Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi értelme az egész életnek,...

Mi értelme az egész életnek, ha úgy is meghalunk?

Figyelt kérdés
Úgy értem mi értelme van küzdeni a céljainkért, ha úgyis egy és ugyanaz lesz a történet vége?
2011. okt. 19. 19:28
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%
semmi
2011. okt. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
52%
lehet élvezetes 80-90 éved.
2011. okt. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi értelme?

Jó esetben 80 évig elélhetsz, vagy még tovább. Nem mindegy hogy ezt az időt céltalanul, boldogtalanul éled, és csak azt várod, hogy mikor lesz már vége, vagy pedig küzdesz azért, hogy a lehető legboldogabban, legjobban éld le ezt az időt.

Én 54 évesen imádok élni, és egyetlen percét sem bánom, még a rosszakat sem.

2011. okt. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Hát, a fajfenntartás az értelme. :)
2011. okt. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ha megtudod, majd nekem is mondd el...
2011. okt. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
23:23. XD Mindenképp xD De csak Neked, úgyhogy majd psszt. xD
2011. okt. 20. 00:00
 7/17 homo ludensz ***** válasza:
100%
A földi élet x évei alatt feladatokat oldasz meg, tapasztalatokra teszel szert,örömöket és kudarcokat élsz át.Őrjítően szerelmes vagy,majd kiábrándulsz s nagyon rászedettnek és magányosnak érzed magad. EMBER vagy sem több sem kevesebb. Néhány kiváló társunk hagyott valami lenyomatot amit ma is jegyeznek.Egy biztos mindenki születik és meghal csak vagy ezen kesereg míg él vagy igyekszik maradandót alkotni akár csak a közvetlen környezetében is és azok emlékeiben él tovább.Ez a természet törvénye. Anyagiakból annyit mondj magadénak hogy még senkivel ne temették el a házát,kocsiját sem a bankbetétjét.
2011. okt. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

de Téged mennyiben fog érdekelni, ha gondolnak Rád halálod után, ha Te már halott vagy, és nem tudsz semmiről, semmit, mintha meg sem születtél volna...


Szerintem akkor már az én szempontomból rohadtul mindegy, hogy mit hagyok magam mögött.

2011. okt. 20. 13:05
 9/17 A kérdező kommentje:
Mert most elő lehet adni ezeket az önzetlen szent beszédeket, de mindannyian tudjuk, hogy senki sem ilyen, innentől kezdve meg az egész csak képmutatás, semmi több.
2011. okt. 20. 13:06
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy mit gondolnak rólam a halálom után az egyáltalán nem érdekel. Igaz az sem nagyon, hogy most beszélnek a hátam mögött. De az azért érdekel, hogy vannak emberek, családtagok akiknek fájni fog ha én már nem leszek. Legalább most tegyen őket boldoggá.
2011. okt. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!