Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párválasztásnál (családalapítá...

Párválasztásnál (családalapításnál, házasságnál) mennyire számított, hogy hasonlít-e a férfi az édesapádra, nagypapádra?

Figyelt kérdés

Én mostanában azon veszem észre magam, hogy olyan pasit szeretnék mint amilyen a papám volt. Fiatalon jóképű volt, szerette a gyerekeket, egy igazi tüneményes férfi volt, nem voltak szenvedélyei, a családért és a nagyimért élt.


Nálatok van ilyen gondolat?


(Apum is jó apa volt, de de nálam a papám volt a tökéletes férfi) :)


2011. jan. 14. 23:59
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Pl ma mesélte a mamám, hogy mikor 17 évesen összeházasodtak, élete első levesét megfőzte, és rém rossz volt. Látta a papámon, hogy olyan furcsán néz miközben eszi. Kérdezte, hogy mi a baj? Erre mondta, hogy semmi. Megkóstolta a mamám, és nem volt benne semmi fűszer, elfőzte stb. Rossz volt nagyon. Kérdezte, hogy miért nem szóltál, csinálok helyette valami mást, erre az volt a válasza, hogy nekem fel sem tűnt hogy hiányzik belőle valami, nagyon finom így is. Vagy mikor leszólták a mamámat, hogy valamit rosszul csinált, és a családdal szemben megvédte (pedig nem volt igaza) de ő mégis kiállt mellette.


Nekem ezek a történetek annyira tetszenek, jó lehet az embert ennyire szereti valaki. :)

2011. jan. 15. 00:04
 2/17 anonim ***** válasza:
77%
Nekem olyan pasi kell, mint apa, az tuti!!! :D:D 20/L
2011. jan. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, isten ments, hogy az én papámra hasonlítson!

Se jellemben, se külsőben és nem is hasonlít rá szerencsére.

Tudom azt mondják, olyan párt választunk nem tudatosan, aki hasonlít az ellenkező nemű szülőnkre.

Az én viszonyom papámmal nem volt felhőtlen gyerekként, biztos innen az ellenszenv.

Viszont én hasonlítok a férjem mamájára természetben és picit kinézetben is, érdekes.

2011. jan. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%
Nem igazán hasonlít a párom apukámra. Talán csak annyiban, hogy mindketten kicsit akaratosak. De azt sem mondhatnám, hogy teljesen az ellentéte.
2011. jan. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez attól függ, hogy kinek milyen édesapja/nagypapája volt, milyen jó emlékeket köt hozzá. Egy széthullott családban (ami ma sajnos nem is ritka) szerintem a fiatal lányok nem épp olyan férjről álmodnak, mint az apjuk, aki ugye elhagyta őket, vagy vmi miatt nem működött anyuval. De aki egészséges, összetartó családban nő fel, annak természetes, hogy ilyen igényei vannak. Ez esetben azt hiszem te az utóbbi kategóriába tartozol, és nagyon szerencsés vagy. Hála Istennek én is ilyen családban élek :)))
2011. jan. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Már házasok vagyunk, de karácsony táján tűnt fel, hogy mennyire hasonlít apám és a férjem (külsőre nem, max. a "mélységük").

Amikor a fürdőben voltam, hallottam, hogy apám beszél nem messze onnan. Kikiabáltam neki, erre bejött a férjem, hogy apám 10 perce elment, ő mindjárt végez a telefonbeszélgetéssel, mit szeretnék. Sikerült összekeverni a hangjukat.

Mindketten családszerető, békés, kiemelkedően szorgalmas emberek. Valamint mindkettő már vicces mértékben szétszórt - emiatt sokat lehet mosolyogni a bénázásokon :)

Apám nagyon törődő és figyelmes volt velem - férjem is ilyen.

Sőt - bár ez nem annyira tetszik - hajlamosak a papucs jellegű viselkedésre, szinte már kihasználhatóak, annyira. Férjemet próbálom trenírozni, hogy tanuljon meg nemet mondani, még nekem is, mert akarva-akaratlanul néha kihasználom.

2011. jan. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nagyapákhoz sajnos nem tudok viszonyítani, egyikük közel 40 évvel a születésem előtt halt meg, a másikra pedig már csak az agyvérzése utáni állapotában emlékszem (teljesen tönkrement a beszédközpontja, nagyrészt üldögélt és ugyanazt a szótagot ismételgette - "naaa-na-naaa-nana-naaaa")
2011. jan. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nálam nem volt tudatos, hanem így alakult. Először fel se tűnt a hasonlóság.

Mikor ismerkedtünk a párommal, kiderült, hogy fotózik hobbyszinten. Apukám is fotózott fiatal korában. Apukám egyke gyerek, párom is. Anyukám jegyezte meg, hogy apukámnak is pont ilyen béna kötött pulcsija volt legénykorában, mint a páromnak. :D Nagy magas maci mindkettő. Sötét haj, kegyetlenjó humorérzék. :D

2011. jan. 15. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nekem is olyan pasi kell, mint a papád! XD


Viccet félretéve: nem számított tudatosan. Azonban vannak róla kutatások, felmérések, és pszichológiailag megmagyarázható, hogy tudat alatt olyan társat választunk, akiben látunk hasonlóságot a szüleinkkel/v. őt helyettesítő, gyerekként hozzánk közelállóval.

2011. jan. 15. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Én pedig hasonló karaktert keresek mint apám. Fiatalabb korában vagány, bulizós, igen fiatalon találkoztak anyummal, egy év után összeházasodtak, persze előzetes együttélés nélkül, (18-21 évesek voltak házasságkor) mindenki azt mondta egy éven belül elválnak...hát nem így lett, állítólag (szerintük) az ember már a kapcsolat elején érzi, hogy az illetővel le tudná élni az életét, pár év múlva gyereket vállaltak, nagyon jó apa, és amennyire meg tudom ítélni házastárs is, nem az a hagyományos típus, pl. sokszor ő főz, mosogat, és takarít is amit egyes hímsovíniszta egyének nem tesznek meg (pedig manapság a nő és a férfi is dolgozik napi 8 órát, így az ilyesmi is közös feladat kéne, hogy legyen, mert régen ok, hogy a nő csinálta, ő volt otthon háztartást vezetni, gyereket nevelni, a férfi pedig munkahelyen).... érdeklődési körünk is nagyon hasonló (pl. történelem).

23N

2011. jan. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!