Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá apámat, hogy...

Hogyan vegyem rá apámat, hogy finanszírozza az iskoláztatásomat?

Figyelt kérdés

Apám egy ritka módon makacs ember. Mióta elváltak anyával, azóta gyakorlatilag elfelejtett. Anyu nem tudott nekem segíteni akkor sem, és most sem képes.

16 éves koromban ott kellett hagynom a sulit, de nagyon szeretném befejezni. Most 21 vagyok, és hátravan 2 év az érettségiből. Ha jelentkezek, akkor nem tudom munka mellett megcsinálni úgy, hogy meglegyen az az eredményem, ami a további tanuláshoz kell, és mivel csak felnőttoktatásra tudok járni, nem kapok támogatást sehonnan. Egyetem alatt fogok kapni.

Hogy vegyem rá a makacs, cégvezető, kissé öntelt apámat arra, hogy segítsen nekem beváltani, amit szeretnék? Állandóan csak azt hajtogatja, hogy "ha látom...", de hiába tanulok, készülök rá itthon, napi 6-8 órát, nem fogad el semmi ésszerű indokot.


2011. jan. 19. 22:08
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Hmm, hát én apám szerencsére boldogan fizeti nekem a tanulmányaim, de ő is olyan, hogy ehhez teljesíteni is kell. Esetleg rávilágíthatsz arra, hogy milyen érzés lenne neki, ha a fiából egy semmirekellő kifutófiú lenne.. Szóbahozhatnád, hogy mit szólnának hozzá a kollégái, ügyfelei.. De amúgy nem is értem, ha csak az érettségiig kellene fizetnie, az kb 30ezer ft/év (legalábbis ahova én járok most, felnőttgimi, az ennyi), azt meg igazán kifizethetné, max megmondod neki, ha nem tanulsz rendesen, rosszak lesznek a jegyeid év végén, a következőt nem kell kifizetnie.
2011. jan. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Oké, oké...30ezer/félév, ezt én is kinyögöm... de mivel célszerű bérletet vennem, (heti 3 alkalom) az nekem havi 40ezer lenne, azt már nem tudnám megoldani.

Hidd el, teljesítenék is, és nem holmi kereskedelem meg bölcsészet szakra mennék tovább... (ezzel nem leszólni akarom, csak nekem nincs benne fantázia...)

Biológia a cél.

Amúgy lány vagyok :)

2011. jan. 19. 22:21
 3/10 A kérdező kommentje:
Egy apróság kimaradt: anno 1x fizetett nekem fél évet, amit a 3 műszakos munkarendem miatt nem tudtam eredményesen zárni. Azóta semmi. De még az sem, hogy esetleg kikérdezné, amit tanultam.
2011. jan. 19. 22:24
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Ja.. nemtudom honnan vettem hogy fiú vagy.. :'D

Hát amúgy ha meg valamennyi részét még te is ki tudnád fizetni, akkor meg pláne nem tudom mi olyan nagy cucc mondjuk legalább a felét odaadnia. Oké, egyszer hibáztál, de a hibákból csak tanul az ember - nálam legalábbis így volt.

Tényleg beszélhetnél vele, hogy érettségi nélkül gyakorlatilag semmi lehetőséged nincsen, és még ha nem is vagytok szoros kapcsolatban, nem hiszem hogy van olyan apa (jó, biztos van..), aki azt akarná hogy a gyereke segélyeken és minimálbéren tengődjön ha felnő.. Pláne ha komolyabb céljai vannak ennél (mert hát sokaknak még csak céljai sincsenek..).

2011. jan. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Az volt a baj, hogy amikor 16 évesen ott kellett hagynom a sulit, akkor még nem nagyon értettem, miért is kéne folytatni, hiszen találtam munkát. Nem volt akkor még kiforrott a célom, vagy hirtelen olyan sok ötletem volt, hogy nem tudtam, mihez akarok kezdeni.

Sajnos, neki csak a fia van, az öcsém, mióta anyámtól elvált, mert én anno anyunál maradtam, ugye... Öcsém meg most 15, és ugyan flegma, meg minden, de viszonylag jól tanul...és mivel neki, mikor meglett a jogsi, 500-ért vett motort, nem okozna gondot az a havi 30ezer, amit a bérletembe be kéne szállnia...

