Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi problémák egy kutya...

Családi problémák egy kutya miatt? Hogy lehetne megoldani?

Figyelt kérdés

Kb fél évvel ezelőtt hazahoztam a szüleim beleegyezése nélkül egy kiskutyát. Végül megszerették ők is, nem is volt semmi probléma egészen mostanáig. Lett egy barátom. Mivel eddig egyedül voltam, csak a kutyára koncentráltam, ha találkoztam a barátaimmal, vittem őt is magammal, nem zavart. De most, hogy van barátom, szeretnék néha kettesben lenni vele, nála aludni stb. De a szüleim nem szeretik, ha otthonhagyom a kutyát, mert bevallom, túlságosan hozzámszokott, és néha hisztizik, sirdogál nélkülem, főleg este, de azért kibírható lenne. Meg le kell vinni pisilni, mivel kistesű és még kölyök nem sokáig tudja tartani. Ezért nem mehetek el hosszabb időre, vagy este a barátommal sehová, nem aludhatok nála, csak ha viszem a kutyát is, ami valljuk be, elég gáz...Ha mondom a szüleimnek, csak azt a választ kapom, hogy neked kellett, te akartál kutyát. Szerintem kicsit bosszú az egész, amiatt mert hazahoztam az akaratuk nélkül. Hogy hozhatnám kicsit rendbe a dolgot? Folytonos a veszekedés mostanában, pedig előtte sosem veszekedtünk a szüleimmel. Elköltöni nincs lehetőségem, meg emiatt nem is érné meg.

18/L

( szándékosan nem a kutyák kategóriába írtam, mert a családdal van gond, nem a kutyával)


2011. jan. 12. 13:35
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
*Elköltözni
2011. jan. 12. 13:37
 2/34 anonim ***** válasza:
18%
róla bárki megmondja 15 perc a rekordja
2011. jan. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
9%
kérdéshez is: szerintem add el a kutyát
2011. jan. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
???
2011. jan. 12. 13:41
 5/34 A kérdező kommentje:
Teljes mértékben kizárt, hogy eladjam a kutyát.
2011. jan. 12. 13:42
 6/34 A kérdező kommentje:

róla bárki megmondja 15 perc a rekordja



ezt nem értem

2011. jan. 12. 13:44
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom ezért nem akarták a szülők, mert tudták, hogy előbb-utóbb nekik kell gondoskodni róla.Próbálj meg kiegyezni velük, pl., hogy ha vigyáznak rá, amikor te a barátodnál vagy, akkor cserébe bevásárolsz, takarítasz vagy hasonló.Felelős vagy azért a kiskutyáért, olyan mintha gyereked lenne, azt sem hagyhatnád magára.
2011. jan. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
Ezt valóban Neked kell megoldanod, Te vállaltad a kutyát. Igazából nem is értem, mi a gondod. A szüleid beleegyezése nélkül vitted haza, fordított esetben Te sem örülnél. Kisgyerekeknél szokott ilyen előfordulni, nagyon kell a kutya, aztán van jobb program is. De ha nem kapnák meg, akkor megy a hiszti. Te ehhez már elég idős vagy szerintem.
2011. jan. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
65%
Nem értem a szüleidet,gondolom nem minden este akarsz a barátodnál aludni,azt a heti 1-2 alkalmat meg igazán kibírhatnák. Abban viszont igazuk van,hogy te szerettél volna kutyát, a te felelősséged. Próbáld meg az "engedékenyebb" szülőt bevonni a kutyasétáltatásba. Úgy értem, hogy vigyétek le együtt a kutyát néhány alkalommal,így a kutya is megszokja,hogy nem csak veled megy le a dolgát végezni. Aztán beszélj a szülővel, hogy most már neki is szót fog fogadni a kutya,kérd meg szépen, hogy egyszer-egyszer mégis csak hadd mehess el. Ha nem,akkor vedd rá a szüleidet,hogy a barátod aludjon nálatok.
2011. jan. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

Újat mondok azzal, hogy túlságosan elkényeztetted a kutyust? :D Érthető, hogy nem akarod eladni, vagy elajándékozni, erre nincs is szükség szerintem, hacsak nem nagyon nagy a baj.

Te vagy felelős a kutyusért, de azért a család többi tagjától egy picit túlzásnak tartom, hogy ha egy-két alkalommal tovább maradsz a barátodnál, egyszer-kétszer nem tudják megetetni, vagy levinni pisilni. Ellenben te is vállalj be plusz dolgokat, segíts a családtagoknak ebben-abban.

A kutyahiszti már keményebb dolog, azzal valamit kezdeni kellene, de nem tudom, mit. Éjszakánkét bent alszik a szobádban? Gondolom igen, mert különben nem hisztizne utánad esténkét. Erről le kell szoktatni, mivel ő egy kutya és nem egy kisbaba! Egy ideig nyüszögni fog nélküled, de megszokja. Meg lehet próbálni, hogy ha hisztizik senki ne foglalkozzon vele, ne figyeljen rá, ha meg megnyugszik, elhallgat, akkor kap valami jutalomfalatot, ezáltal a jó viselkedést jó dolgokkal társítja majd.

2011. jan. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!