Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tennétek, ha úgy éreznétek...

Mit tennétek, ha úgy éreznétek, hogy már semmi de semmi értelme az életnek?

Figyelt kérdés
Már egy jó ideje nincs munkám. Úgy érzem, semmire sem vagyok jó.Egy csőd vagyok minden szempontból....Még meghalni is gyáva vagyok:(
2011. szept. 28. 16:06
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Ugyanezt érzem.
2011. szept. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát azt hiszem keresnék neki valami értelmet. Ezzel a problémával nem vagy egyedül, nem feltétlen a te hibád. Én vállalkozó vagyok, de úgy érzem, ha nem lennék az, nem találnék munkát. Nagyon nehéz mostanában, de ne keseredj el, keresd kitartóan, addig is tegyél valami hasznosat.
2011. szept. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szervezz kreativ dolgokat

legy onkentes

segits a vilagot szebbe tenni

fess,szobraszkodj,rajzolj engem ez mindig helyre tesz

2011. szept. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És bánatomban 2 hónap alatt híztam 20 kg-ot. Már kimenni is alig merek a házból így...nem tudom hogyan csináljak hasznosat,ha ennyire tellett csak tőlem:(
2011. szept. 28. 16:28
 5/10 anonim válasza:
100%

Baromság ,hogy ennyire tellett tőled ,nekem se volt könnyebb a helyzetem. Közel 2 évig nem volt semmi munkám ,mostani helyem se valami hú de jó. Sok olyan dolgot buktam az a 2 év alatt amit ha van rá keretem nem kellett volna, többek közt egy szerelmet is amit nem volt egyszerű feldolgozni.

Próbálj hasznos dolgokat csinálni komolyan vagy csak olyasmiket amik feledtetik a helyzeted ,mondani persze könnyű ilyeneket. De elhiheted voltam én is olyan helyzetben ,hogy már az öngyilkosságot fontolgattam ,de azaz igazság ,hogy azzal csak nekem lenne könnyebb. Gondolj arra ,hogy vannak még ennél sokkal rosszabb helyzetben emberek ,de ne próbálj meg különb lenni tőlük. Ők is minden nap küzdenek az életükért.

2011. szept. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Ajánlom a testmozgást, a plussz kilók is lemehetnek, és jobb közérzetet is biztosithat. Barátokkal, vagy akár egyedül is sétálj néha a természetben, nyugtató, higgadtabban végigtudod gondolni a teendőket. És igen, legyenek teendőid. Természetesen a munkakeresést se hanyagold, és ne csüggedj el ha nem sikerül. Keress valamit amit szivesen csinálsz, és ekőzben új erőre kaphatsz. A környezetváltozás is sokat segithet...
2011. szept. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Mit tennétek, ha úgy éreznétek, hogy már semmi de semmi értelme az életnek?"


Szerintem az életnek nincs értelme, de ez nem zavar és nem tartom bajnak.


"Már egy jó ideje nincs munkám. Úgy érzem, semmire sem vagyok jó.Egy csőd vagyok minden szempontból...."


Nem. Nem "minden szempontból" vagy csőd, hanem egyike vagy annak az országban több százezer, világszerte több tízmillió embernek, aki munkanélküli.


Amúgy jó ötlet az előzőek javaslata: valami értelmes tevékenységgel kell kitölteni az idődet, miközben munkát is kell keresni.


Hobbyként foglalkozhatsz olyan dolgokkal, amik később hasznosak lehetnek, pl.: tanulhatnál nyelvet, programozhatnál, gyakorolhatnál számítógépes dolgokat (adatbázisépítés, web design), vagy beiratkozhatnál valamilyen szaktanfolyamra, gondolom, ezeket az állam támogatja is.

2011. szept. 29. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

"valami értelmes időtöltés kellene" - Mi adja az értelmet?

Az életcél. Gondold végig, mi az a dolog, amire vágysz, amibe hajlandó lennél energiát fektetni, amire igazán vágysz. Bizonyosodj meg arról is, hogy ez a te saját vágyad (kertes házat akarok, mert mindenki kertes házban akar élni, mert az anyám szerint is ezt kellene akarnom - nna, ezek a célok nem jók) - különben nem lesz, ami hosszútávon motiváljon.


Aztán, kell egy átfogó terv - hogy kb. mikorra legyen meg az a valami. Ez olyan, mintha megrajzolnád a létra oldalait, a célhoz vezető utat távolról nézve.


A következő lépés, hogy behúzd a létra fokait: ezek a kis lépések, a napi tervek, az időbeosztás. Legyen napi rendszeres programod - ha munkanélküli vagy, akkor ez azt is jelenti, hogy sok mindenre ráérsz, ugyanakkor könnyebben kifolyik az idő a kezeid közül. Ezt kellene megakadályozni azzal, hogy beprogramozod a napjaid: pl. 7-8 testmozgás, 10-11 munkakeresés, stb. Legyen benne pihenés is, fix program és rugalmasan kitölthető idő is.


A munkakeresés pl. fix legyen, minden nap tegyél valamit ez ügyben - ne keseredj el, ha nem kapsz válaszokat, másnap új helyekre (vagy akár ugyanoda is) küldd ismét az önéletrajzaid. Gondolj rá úgy, hogy főállású munkakereső vagy. És ne felejtsd el, azért keresel munkát, mert pénzt akarsz és azért akarsz pénzt, hogy megvalósítsd a célodat, az álmodat.

2011. szept. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%

Nem a problémán kell szenvedni hanem a megoldásán!

Menj el külföldre, hagyd itt Magyarországot így kreálsz magadnak kihívásokat az életedben. Nyelvet tanulsz, állást keresel, és világot látsz...

2011. szept. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
hát. nemsokára 30 leszek, nincs munkám már 2 éve, és a szüleimnél héderelek egy vidéki zsákfaluban. a halál is ilyen lehet, akkor miért siettessem? sz4rni bele. kb így. :)
2011. szept. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!