Csak egyszerűen nem tudom, mivel tudnék hatni rá, mert amit leírtál, már mindenen túlvagyunk.

2011. jan. 19. 22:36
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

Értem.. hát pedig azt mondják egy lány mindenre rá tudja venni az apját.

Nem tudom öcséddel milyen a viszonyod, de ha nagyon nem állna rá, esetleg az is lehet, hogy megkéred öcsédet, találjon ki valamit, hogy kell neki 30, aztán odaadja neked, te meg elintézed a sulit. Végső megoldásnak ezt tudom javasolni, nem is hiszem hogy ez annyira aljas dolog lenne, a helyzetet nézve..

2011. jan. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Holnap felhívom anyut, hogy nézzen szét azon a környéken, ahol ő lakik, hogy milyenek a lehetőségeim ott. Ha más nem, akkor onnan feljövök, anyu nem sajnálja a pénzt arra, hogy tanuljak, és inkább ott dolgozom helyben, mint innen utazgassak sokat csak suliba...

Mondjuk onnan még többet kellene utaznom, mert innen a bksz vonalig (Bp-n van a suli) 50km, onnan meg 160km, de onnan nem lenne bérletem.

Holnap talán többet tudni fogok. Mindenesetre nem szeretem én ezt, de ha innen lelépnék (amit apám egyébként vár), akkor innen semminemű segítséget nem kapok többé. Bár jelen esetben nem érdekel ez a dolog. Az életem fontosabb egy marék pénznél.

Az öcsémnek a motorjába a benzint is én adtam meg én töltöttem a kártyáját a telefonján, amíg dolgoztam. :)))

2011. jan. 19. 22:47
 8/10 anonim ***** válasza:

Holmi bölcsészet meg kereskedelmi szakra...:D


Kérlek,ne nyilváníts (lekezelő) véleményt arról,amit nem ismersz.

Sok bölcsész szakon (ELTE) 400 pont felett volt idén a ponthatár,nekem 440 pont kellett szlavisztika szakon,államin.Szóval igencsak jól jött a felsőfokú nyelvvizsga.

Némely kereskedelmi szakon (pl. külker)pedig maximális közeli pontszámot kell felmutatni,tehát igencsak magasra van a léc állítva.

Ugyanitt az ELTE-n biológia szakra már 368 ponttól felvesznek államilag finanszírozottra,de Debrecenben már 211 (!) ponttól bejuthatsz.Kettes-hármas érettségi átlag elég hozzá.

Szóval,ha biológiára akarsz menni,nem feltétlenül szükséges annyira teperned a pontokért.Nyugodtan dolgozhatsz suli mellett (én most nappalin dolgozom a két szakom mellett).


Nem kioktatni akartalak,ne érts félre.De rosszul esik,hogy olyasmiről nyilatkozol becsmérlően,amiről nincs elég információd.Azért,mert valaki bölcsésznek tanul,nem feltétlen gyenge képességű.Az más dolog,hogy nem igazán van jelenleg presztízse a bölcsész szakmának.

A biológusnak sem (sajnos),részben ezért is könnyű oda bejutni.

2011. jan. 20. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok: különben őszintén gratula Neked,amiért kitartó és céltudatos vagy,és tanulni akarsz,annak ellenére,hogy édespád nem támogat.

Sokan a támogatás ellenére sem képesek előre mozdulni,mert lusták és nem érdekli őket.

Úgyhogy további kitartást és sikert kívánok!

Csak kérlek,ne szóld le azt,akit más érdekel,mint Téged:)

2011. jan. 20. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó kommentelő, ha figyelmesen újraolvasol, akkor láthatod, hogy NEM becsméreltem, egyszerűen csak számomra nem jelent kihívást. Én inkább az alkalmazott tudományok, a velős logika és kísérletek világa érdekel. Nem fog meg a bölcsészet, nem fog meg a kereskedelem és marketing és közgazdaságtan és a hasonló, amiben az egész családom van, mert számomra SEMMI vonzó nincs benne, csak ennyit írtam.
2011. jan. 20. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!