Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjes asszonyokat kérdeznék...

Férjes asszonyokat kérdeznék elsősorban. El lehet engedni teljesen a be nem teljesült szerelmet/szerelmeket? Lent kifejtem bővebben.

Figyelt kérdés

azért jutott eszembe, mert a hetekben felvettem a kapcsolatot az egyik régi szerelmemmel. (pár levélváltás erejéig) már hosszú évek óta nem találkoztunk, de egy kicsit mégis felkavart az egész. aggasztott, hogy miért? akkor nem felejtettem el teljesen? (csak hozzáteszem, hogy boldog a házasságom. fel sem merül bennem az, hogy elhagyjam a férjem)


leültem, megbeszéltem ezt pár barátnőmmel. végül mindenki elmondta a saját történetét. és arra a meglepő dologra jutottam, hogy mindenkinek van ilyen beteljesületlen szerelem a múltjában, ami végig kíséri.


ezért felocsúdtam első ijedtségemből és arra jutottam, hogy talán nem is kell őt elengednem, mert nem lehet. egyszerűen csak a saját határaim kell megtartani és kész. (értem ez alatt pl., hogy nem fogadok el tőle személyes találkozót)


van egy egyszerű magyarázatom a jelenségre: a plátói szerelem a legszebb, mert beteljesületlen, és az ember úgy képzeli, hogy "tökéletes lenne"


kíváncsi vagyok, hogy van-e valóban mindenkinek ilyen valaki a múltjában.


2010. febr. 15. 14:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%
De el ám! Sőt el is kell, és sürgősen! Újítsd meg a kapcsolatod a férjeddel, ez a fellángolás egy jó jel, arra, hog y fel kell frissítenetek a szerelmet. A férjdeddel természetesen. Mindkettőtöknek fontos a szerelem.
2010. febr. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
Én ugyan nem vagyok férjnél, de volt 17 éves koromban egy ilyen "beteljesületlen szerelmem". Majdnem két évtized után összetalálkoztunk, és akkor "kibontakozott". Nos, a pokol éveit éltem meg, és máig nem tudok szabadulni tőle. Rengetegszer elképzeltem, hogy ha aznap nem futunk össze véletlenül, akkor ma talán boldog ember lennék. Lehet hogy ez egyedi példa, de én azt mondom, gondold át jól..
2010. febr. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
61%
Van, igen, mindenkinek. Nem jó ötlet elővenni, és beteljesíteni. A házassággal kell foglalkozni, ez egy jó indikátor. Ha előjön e régi árny, akkor foglalkozni kell a jelenlegivel, ez egy jel.
2010. febr. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

"hetekben felvettem a kapcsolatot az egyik régi szerelmemmel"

"felocsúdtam első ijedtségemből és arra jutottam, hogy talán nem is kell őt elengednem"

"egyszerűen csak a saját határaim kell megtartani és kész"


Az a baj, hogy ez nem működik. Azzal, hogy felvetted a kapcsolatot, máris átlépted a saját határaidat. Legközelebb már a találkozót sem tartod túl soknak, aztán már egy csók is belefér, aztán...

Szóval 2 lehetőség van: Teljesen elfelejted az illetőt és megszakítasz vele minden kapcsolatot, vagy pedig megcsalod a jelenlegi párod és szeretői státuszba lépsz.

Egy biztos: ha az állítólagosan boldog házasságod mellett a régi után vágysz, akkor mégsem olyan boldog az a házasság... Max bemeséled magadnak.

2010. febr. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a régi szerelmet el kell engedni, nem tisztességes dolog ez a férjeddel szemben sem. Minek kínoznád magad ilyen dolgokkal, mikor boldog vagy?


Én nagyon szeretem a férjem, és jöhetne akárki a múltból, engem nem érdekelne.


Ha már egy kicsit is érdekel a régi dolog, akkor valami nincs rendbe a szerelmetekkel.

Próbálj a férjed felé fordulni, és megújítani vele a kapcsolatodat.

sok sikert

2010. febr. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Az a régi azért vonzóbb,mert "idővel csak a szépre emlékezünk",meg persze annak a fele az,amit elképzelünk és köze nincs a valósághoz.De álmodozni olyan jó!

Viszont gondolj bele,hogy a valóra vált pasi is egyszercsak elfelejti a névnapunkat,végigcaplat a felmosott konyhán,szétdobálja a zokniait stb.

2010. febr. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ekkor jön az a bizonyos "attól függ." Nekem életem első szerelme volt beteljesületlen. Mai napig olykor találkozunk, köszönünk és kész. Én bennem megváltoztak az érzések iránta, hiszen menyasszony vagyok, van egy párom, akit a legjobban szeretek.

Ha ez a bizonyos fiatalember (első szerelmem) bármikor bajba kerülne, számíthatna a baráti segítségemre, ha látnám, hogy az utcán kerülne bajba, nő létemre is a segítségére sietnék, de nem tudnám elképzelni vele az életem, hogy majd gyermekeink legyenek, esküvő, közös otthon... Mára szinte elképzelhetetlen mindez.

Elfelejteni nem lehet és szerintem nem is szabad az ilyen szerelmet, de tudni kell kellemes emlék és a szerelem érzése között különbséget tenni. Letagadni nem lehet, talán előfordulhat, hogy mint férfit mai napig vonzónak találod, ezzel nincs baj. Hűséget fogadsz, nem vakságot. És hazugság lenne azt állítani, hogy nem tartasz csinosnak, szimpatikusnak más férfit, a különbség más férfi és a párod között, hogy a párodat nem csak a külseje miatt találod vonzónak...

Összegezve: addig nincs baj a nosztalgiázással, amíg el nem kezdesz a múltban élni és bele nem szeretsz ismét. A szép emlékeket nem kell letagadni, csak el kell fogadni, hogy az emlék.

2010. febr. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

igen. szinte közvetlenül utána rájöttem, hogy hülyeség volt megkeresni. nem is fogom többet.

de legalább erre jó volt, hogy tudjam, hogy állok vele kapcsolatban.


ugyanakkor van egy másik régi szerelem, osztálytárs, akivel osztálytalálkozón találkoztam. az a találkozó is felkavart. rájöttem, hogy 3x voltam szerelmes életemben: a volt osztálytárs, a fent említett beteljesületlen szerelem és a férjem. mindhárman fontosak, mindhárom szerelem más, össze nem hasonlítható.

2010. febr. 15. 15:07
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Persze,hogy felkavart hiszen régen találkoztatok,és szeretted,különben nem kavart volna fel:D

Amíg beszélgetsz vele nincs gond lehetnek mindenkinek barátai.

Igen sokaknak van és nekem is van régi barátom ,na de mi nők ilyenek vagyunk,nekünk kellenek a férfiak dicséretei,elismerései,ha ezt nem kapod meg otthon hanem mástól akkor eszedbe juthat az a gondolat,hogy mi lett volna ha,vagy mi lenne ha...

Nem biztos,hogy jó e ha belevágsz de az sem biztos,hogy jó e ha nem.Ezt neked kell eldöntened,de mivel férjhez mentél és választottál párt magadnak egy életre nem lenne szabad ezen gondolkoznod sem.

Nem tudom milyen a házasságod,ha jó ne adj fájdalomra okot, ha mindegy akkor belevághatsz,egész életedre bánni fogod majd,hogy kihagytad.

2010. febr. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
15:06 azt hiszem megragadtad a lényegét, amire gondoltam.
2010. febr. 15. 15:10
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!