Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám rendbe szedni...

Hogyan tudnám rendbe szedni magam?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy anyám kivágott otthonról (válasszak közte és a párom között címszóval). Az anyósom boldogan befogadott, így hát beköltöztem páromékhoz. Egész jó anyagi helyzetből kerültem a katasztrófa-övezetbe. Kis ház - a szobánk 80%át az ágy foglalja el -, nincs csak palackos gáz, és a víz szivattyúval kútból jön. Mint kiderült, anyósom nem fizette a villanyszámlákat - éppen másra volt kedve költeni -, és most megy a kétségbeesett levelezés, hogy ne kapcsolják le az áramot. Természetesen a páromon kívül mindenki rajtam veri le a hülyeségeit.

Megemlítettem anyósomnak, hogy az imádott szobakutyája falkavezérnek tekinti magát, és megkértem hogy ha ő nem is, én rendbetehessem a "falkát". Természetesen nem kínzásra, verésre gondoltam, hanem nevelésre. Ő vérig sértődött, és hallottam hogy később magyarázta apósomnak, mekkora hülye volt hogy ideengedett...

Ez tegnap történt, előtte is borzalmas volt már. 1 éve nem költöttem magamra a kemény 30k bevételemből, csak egy sálat mertem venni télre, és életemben először elmerészkedtem fodrászhoz. Utána párom megkapta, hogy hogy merek ilyen anyagi helyzetben fodrászhoz járogatni.

Havi 5000 "lakbérben" egyeztünk meg, ezen kívül minden hónapban tőlem akarnak kunyerálni, és én vagyok a szemét, ha nem adok. Sajnos azért nincs annyi pénzem hogy folyton kölcsönadjam, természetesen úgy, hogy nem látom többet... Egész nap nem tudok semmit csinálni, ha nincs iskola (okj szakképzés) főzök, takarítok, mert különben borzalmas dzsuva lenne... még jó, hogy párom próbál mindenben segíteni.

Már teljesen ki vagyok készülve, a párom családjának az összes, nem itt élő tagja is engem beszél ki folyton a hátam mögött...


Lényeg, pánikbeteg vagyok. Kezeletlen, mert eddig nem zavart annyira, de mostanában egyre rosszabb. Kezdek idegileg, és fizikailag is leépülni, állandóan beteg vagyok, és egy csomó allergia is kijött rajtam...

egyszerűen nem látom innen a kiutat, és ha lekapcsolják a villanyt... abba bele sem merek gondolni. Nem lesz se áram, se víz, már tényleg semmit sem tudnék kezdeni magammal egész nap.

A párom is rámegy már erre, eddig ő egész jól bírta ezeket a körülményeket, de látja rajtam hogy szenvedek, és már ő is kezd kikészülni.

Tudom, hogy én kerestem ezt magamnak, de már nem tudok mit kezdeni. Mikor eljöttem, akkor még úgy látszott, végre sínre került az életem, de már látom hogy rosszabb mint anyámnál - aki 20 évig lelki terrorban nevelt.

Más mit tenne a helyemben? Én már teljesen tanácstalan vagyok, úgy érzem nem fogok soha kijutni innen 20/L


2011. jan. 11. 17:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

tűnés onnan!


költözzetek el bárhová. itt tönkre fogsz menni.

2011. jan. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
kb 1-1,5 hete volt egy hasonló kérdés. Mindenki azt ajánlotta, hogy költözzenek albérletbe, és ne adjon több pénzt az anyósnak a kérdező. Keress utána.
2011. jan. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Költöznék én szívesen :S De a párom is továbbképzésre jár, és én is. 30000 az árvajáradékom apám után, a párom max 10et keres diákmunkával iskola mellett. Sajnos nem lenne miből fizetni az albérletet. Így még csak-csak ellátjuk magunkat, de úgy már nem menne.
2011. jan. 11. 17:28
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
Ha jól értem, te az 5000 Ft-on túl semmit nem fizetsz. Ez nagyon jutányos helyzet. Ha emellett nem tetszenek az anyós játékszabályai (hisz egyértelmű, hogy a saját házában ezek érvényesülnek), akkor menjetek albérletbe. Te is elmehetsz dolgozni suli mellett, sokan csinálják. Nem kötelező élősködni.
2011. jan. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hehhe jó vicceid vannak, jót nevettem. Én főzök, én takarítok, és ha anyósom elfelejt kaját hozni a kutyának, én etetem meg. Én veszek a 30e-ből kaját magunknak, és én veszem az asztmás párom gyógyszereit, miközben anyósom ezért kap emelt családi pótlékot. Itt nincs semmi szabály, egyedül az szúrja a szemüket, hogy nem adom nekik fütyülve az összes pénzem, hogy legyen mit költeni a hülyeségeikre... merthogy kaját azt minek vennének belőle, mikor ők esznek a munkahelyükön...

Egyébként pedig pontosan ezért nem költöttem magamra semmit egy éve, mert rájuk megy az egész.

Ha nem olvasod végig vagy ne kommentelj, vagy előbb próbált felfogni mi van leírva. Köszönöm!

2011. jan. 11. 17:38
 6/12 anonim ***** válasza:
ha elköltöztök, a párod kérheti magának a családi pótlékot. nem tudom hol laktok, de már pesten is lehet egész olcsón albérletet találni. mivel fiatalok vagytok, akár más fiatalokhoz (egyetemisták) is betársulhatnátok. ahol én laktam albérlet, ott 6-an voltunk, mert 3 pár lakott a 3 szobában. máris sokkal kevesebb lett a kiadás. ezenkívül vállalhattok diákmunkát is, vagy vehettek fel diákhitelt. lehet választani, melyik a jobb, az anyós, vagy az önellátás, ami viszont drágább.
2011. jan. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Más rokonod nincs, akihez költözhetnél?


Amúgy tényleg nézhetnél valamilyen munkát, ha jól értem, sokat vagy otthon (legalábbis írtad, hogy nem tudsz mit csinálni), mellette felvehetsz diákhitelt is. Igaz, baromi sokat kell később visszafizetni, de ez is egy megoldás. 30 ezerből nem fogsz albérletet találni, még szobát esetleg tudsz bérelni, de kajára, könyvekre stb. nem fog maradni.

2011. jan. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Sajnos túl lyukacsos az órarendem :/ És össze-vissza van elrendezve, legfeljebb esti műszakot találnék, de azt párom nem engedi.

Talán egy évet kibírok még így, akkor vége a sulinak... de tudnátok ajánlani valami olcsó vagy ingyenes elfoglaltságot, ami relaxál kicsit?

Mert így úgy érzem, becsavarodok :/

Próbálok itthon jógázni, de az nem segít... Régen sokat tornáztam, de újabban annyira leépültem, hogy már az sem megy. Bicaj meg ilyesmi pedig elég nehéz, mert itt minden utcasarok tele van kutyával... :(

2011. jan. 11. 17:55
 9/12 A kérdező kommentje:
Csak nagyanyámhoz tudnék költözni, de ő egyszemélyes lakásban él, és ő is alig fér el, csak útban lennék neki :(
2011. jan. 11. 17:56
 10/12 anonim ***** válasza:
akkor húzd meg magad, és örülj, hogy van fedél a fejed felett. gondold el, ha még ennyi sem lenne.
2011. jan. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!