Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire általános...

Tényleg ennyire általános jelenség, hogy az egyetemisták önellátók?

Figyelt kérdés

Csak mert nálunk mindig azt mondják szüleim, hogy amíg tanulok, addig eltartanak, fizetik a tanulmányaimat, mindent, ha majd jövőre egyetemre megyek, akkor is, végig, én meg azt hittem ez természetes.. És nem vagyunk nagyon gazdagok, szegények sem, ez tény, de ha rosszabbul élnénk, ugyanúgy eltartanának, mert szerintük amíg tanulok, addig a tanulás a legfontosabb dolgom.

Szóval nem tudom, ti hogy vagytok, egyetemisták, kit tartanak el és kit nem?


2011. jan. 10. 14:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%

Van, ahol nem tehetik meg a szülők, bárhogy szeretnék.


Nekem pl. 2 kisebb testvérem van (általános iskolás, ill. gimis), az egyetem rengeteget dob a kiadásokon, és nekem nincs pofám tőlük elvenni azt, amiért már én is meg tudok dolgozni.


21L

2011. jan. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
párom külföldi ő 18 éves kora óta önellátó, de ott az államtól kapnak rendes pénzt + még ösztöndíj is, tehát így sokkal egyszerűbb. itthon max akkor lehet önellátó valaki ha suli mellett dolgozik, illetve magas ösztöndíjat kap.
2011. jan. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem a Te eseted teljesen normális, ha megtehetik a szülők, tanulmányai alatt én is eltartanám a gyerekemet.

Munkát találni egyébként diákként könnyű, könnyebb, aki albérletben lakik annál azért jócskán nagyobbak a költségek, ebben az esetben már azért valahol elvárható, hogy diák munkát vállaljon az illető.

Én nem tanulok és hiába szeretnék önellátó lenni (még itthon lakva is) nem tudok, mert egyszerűen szakmával és érettségivel némi gyakorlattal nem vesznek fel sehová, még a tescoba sem...

2011. jan. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%

nekem a szüleim támogattak anyagilag,míg egyetemre jártam, ők fizettek jóformán mindent. De én szívesen dolgoztam volna suli mellet,hogy nekik ne kerüljek annyiba,csak sajnos itt nincs rá lehetőség. Itt-ott adódott egy-egy napra valamicske meló,de abból nem tudtam volna sehogy sem fenntartani magam. Pedig próbálkoztam,keresgéltem, bejelentkeztem munkaközvetítőhöz is...

Szerencsém,hogy a szüleim tudták finanszírozni a tanulmányaimat és hálás is vagyok nekik ezért.

2011. jan. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem tartanak el. Persze, ha itthon vagyok, azért nem kell fizetnem, de az egyetemhez, kollégiumhoz kapcsolódó dolgokhoz nem tudnak hozzájárulni, vagy csak nagyon-nagyon ritkán. Nem azért, mert nem akarnak, mert tudom, hogy ha megtehetnék, akkor fizetnének mindent. De nem tehetik meg, örülünk, ha az itthoni dolgokat rendezni tudjuk, és rajtam kívül még van 2 gyerekük is.


Szerintem nagyon sokan vannak még így.

2011. jan. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
92%
Az én szüleim is azt mondják, hogy nem kell dolgoznom egyetem mellett, ha majd jövőre megyek. De tudom, hogy most is alig van pénz hó végén kajára, szal én tuti dolgozni fogok akármennyire nem akarják. Anya mindig azt mondja, hogy akkor is fizeti a tanulmányaimat, ha ő itthon 3 hétig zsíros kenyeret fog enni minden hónapban. Na nekem ehhez nincs pofám és nem fogom elfogadni a segítségüket csak ha nagyon muszály lesz.
2011. jan. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
80%
Én teljes önellátással csináltam az egyetemet, nem akartam anyut terhelni. 19 voltam, 22 éves koromban diplomáztam. Anyu sokszor jött beszélgetni kolira, akkor hozott saját kertből kis hagymát, almát, paprikát, mert otthon sok volt, nem bírt vele. Ezt köszönöm is neki, de nem kellett pénzt adnia, munkával, kis ösztöndíjjal elvoltam, koleszre ment csak a pénz, ruhák turiból, kaja akciós, és semmi buli, mert nem az én életformám. A végére még egy csinos kis összeg is összejött a számlámra, tudtam miből indulni. Azóta sincs gond. Jó érzés saját lábon állni, ha nehéz is.
2011. jan. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
93%

ahova én jártam, voltak olyanok, akik heti 10 rongy zsebpénzt kaptak úgy, hogy a szülők fizették az albit, meg a kajára is külön pénz volt, és sírt a szájuk, h nincs pénzük.

voltak, akik éjszakás melóban dolgoztak, utána bejöttek suliba, és délután aludtak pár órát.


nagyon nagy szakadékok vannak egyetemista és egyetemista között.

engem anyum eltartott, fizette a rezsit, kajámat, a zsebpénzemért meg én dolgoztam meg.

2011. jan. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is egyetemre készül. Évek óta egyedül nevelem, hiába szeretném teljes mértékben anyagilag támogatni, nem tudom, így szükség lesz arra, hogy a lehetőségekhez képest ő is beszálljon.
2011. jan. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
80%
Engem is eltartottak, de azért amennyire tehettem, próbáltam levenni a pénzügyi gondjaimat az ő vállukról (ösztöndíj, munka...).
2011. jan. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!