Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet kezelni, jobb...

Hogyan lehet kezelni, jobb belátásra bírni a problémák megoldására képtelen páromat?

Figyelt kérdés
Párommal 2 éve vagyunk együtt, együtt is élünk. Az a gondom, hogy nem lehet vele "értelmesen" vitatkozni. Amikor vitára kerül a sok, támadással védekezik és veszekedés lesz belőle, a problémára pedig nem találunk megoldást. Hogyan lehetne ezen változtatni? Ötlet? Tapasztalat?
2011. okt. 24. 13:57
 1/2 .:Laci:. ***** válasza:
ülj le vele beszélgetni, ne vitázni, nekünk bevált a párommal, mindig csak veszekedtünk és egyszer leültünk vele beszélgetni egy kicsit aztán minden sokkal jobb lett, most már a hangulat is más, az is, hogy hogy szólunk a másikhoz és sosem fajul el odáig a dolog, hogy vita legyen belőle. ő elmondja mi a baja, én elmondom mit gondolok róla és keresünk megoldást aztán aszerint élünk tovább
2011. okt. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem a legjobb megoldás, de én ilyen esetekben a következőt tettem. Leírtam a problémám és az érvelésem e-mail-ben. Jó részletesen. Az indoklást is, hogy miért nem élő szóban mondom el és hogy majd otthon személyesen megbeszéljük ha átgondolta. Így volt ideje és alkalma értelmesen átrágni magát az ügyön, és érdemben meg tudtuk beszélni a dolgokat. Különben ő is ez a támadós fajta. Szerintem csak azért mert hirtelen nem tud máshogy védekezni. Lehet, hogy a Te párodnál nem fog működni, de nálunk tökéletesen bejött, hogy hagytam neki felkészülési időt:)
2011. okt. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!