Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hova kell fordulnom hogy...

Hova kell fordulnom hogy fizesse ki az eddigi meg a jövőbeli anyagiakat? 3 éves a kislány és még nem fizetett az apa. A lakását árverezik de az a banknak se elég mivel hitel van rajta. Behajtok rendőrség is be van vonva és semmi.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 26. 15:06
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
A bírósághoz
2011. ápr. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
13%
Az OK, hogy eddigi, de miert a jovobelit? Meg nincs itt a jovo.
2011. ápr. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
A bírósághoz. Bár ha ennyire rossz az anyagi helyzete, hogy árverezik a lakását (és még ez se fedezi a banki kölcsönt) akkor miben tudsz reménykedni? Persze a tartozás, az tartozás.. de miből fogja kifizetni? Vagy van munkája?
2011. ápr. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
A bíróságon kérheted az államtól a gyerektartás elmaradását, de csak 6 hónapra visszamenőleg, és a gyerektartás állami megelőlegezését. Ezt majd rajta hajtja be az állam, ha nem sikerül, leültetik.
2011. ápr. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
24%
Gondolod, ha nincs pénze, akkor majd a bíróság varázsol?Nem tud fizetni, ez van.Megkellene esetleg beszélni vele....., de ha nem tud, nem tud, még neked se.Meg ha bejelenteti magát részmunkára, és a rendes fizut kézbe kapja, akkor se tehetsz semmit, mert a létminimum alatt van.
2011. ápr. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
58%
Jövőbeli anyagiak nem tetszik ez a szöveg nekem,mintha azt szeretnéd ,hogy ő fizessen mindent a jövőben,munkád van ugye?Amúgy meg akinek semmmije sincs semmit nem tudnak tőle elvenni,néha a gyerekszülés előtt gondolkodni kéne,hogy egyedül is megy a dolog,mert az hogy van egy apuka nem bíztosíték semmire.
2011. ápr. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
82%

Bíróság.

Bírósági végzéssel a munkáltató letiltja a fizetése 33%-át és utalják neked a megszabott gyermektartási díjat.

Viszont elgondolkodtatott az egyik válaszadó.

Már így is nagy bajban van az apa. Árverezik a házát, mit akarsz akkor tőle? Menjen az utcára? Neki talán nem kell élni?


Értem én, hogy neki is vannak kötelességei, ha "megcsinálta" azt a gyereket akkor gondoskodjon róla, de látod, hogy nincs miből. Minek akarod kizsigerelni teljesen? Másrészt azt a gyereket ketten hoztátok össze, ergó tudtad kivel fekszel le és kinek szülsz gyereket.

Keressetek olyan megoldást, amit tud teljesíteni!

Amennyiben volna rá még egyéb lehetősége, hogy támogassa anyagilag a gyermekét, csak nem akarja, az más kérdés.

Mint írtam, bírósághoz kell fordulni, de első körben fordulj a családvédelmisekhez, vagy a helyi polg.hiv. szociális osztályához. Én sem tudom pontosan, de végig kell járni minden utat. De ha egyszerűen csak elmész a hivatalba ott már meg tudják mondani, hogy mi a következő lépés.

2011. ápr. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
20%
Egyet értek az előzővel.Miért kell minden nőnek folyton a gyerek meg asszonytartással jönni?Szerencsétlen ígyis a slamasztikában ragadt de te még rugdosol rajta egyet-kettőt!Ha ép ésszel vág bele egy "nő" a kapcsolatba(mert most nőről van szó)indig mérlegelni kell h egyedül is menne?Tartsd el magad és a gyereked , dolgozz,lehet h ismeretlen számodra de tudod ez az amit a férjedtől vársz el...3 éves a lányod simán meg is tehetnéd!Undorító ez az egész!
2011. ápr. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Az apa 3 év alatt semmit nem fizettet és a lakást eladta feketén egy nőnek akinek kis gyereke van. És szegényt ki fogják rakni. És igen el tudom tartani a gyereket,de nem egy emberes a dolog. És ahhoz képest hogy nincs lakása elég jól él nem törődve az előző feleségének a gyerekéről se. Ha van munka helye másnak a kártyájára utaltatja a pénzt. Akkor biztos annyira rossz neki? Kérdezem azoktól akik szegényt megsajnálták. Ha meg megpróbálok beszélni vele akármiről akkor az a válasz "mit ajánlasz fel". Ő ekkor arra gondol hogy vagy vissza megyünk vagy fizessek neki azért hogy közös nevezőre jussunk. És mindent elkövet hogy lehordjon.Például az új párom apját felkeresi akit nem is ismer és ennek hord le mindenek, hogy én milyen lehúzós vagyok. Holt én fizetem a közös hitelünket még 17 évig. Milyen gonosz vagyok.Gondolom férfiak írták a gyönyörű leveleket. Hát köszönöm nektek.
2011. ápr. 26. 15:32
 10/24 anonim ***** válasza:
Magyarországon nincs adósok börtöne. Ha valakinek nincs semmi a nevén és jövedelme sincs, akkor NEM TUDNAK RAJTA behajtani semmit. Nem fogják eladni a veséjét, hogy kielégítsék a követelésedet. Jövőbelit kifizettetni? Abszurd elképzelés.
2011. ápr. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!