Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám állandóan veszekszik...

Anyukám állandóan veszekszik velem, amiért rossz jegyeket hozok angolból. A szókártyás tanulás bevált nektek? Megragadnak úgy a szavak gyorsan? Hogy vegyem rá anyut, hogy türelmesebb legyen velem?

Figyelt kérdés

Milyen bevált technikáitok vannak még?

Tudom, hogy többet kéne tanulnom, de nagyon lassan megy.

14/L


2011. márc. 27. 19:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
ird le őket.. :D mintha "puskát írnál" és megragadnak ..:'D én is igy tanulok angolt. xd 14 L
2011. márc. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hol laksz? Én épp most állok érettségi előtt, tavaly előérettségiztem angolból, most emeltezek, és vállalok korrepetálást.
2011. márc. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A szókártya jó, mert tudod magaddal hurolászlni, többször átpörgetni.

Az is jó, ha az új szavakkal kitalálsz mondatokat, le is írhatod őket, de elég magadban is, így könnyebben megragadnak a szavak.

2011. márc. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
+ 1 ha van gyakorló füzet a könyvhöz az összes feladatot csináld meg, ne csak azt amit feladnak házinak.
2011. márc. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem szó tanulásra az vált be, hogy az új szavakkal írtam mondatot. Nem mindegyikkel külön-külön, hanem egy mondatba négyet, ötöt is. Ez a módszer még jobban működik, ha téma körönként tanuljátok a szavakat, így kapcsolódnak is egymáshoz és még egyszerűbb lesz.


Ezzel együtt akármilyen módot alkalmazhatsz, de az összeshez egy valami kell: a gyakorlás!

E nélkül a legjobb technikák is csődöt mondanak. :-)

2011. márc. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

én szinte mindig szókártyákkal tanulom a szavakat, nekem beválik. Szóval: egyik felére az angolt, másikra a magyart írod(ne csak amit nem ismersz, hanem amiben nem vagy biztos). a magyar legyen fölül. átolvasod a szótáradban a szavakat. fogsz egy kártyát, megnézed h tudod-e, majd ellenőrzöd. én úgy szoktam, h 3 oszlopot csinálok: 1. amit biztosan tudok 2. amit nem tudok 3. amit félig tudok. mikor végigvetted az összes szót, az 1. oszlopot megint végignézed, és ha vmelyik szót nem tudod, átrakod másik oszlopba. végül végigmész a többi oszlopon.

A tanulás viszonylag gyorsan megvan, a kártyák elkészítése tart sokáig( de közben is tanulsz:))

2011. márc. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
Tanulj kicsit többet és néz angol nyelvű műsorokat.
2011. márc. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Színes szókártyákat használj, az segít, de változó színűeket használj. Valami a hűtő ajtajára, tükörre, ahová gyakran jársz ragassz ki post it-re néhány szót, és meg fog ragadni, időközönként cserélheted.
2011. márc. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%

Próbálj "hurkolni". Minden szóhoz köss valamit, akkor is, ha az egy kívülállónak abszolút értelmetlennek tűnik, ha neked jelent valamit, az a jó.

Pl. időjárás -> weather -> vödör (tele esővízzel)


Hidd el, többet nem felejted el. A tanulás közben használj színes tollakat, kis ábrákat, nyilakat, rajzokat.


Angoltanár vagyok, mindig ezt tanácsolom a diákjaimnak.

2011. márc. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A szókártya akkor jó, ha mondjuk rendszeresen jársz tömegközlekedéssel, várnod kell stb., és ilyenkor mindig elő tudod venni. Amikor így használtam, nagyon hatékony volt, és még időm sem veszett el vele, csak a "hulladékot" hasznosítottam... persze megírkálni őket valóban eltart egy ideig.

A mondatalkotás is jó nagyon egyébként, és azt is lehet bárhol és bármikor.

Amit az utolsó írt, hogy próbáld minél több dologhoz kapcsolni, főleg szódolgozathoz nagy segítség, utána még nagyon sokat kell vele találkoznod ahhoz, hogy aktívan beszéd közben használni kezdd.

(Mellesleg ez a szókártyákra is igaz - és a másik, ami fontos: ne csapd be magad, inkább ismételj át hússzor feleslegesen egy szót, mint hogy úgy rakd a "tudottak" közé, hogy igazából csak épp-hogy-nagy keservvel emlékeztél rá, vagy az előző sorrakerülése óta olyan rövid idő telt el, hogy azért emlékeztél... az ilyenek még dolgozat közben sem biztos, hogy elő fognak újra jönni, hát még beszéd közben!!)

2011. márc. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!