Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van esélyem? Miket kérdeznek...

Van esélyem? Miket kérdeznek majd a gyámhatóságon?

Figyelt kérdés
Öcsémet (14) és húgomat (12) szeretném családba fogadni. 24 vagyok, férjezett. A férjemnek állandó (elég magas) jövedelme van két éve, én hallgató vagyok. Miket fognak kérdezmi a gyámhatóságon? Mik a feltételek? Köszönöm előre is!
2011. jan. 19. 20:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Családtagoknak van a legnagyobb esélye, szerintem nem lesz semmi gond.
2011. jan. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Sokat segítene, ha ideírnád, mi a helyzet a gyerekek szüleivel.
2011. jan. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszi!


Anyuval élnek, nekem csak féltestvéreim. Az apjuk 10 éve alkoholista, teljesen le van épülve (fiatal kora ellenére), lemondott róluk. Anyu másfél éve kezdett inni, volt rehabon is, de kijött nem bírta. Úgy érzem, nincs több esély, mivel bő fél éve csak néha nézi meg a srácokat. A nagypapa (aki nem igazán aktív, nagyon idős) van velük. Igazából én szaladgálok haza (120 km-ről, szakdoli írás mellől), hétvégente, én tanulok velük, ruházom, élelmezem őket. Anya jelenleg (ha igaz az infó), tőlük 50 km-re egy börtönviselt férfival él, egy komfort nélküli házban. Azt mondta, nem érdekli őt a gyerekek sorsa. A kicsik srácok lelkileg megviseltek, a tanulmányik is romlanak.


Ezt el kell ott mesélni? Állandó jövedelem, megfelelő nm-ű saját szoba, és hogy velünk akarnak élni az elég lesz? Köszi!

2011. jan. 19. 21:08
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A történet alapján úgy gondolom teljes mértékben megvan rá az esélyed. Szerintem a miértjére rá fognak kérdezni, megvizsgálják a körülményeket, megkérdezik a gyerekeket és utána te leszel a gyámjuk, ezen nem sokan lehet magyarázni, egyértelműen nálad van a helyük, de azért tudd, hogy csodálatos, de hatalmas terhet vállalsz.
2011. jan. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Barátnőméknél pont ez volt. Tök ugyanez a helyzet, ezekkel az életkorokkal. Ő volt a 12 éves a történetben. Akkor már 4 éve egy nagynéninél laktak a kisebbik nővérével, mert az anyukájuk meghalt és az apukájuk is még előtte. És a nővérük magához vehette őket. Pedig neki még kicsi gyereke is volt, és épp akkor kezdett dolgozni a férje is és ő is. Szerintem nem lehetetlen, hogy sikerüljön.
2011. jan. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is minden esélyed adott, és gratulálni szeretnék a hozzáállásodhoz és a felelősségtudatodhoz!
2011. jan. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Tisztába vagyok vele, nincs előttem rózsaszín köd. Tudom, hogy hamarosan a kemény kamaszkorba lépnek. Fel vagyok készülve rá, és amúgy is, eddig is kb. én neveltem őket. Ill. más választás nincs: kiszagolta a jegyző (ez egy kis város): lassan az intézet következne. Én pedig nem tudnám a fejemet este lehajtani a párnára, ha a kicsik intézetben lennének.
2011. jan. 19. 21:14
 8/14 anonim ***** válasza:
A férjednek is belekell egyeznie,főleg,hogy ha jól értem,csak neki van jövedelme.
2011. jan. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A férjem már rég beleegyezett, igazából Ő dobta fel a témát, már 1 éve. Csak adtunk még időt anyunak, hogy változtasson, de meg kell a határt húzni valahol. A férjem am. velem egyidős, imádják a kicsik, és Ő is őket.
2011. jan. 19. 21:20
 10/14 anonim válasza:
100%

Minden elismerésem a tiéd-tiétek!!!!

Remélem könnyű menet lesz hogy egy család lehessetek, és látják rajtatok azt a hatalmas szeretetet elszántságot és az őszinte törődést amit adtok a két gyerkőcnek már most!!!!

Kitartást nektek és sok boldogságot!!!

Minden elismerésem nektek, Igazán példaértékű, ilyen fiatalon ilyet bevállalni!

Z.

2011. jan. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!