Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek ilyen helyzetben?...

Mit tehetek ilyen helyzetben? (Iskolai problémák)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az a helyzet,hogy lányomat feltűnően utálja az osztályfőnöke. Minden apróságért szól neki,még azért is amiért másnak nem. Például egyik osztálytárs a lányomnak mini ruhában jelent meg az iskolában,az osztályfőnök még meg is dícsérte,hogy jól áll neki. Lányom egy topban ment,ami állítólag kicsit lejjebb csúszott a kelleténél és üzent neki az egyik tanítványával,hogy "normális ruhában jöjjön iskolába". Arra is volt példa,hogy az egész osztály előtt megszégyenítette,mert rövid nadrágban ment 30 fokban iskolába. Olyanokat mondott állítólag,hogy: "Reggel miniszoknyába akartam jönni iskolába,csak anyukám mondta,hogy nem ide való,hanem strandra".Ezeket a lányom és a barátnői mesélték,rettentőnek tartom,hogy lecsúszik a gyerekek szintjére és nem hogy szépen közölné ha valami problémája van,vagy úgy üzen vagy pedig mindenki előtt. Romlott a tanulmánya is ezek miatt,nem is kicsit. Utolsó éve,nem lenne érdemes átíratni,vagy nem tudom.Mit tennétek ilyen helyzetben??


Előre is köszönöm!


38N


2011. szept. 21. 20:13
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Iskolán belül egy másik osztályba?
2011. szept. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Sajnos egy osztály van,pedig remek megoldás lenne.
2011. szept. 21. 20:16
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Én megkérdezném a tanárnőt, hogy mi is a probléma, talán meg lehetne oldani anélkül is, hogy megszégyenítené a gyerekem.
2011. szept. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Vagy teljesen más iskolába iratása.
2011. szept. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a lányod kicsit kihívóbban viselkedik, mint kéne?
2011. szept. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
70%
Csak irigy. Felnőtt létedre én figyelmen kívül hagynám egy tanár gyerekes viselkedését. Az én lányom iskolája katolikus lett, eddig állami volt, mégsem szólnak bele az öltözködésbe, pedig a lányom is előnyben részesíti a pánt nélküli felsőket, miniruhákat, shortokat, és én ebben nem is látok semmi kivetnivalót. Meleg van, én sem járok bundában. Amíg határokon belül mozog és csinosan, nem pedig szeméremsértően öltözködik, addig nincs joga beleszólnia senkinek, max. a szülőnek, de a tanárnak pláne nem. Ha nagyon zavar és nem tudjátok figyelmen kívül hagyni, akkor keresd fel személyesen, lehetőleg a tanári szobában az igazgató jelenlétében, akivel ismerteted a történteket, és megkéred a tanárt, hogy állítsa le magát, valamint az igazgatónak megjegyzed, hogy bíztál benne, hogy egy gimnáziumban (úgy vettem le a szavaidból, hogy gimiben végzős) már nem ennek kéne a fő kérdésnek lenni, hogy miben jár a gyerek (ha végzős, 18 éves - felnőtt) iskolába, sokkal inkább a tanulmányaikat kéne segíteni, nem pedig az önbecsülésüket porig alázni.
2011. szept. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Szerintem egyáltalán nem kihívó egy rövidnadrág vagy egy hasonló ruha. Ahogy néha elnézem mások sokkal kihívóbb ruhákban járnak,és az égvilágon senki nem szól nekik. A tanárnő előző osztályába is csupa divatoló lányzó járt( emlékszem rájuk,mert a fiam évfolyamtársuk volt) és mindig velük jön,hogy az milyen jó osztály volt,mennyi mindent lehetett velük kezdeni stb. Azért kicsit felháborít,hogy mindig az én gyerekemmel van baja,de szemtől szembe soha nem mondja meg.
2011. szept. 21. 20:24
 8/27 anonim ***** válasza:
12%
Hogyhogy az évfolyamon csak egy osztály van?
2011. szept. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
83%

8.os lány vagyok ugyan ez a helyzet. Egyszer szeptember első hetében kiléptem a szandámból egyik lábammal és a tanár fél óráig szidott,hogy nudista vagyok,meg mit mesztelenkedek... Állandóan kötekszik egyest ad azért ha nincs meg a két évvel ezelőtti füzetem stb... Eléggé hülye,már elnézést de az osztály 70%a rontott jegyet,jegyeket magyarból pedig ez gimnázium...

Semmi se használ

2011. szept. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy rád féltékeny?
2011. szept. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!