Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi értelme az életnek?

Mi értelme az életnek?

Figyelt kérdés
Ne értsetek félre, nem készülök öngyilkosságra, mély depresszióban sem vagyok. Viszont úgy gondolom, hogy valami nagyon nem jó körülöttem. Mindig ugyanaz történik, olyan monoton az életem. A napjaim a tanulásból, evésből, alvásból állnak. Jó néha egy-egy buli belefér, de ha éjjel-nappal bulizni járnék sem érezném jól magam. Nem látom értelmét az örökös magolásnak, mert egy hét múlva úgyis elfelejtem. Ilyenkor mindig azon gondolkozok, hogy ehelyett csinálhatnék valami hasznosabbat, viszont tanulni meg kell, mert akkor nem lesz belőlem semmi. Ez megy már gimi óta, és most 21 vagyok. Az egyetemen sem érzem igazán jól magam. Barátok vannak, de valami mégsem jó.
2011. jan. 11. 15:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Talán magadnak kellene megtalálnod, nem mástól várni a választ. Ha magad nem tudod, mi okoz örömet és elégedettséget, akkor más sem fogja tudni.
2011. jan. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Na mesélj srác, mi hasznosabbra gondoltál?
2011. jan. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ezaz, hogy nem tudom! Ha tudnám, rég azt csinálnám. Ehelyett 5 éve csak azt érzem, hogy boldogtalan vagyok.
2011. jan. 11. 15:39
 4/14 anonim ***** válasza:
42
2011. jan. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ja hát ez így zsákutca. Ha lenne konkrét elképzelésed még azt mondanám csak-csak. De így... Tudod nagyon jól hogy muszáj kibekkelned a sulit, ahhoz hogy később majd ha rájössz hogy mit szeretnél ne indulj hátrányból! Amúgy boldog vagy?
2011. jan. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy milyen ez a helyzet, én is voltam ilyenben. Voltak barátaim, akikkel boldog voltam, de azon kívül csak egyhangúság vett körül. Soha nem tudtam rajta tudatosan változtatni, de a sors segített: összejöttem Párommal:) Ő vitt színt az életembe:)
2011. jan. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
56%
túl sok értelmét én sem látom
2011. jan. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy azt várod, megszólaljanak a hívők. Hát én egy vaygok azok közül. Semmilyen valláshoz nem tartozom, könyvekből, meg meditációra összejövő barátoktól tanulom. Ezzel lett teljes az életem.
2011. jan. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
42%
Dolgozni, szórakozni, dugni, megállapodni, gyereket csináln, a gyereknek a legjobbat megadni amit csak lehet, nyugdíjasnak lenni és sanyarogni, majd megmurdelni.
2011. jan. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de ez csak rosszabb lesz. Egyetem után majd elmész dolgozni, aztán munka mellett fizeted a rezsit, takarítasz, vásárolsz, főzöl, közben azért legyen időd a barátaidra a párodra, és persze el ne hanyagold magad, mert az milyen már! Tessék odafigyelni mit mikor mivel eszel, és persze a mozgás sem maradhat el!

És ha már ilyen szép teljes az életed, jöhet a 15.58-as válaszoló utópiája: gyerekvállalás, még több munka, még több házimunka, még kevesebb idő, amiből még sokkal többet kellene magadra fordítanod. Aztán gyereke kirepül, te egyedül maradsz, nyugdíjadból kb nem halsz éhen, majd megdöglesz. Hát így néz ki az élet.

Ja hogy mi mind tűzoltó, meg katona, meg vadakat terelő? Bocs. Nem.

2011. jan. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!