Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hamarosan betöltöm a 18-at...

Hamarosan betöltöm a 18-at még 3 hónap. Ott kell hagynom az iskolát (mert vmiból el kell tartanom magam) vagy bíróság kötelezheti anyámat h támogasson legalább addig amig leérettségizem? Vagy mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Van vmi spórolt pénzem diákmunkákból, de arra nem elég h hónapokig fizessek albérletet, és megéljek. Sajnos nem tudok dolgozni annyit h az albérletet és a megélhetesemet rendesen fedezzem.


A kérdésem előzménye itt olvasható. Tényleg nagyon fontos lenne tudnom h milyen lehetőségeim vannak


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


2010. nov. 16. 11:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%

Egyszer hallottam ilyesmi esetről. ott is talán épp ennyi idős volt a srác. ő kérelmezte, hogy vegyék állami gondozásba. jó dolga volt, arra a pár hónapra, míg nem lett 18, intézetbe került, ahol elmondása szerint jól érezte magát. kapott is valami pénzt utána, gondolom én.

nincs nagyszülőd? barátok? valami rokon/ismerős, akinél ellaknál? esetleg levelezőre átmehetnél?

de kezdetnek fel kell keresni valami szociális munkás félét, aki felvilágosít a jogaidról meg a helyzetről. gondolom én, azok tudnak segíteni, vagy a megfelelő szervhez irányítani.

2010. nov. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Mivel ebben a tanévben töltöd a 18-at nem hagyhatod ott az iskolát ezt az évet be kell fejezned különben pénzbüntetés(én már csak tudom)!Tavaly én is igy jártam de sikerült megoldanom
2010. nov. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem világos, miért kell magad eltartanod, de szerintem egy birósági határozat megszületése hosszú idő. Talán jobb lenne az önkormányzattól segitséget kérned erre a 3 hónapra.Vagy megpróbálni anyukáddal beszélni, hogy még utoljára ebben az időszakban segitsen.
2010. nov. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Bezsélj az oföddel, vagy az önkormányzati illetékessel
2010. nov. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Már nem tudok anyámmal együtt élni.

Nem bírom tovább. Az erkölcsi fölényem megmaradt h nem emeltem rá kezet,de én meg már kész roncs lettem

2010. nov. 16. 12:12
 6/15 anonim ***** válasza:
Második vagyok ha gondolod küldd el privátban az msn cimed és elmondom mit kell elintézned hogy ezt meg tudd oldani ha gondolod szivesen segitek
2010. nov. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz vele együtt élni akkor meg pláne beszélj gyámügyesekkel, hiszen arra lehet kötelezni hogy eltartson( kaja, ruha) de arra enm hogy pl albérletet+kaját fizessen
2010. nov. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Annak a tanévnek a végéig tanköteles vagy, amelyikben betöltöd a 18. életéved. Tehát azzal, hogy nagykorú leszel, még nem szűnik meg a tankötelezettséged és anyukád törvényileg köteles eltartani. Más kérdés, hogy bíróságilag ezt hogyan és mennyi idő alatt tudod végigjárni.

Az lenne a legjobb, ha bemennél a lakóhelyed, vagy az iskolád szerinti családsegítőbe, ott jobban tudnának neked segíteni. Ismerik a bírósági gyakorlatot, a helyi körülményeket, sőt a kiskapukat is. Ha kifogsz egy normális ügyintézőt, nagyon sokat tud neked segíteni.

Sajnálom, hogy gy alakultak a dolgaid, remélem rendeződik a helyzeted. Majd írj (akár priviben is) hogy mi lett veled.

2010. nov. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Már többször leírták,hogy elvileg 18 évesen felnőtt ember lettél.Így bármikor elmehetsz új életet kezdeni és a szülők nem tarthatnak vissza,de a szülők is kitehetnek az utcára,és nem kötelesek eltartani téged ha nem teljesíted a kötelességedet.

Vagyis neked az a kötelességed,hogy megfelelő tanulmányi eredményt letegyél az asztalra (vagyis ne bukj meg) és tiszteletduós,normális ember legyél..

Elvileg van egy törvény ami kötelezhetné a szülőket,de ott is bele van rögzítve,hogy kölcsönös elvárások vannak.

(sokan csak azt olvassák ki belőle,hogy a szülőnek kötelező eltartani a gyerekét..)

Az igazság az,hogy a régi kérdésedet olvasva,bizony én sem finanszíroznám tovább az eltartásodat ha megütsz mint anyát!

Igaz az sem helyén való,ha az anya veri a gyermekét,de megütni azt az embert aki világra hozott,és felnevelt! Nos ez nagyobb bűn..

Hogy mit tehetnél?

Csendben meghúzód magad,és tanulsz.Igyekszel normális lenni,nem verni az anyudat,és ha ő akar megverni bőven elég ha lefogod a kezét.

Vagy menj a gyámügyesekhez kérj tőlük segítséget.Nagyon sok esetben csak avval a gyerekkel foglalkoznak aki rászorul a támogatásra.Ha az öcséd jól elvan akkor ott nem fogják kirángatni a megszokott környezetéből,de neked esetleg tudnak biztosítani egy helyet..

De ha a viselkedésed agresszív,ha a tanulmányi eredményed siralmas,ha a megjelenésed sokkoló bizony a szülő 18 éves korod után nem köteles gondoskodni rólad..

2010. nov. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nem ütöttem meg,tartottam magam. A megjelenésem sem volt sokkoló,a hajam hosszú volt igaz,de ápolt. Próbáltam segítséget kérni,de mint az előző kérdésemnél is irtam anyám nagyon jó színésznő. A nyáron bementem a családsegítőbe elmondtam a problémám,kijöttek környezet tanulmányra is,ahol azt látták h minden rendben van. Anyám azt hazudta h én reagálom tól a dolgot mert szobafogságba vagyok mert nem mentem időbe haza. Engem állított be hazug,lázadó rockernek,és még a szomszédot(aki jó barátnője) meg győzte h mondja azt h én mindig csavargok,meg kiabálok anyámmal. Még én voltam a hülye,nem igazán vizsgálták ki az esetet.

Eddig türtem,amint betöltöm a 18at el megyek itthonról,akár a híd alá is. Érdeklődnék milyen lehetőségeim vannak. nem azt várom el h anyám az albélerlet meg mindent fizessen,hanem h adjon vmi gyerektartás félét a csp mellé,amit a diákmelóval kiegészíthetek és legalább a sulit befejezhetem.


Már kész roncs vagyok,nem tudok vele együtt élni. Ha nem költözöm el,akkor felvágom az ereimet vagy nem tudom. Nem lehet elviselni. Már a hajam levágattam,h ne tudja kitépni,azóta olyan helyekre üt(akár tárgyal is )ahol nem látszik. Gyomorszájba vág plussz hasonlók.

2010. nov. 16. 12:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!