Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi pénzt "illik" adni...

Mennyi pénzt "illik" adni általános iskolás ballagásra unokatestvér fiúgyerkôcének?

Figyelt kérdés
Köszi a válaszokat elôre is!
2011. jún. 14. 13:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
én 5000-re gondoltam, többet semmiképp se, kevesebbel meg már nemigen lehet mit kezdeni
2011. jún. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én inkább vennék valamit. Én anno komolyabb könyveket kaptam, esetleg ékszert, de azt közeli családtagoktól. Egyébként meg egy nagy csokor virágot. Mondjuk ez gimis ballagás, amit írok, általánosból nem ballagtam.
2011. jún. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
5, max 10ezer. Inkább öt, annyira nme közeli, unokatestvlr gyereke.. Ez a kettő szokott lenni, sztem többet se, kevesebbet se, vagy valamire amire szükslge van beruházni, és azt kapja.
2011. jún. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
5000 elég bőven
2011. jún. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nekünk most igen karcsú a pénztárca, úgyhogy még az 5000 forint is olyan összeg, amit nem tudunk odaadni ballagásra.

Azt a keveset meg nem akarjuk, mert úgyis csak hümmögés lenne. :S

Inkább veszünk valamit a ballagónak az összegből, és nem lesz rajta árcédula.

2011. jún. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Minii Vikii ***** válasza:

Hello mindenkinek!

Én is most ballagok, 14 éves vagyok. Rokonaimtól inkább ruhát, vagy ékszert kapok. Igazából én semmit sem kértem, csak azt, hogy a ballagás után egy kis bográcsra gyűljünk össze. Én szerintem, ha pénzt szeretnél adni 5000ft bőven elég. :)

2011. jún. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Mi pl most 2500-3000 Ft értékben utalványt fogunk venni. Azon tud venni könyvet, cd-t, dvd-t... plusz egy kis virág.
2011. jún. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszi nektek a gyors válaszokat!!!

Mi is 5000 forintra gondoltunk + kis csokorra / vagy csokira, talán egy fiú jobban örül annak. ;)

2011. jún. 14. 13:51
 9/14 anonim ***** válasza:
19%

???

Csak nálunk nem szokás adni semmit általános iskolai ballagásra? :-S

Mikor "ballagtam" egy fagyit kaptam hazafele menet. És más se kapott többet...

Most ballagott a sógornőm, neki sem vettünk semmit, csak egy sms-t küldtünk...


Am ha nagyon akarsz adni valamit szerintem max. 5000 Ft. de szerintem ez is nagyon nagyon sok pénz....

2011. jún. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

"Annak idején" nálam csak a szüleim, keresztszüleim és a nagymamáim voltak a ballagásomon, valami kis ajándékot kaptam csak és annak is nagyon örültem. Akkor nem volt divat rokonokat sem hívni, mint most.

De mivel nagyon szeretjük azokat, akik meghívtak minket, így elmegyünk, csak nem akarunk "csak" csokrot vinni. Örülök, hogy mások is 5ezer forintot gondolnának.

2011. jún. 14. 14:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!