem, vagy muszájból főzök, akkor sosem sikerül olyan finomra, mint ha jó passzban lennék.

2011. febr. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Nekem jó,mert Édesanyám főz:xD Különben szeretek főzni,csak nehéz kitalálni,hogy mit együnk....most is almát pucolok a sütihez....36/N
2011. febr. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
5-6 evig penzt is kerestem, foztem, takaritottam, mint egy rabszolga. A ferjem soha nem segitett be. Rauntam. Most altalaban hetvegeken fozok csak, es csak akkor ha kedvem tartja. Het kozben megelegszem nagyon egyszeru etelekkel.
2011. febr. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!