Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jól bevált módszereket keresek...

Jól bevált módszereket keresek kisebbségi komplexus, önbizalomhiány, pirulás ellen!?

Figyelt kérdés
nektek mi vált be? Ismertek esetleg ilyen könyvet, interneten olvasható anyagot arról, h hogyan szeressük és fogadjuk el magunkat, h ne vörösödjünk el mindnetől, ne érezzük magunkat kevésnek?
2011. jan. 14. 11:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Olvass Feldmár Andrást.

Itt is találsz előadást és könyvet:

[link]


Nekem segített.

2011. jan. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Miért érzed magadat kevésnek, kevesebbnek, mint a többi ember?
2011. jan. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Off! Nálam ugyan ez a szitu. 28 éves vagyok, de önbizalmam nulla. Pedig azért megnéznek az utcán. Bár lehet azért, mert ronda vagyok :D

Á nem. Viccet félretéve, nem vagyok ronda, de nekem sincs önbizalmam. El vagyok néha keseredve.

2011. jan. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Ha ez a problémád olyan súlyos, hogy már a teljesítményed (pl. felelések, vizsgahelyzetek) rovására megy, akkor érdemes pszichológushoz fordulnod segítségért. Kiváló terápiás (nem gyógyszeres!) módszerek vannak pl. a hipnoterápia pár alkalom után is már látványosan tud javítani az ilyen problémán!
2011. jan. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

A tudatalattidba már befészkelte magát - nincs önbizalmam.... stb... - ezeket úgy hívják önkorlátozó hiedelmek.

Próbálj kizárólag pozitív és jelen idejű állításokat hajtogatni - működik, csak kitartónak kell lenni.

Ezen kívül ajánlom a NLP tréningeket, de a Bach virágterápia is ismer önbizalomhiányra esszenciát.

2011. jan. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 tetris ***** válasza:

Nekem annak idején az a módszer vált be, hogy egy papírlapot ketté osztottam. Aztán egyik felére felírtam a jó tualjdonságaimat, a másikra a kevésbé jókat.

Aztán összevetettem a kettőt, és levontam a konzekvenciákat, hogy miben kell változtatnon.

A pirulás ellen nem tudtam tenni semmit. Állatira ciki, és bizony még most is előfordul nagy ritkán. 50N

2011. jan. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tűzz ki magad elé célokat, amiket el akarsz érni, nem fontos, hogy ezek nagyok legyenek, de ha valamit megcsinálsz az önbizalmat ad.

A múlt évet úgy kezdtem, hogy a padlón voltam, új főnök, majd kiborultam, táppénz, majd egy rendőrségi ügy végére, aztán felmondás, teljesen magam alatt voltam. Aztán eldöntöttem (anyum is unszolt, igaz), hogy visszamegyek az iskolapadba, és végre azt tanulom, amit világ életemben akartam (csak félreraktam egy időre), de ahhoz pontok kellenek, meg egy jó érettségi, így fél évig bejártam a volt iskolámba órákra, majd megcsináltam a biosz érettségit (4re), majdnem a nulláról kezdve, közben elmentem egy tanfolyamra, angolt és ECDL-t tanulni, megtudtam hogy felvettek a fősulira, szentestére, már megvolt minden, az angol vizsga, az ECDL, és most már csak egy vizsgám van hátra a félévből, és én a mindig rossz tanuló, elég jó átlagot fogok tudni hozni. Levelezőn vagyok, tehát kell munkahely is de az is lesz, tudom.

Minden ilyen könyvet elolvastam, voltam pszichiáternél, de tényleg csak a célok elérése tud segíteni, és ha szembefordulsz a félelmeiddel, szociális fóbiám volt, hát kereskedő lettem, és jól csinálom. Én is pirulós vagyok, de ez alkati kérdés, ez van elfogadom.

2011. jan. 16. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!