Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok egy ilyen...

Mit szólnátok egy ilyen dologhoz? Nem tartanátok durva dolognak?

Figyelt kérdés
A vőlegényem a házassági szerződésben ki akarja kötni, hogy válás esetén jövedelemarányú elosztás legyen.Tehát válás esetén az addig spórolt pénznek az egy ötödét kapnám meg, míg ő a négyötödét(Ő ötször annyit keres, mint én)Ti méltányosnak találnátok ezt a kikötést?Hogyan reagálnátok le?
2011. jan. 12. 16:23
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
90%
Én nem tartanám méltányosnak.Nem értem az ilyen embereket.Azt megértem,hogy ha valaki a saját házát nem akarja elveszíteni,és irat házassági szerződést.De ha valakivel összebútorozok,akkor fele fele.
2011. jan. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
27%
Még jó, hogy méltányos.Ki mit rak a tálba úgy is szedjen ki belőle.Örülök, hogy vannak férfiak, akik még előrelátóak.:)
2011. jan. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
87%
És az ezután vásárolt tv, hűtő, bútor...stb.-nak is ő állja a 4 ötödet! Ugye? Mert úgy igazságos!!!! Mekkora ökörség!
2011. jan. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
42%
Én megértem. Az előzőnek: ha fele fele, akkor a bevétel is legyen fele-fele, ez így fair. Aki keveset keres, az tanuljon, vagy dolgozzon többet.
2011. jan. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
36%
Hogy lenne már fele fele.Persze azzal biztos kiegyeznének a hölgyek.Na neeem.Nincs ingyenélés.Férfitársaim tanúltak az elmúlt évekből.:)
2011. jan. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 70%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:30


De a család nem a vagyonszerzésről szól számomra.Hogy lehet így nekimenni egy kapcsolatnak,egy házasságnak? Majd ha lesznek gyerekeik,és neagy isten elválnak akkora gyerek kedvenc játékait is negyedelik?

2011. jan. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
kedves utolsó, és akkor a gyerekszülés négyötödét is rá lehet hárítani???meg a gyest is?kétlem, hogy akkor annyival jobban keresne
2011. jan. 12. 16:35
 8/38 anonim ***** válasza:
88%

Méltányos, ha a háztartási, gyerkenevelési munkából egyenlően veszi ki a részét vagy órabérrel megfizet téged, vagy arra is ad pl. 10-20%-ot váláskor. Mert nem hinném, hogy ilyen alak, aki ennyire büszke a fizetésére, az majd nekiáll mosni, felmosni, stb. Vagy ne csinálj otthon ilyen munkát, fizessen takaritónőt a nagy pénzéből... Akkor méltányos.


Méltányos, ha amig terhes vagy és szülés után még 3 évig befizet helyetted a kieső pénzed miatt az önkéntes nyugdijpénztárba, a kötelező pénztárba (ha maradsz...), stb. Akkor tök méltányos.

Ja és ha lesz 1-2 gyerek és otthon leszel évekig, akkor ami emiatt nem lesz előrelépésed a munkahelyeden, azt is kifizeti a váláskor.

Mert te mindezeket önként vállalod a házassággal.


Mondok saját példát: férjemmel egyfomán nagy a fizetésünk (tényleg nagy...). Én itthon vagyok kb. 4 éve, 3 gyerek. A magánnyugdijpénztárban feleannyi pénzem van, mint neki, hiszen évek alatt nemigen ment rá pénz, neki folyamatosan. Ugyanez az önkéntes pénztárra is igaz. Ha elválunk, nekem több millióval kevesebb pénzem lesz ezekben, mint neki. Ezt megtériti nekem valaki? Senki.

Ugyanaz a végzettségünk, poziciónk, az elmúlt években ő előrébb lépett, én nem, hiszen nem dolgoztam, igy most kicsit többet keres. Ez az ő érdeme? Ha ő lett volna itthon, én lennék előrébb és én keresnék többet.

Ha elválunk, kapok én az ő nagyobb béréből? Nem.

Viszont az én férjem válás esetén itthagyná nekem és a gyerekeinek a házat szó nélkül...


No, ezeken gondolkozz el, meg azon, hogy tényleg hozá akarsz-e menni egy ilyen alakhoz. A házasságnak az egyik lényeges eleme a vagyonközösség. ez nálatok nem lesz meg. Ha venni akarsz valamit, mindig engedélyt kell kérned, mert ez az ő pénze? Mindig a fejedhez vágja, hogy neked semmihez nincs jogod, mert ő keresi a pénzt???

2011. jan. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
83%

Nem tartom igazságosnak. Csak abban az esetben lehet róla szó szerintem, ha azt is kikötik, hogy a házimunkát közösen végzik, nincs olyan, hogy "ez női munka".

Viszont ha a nő végzi egyedül a házimunkát, akkor ezzel közvetve maga is hozzájárul a férfi bevételéhez,megteremti munkájának feltételeit.

A vagyonmegosztásnál ezt a MUNKÁT is el kell ismerni.

2011. jan. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
85%

"Nincs ingyenélés.Férfitársaim tanúltak az elmúlt évekből.:)"


Nincs ingyen kiszolgálás,ingyen cselédmunka - nőtársaim is tanultak az elmúlt évekből.

2011. jan. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!