Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kötelezheti a rendőrség, hogy...

Kötelezheti a rendőrség, hogy beengedjen a házamba?

Figyelt kérdés

A volt párom haszonélvezeti joggal rendelkezik a házamban!

Én 3 éve elköltöztem a gyerekekkel,mert nagyon megromlott a viszonyunk.Most,hogy 1 éve vett már ingatlant magának és berendezkedett,szeretnék vissza költözni a házamba,de nem enged be minket!Kicseréltette az ablakokat,bejárati ajtót.

Engedély nélkül garázst épült ami miatt az építési hatóságtól nekem jött a büntetés mivel én vagyok a tulajdonos!

Ha elmegyek a rendőrségre és feljelentem,akkor kötelezhetik,hogy beengedjen és vissza költözzünk a gyerekekkel???


2011. jan. 13. 14:48
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
67%
1000%!! De ez a sztori basszus... most kiakadtam
2011. jan. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
70%
Neked néhány nagydarab erős emberre van szükséged bézból ütőkkel. Pár látogatás elég lenne.
2011. jan. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
93%

A haszonélvezet jogosultja az a személy, aki egy adott ingó vagy ingatlan tulajdonjogával nem rendelkezik, de azt birtokolhatja, használhatja és a használatból eredő hasznokat élvezheti. Időtartamát tekintve beszélhetünk meghatározott idejű vagy holtig tartó haszonélvezetről. A haszonélvezet időtartama alatt a tulajdonosnak nincs joga a birtokláshoz, a használathoz és a hasznok begyűjtéséhez, kivéve ha azt a haszonélvező átengedi számára. A tulajdonos a tulajdonjogot bármikor átruházhatja vagy eladhatja, azonban ez a haszonélvező személyét nem befolyásolja, így az eredeti haszonélvező továbbra is a dolog haszonélvezője marad a haszonélvezeti szerződés szerinti időpontig. A haszonélvezeti jog nem ruházható át, nem adható el.


Tehát joga van hozzá, hogy ne engedjen be.

2011. jan. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:

Már gondoltam rá,de az nem oldana meg semmit!

Hétfőn szeretnék a rendőrségre menni,csak gondoltam,addig érdeklődöm,mert nem szeretném ha hideg zuhanyként érne ha elküldenének és nem foglalkoznának ezzel az üggyel!

Mindig mindenhol azt hajtogatják,hogy polgári peres útra kell terelni az ügy,de sajnos az évekbe telik mire ítéletet,határozatot hoznak!

2011. jan. 13. 15:04
 5/40 anonim ***** válasza:
90%
Amint azt írtam, a haszonélvezeti jog erősebb, mint a tulajdonjog. Neki joga van ott élni és joga van hozzá, hogy ne engedjen be. A rendőrség se fog tenni semmit. Esetleg eladhatod a házat, de csak a haszonélvezeti joggal együtt, úgy meg senki nem fogja megvenni...
2011. jan. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:

Ez annyira hihetetlen,ezt komolyan nem hiszem el!Ő éli világát azt csinál amit akar 2 házat birtokol és a saját 6 éves és 9 éves gyerekét hagyja,hogy albérletben tengődjön.

Ember az ilyen,de az hogy még a törvény is mellette van ez már nagyon elkeserítő!

És mi van a büntetéssel amit nekem kell majd kifizetnem????

Eddig már több száz ezer forint büntetést kaptam miatta!

Súlyadók éveken át (mivel az autója a nevemre volt iratva)

kommunális adó,vezetékes telefon,Tv előfizetés..stb!

Csak azt ne mond,hogy polgári peres út,mert nem akarom elhinni,hogy nincs valami esély,lehetőség,hogy megkapjam ami engem és a gyerekeimet illeti! :-(((

2011. jan. 13. 15:12
 7/40 anonim ***** válasza:
87%
Keress egy ügyvédet. De szinte biztos, hogy semmit nem tud tenni. A jog ilyen. Neked nyilván ez xar érzés, de ez van.
2011. jan. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon rossz helyzet, óriási hiba volt feltételek nélkül haszonélvezetet rakni az ingatlanodra a férjed nevére. Gondolom nem voltatok 100%-ban tisztában azzal, mit jelent jogilag a haszonélvezet.

Talán abba beleköthetsz, hogy neki nincs joga ott semmit megváltoztatni, oda építeni, ezért feljelentheted, de ettől még max. borsot törsz az orra alá, megbüntetik, de elköltözni nem kötelező neki, sőt ahhoz is joga van, hogy ne engedjen be téged oda.

2011. jan. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a szolgáltatókhoz bemehetsz és kérheted a szolgáltatás kikapcsolását, akkor a számlákat nem kell fizetned.
2011. jan. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
100%
Mi az istenért kapott haszonélvezetet?
2011. jan. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!