Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bíróság által megítélt asszony...

Muxti kérdése:

Bíróság által megítélt asszonytartást meg-e lehet szüntetni zaklatás címén? A férjemet napi 2-3 sms-el zaklatja a volt neje már 12 éve. Hiába cserél tel. Számot. Így a férjem finanszírozza a saját zaklatását.

Figyelt kérdés
A válásuk 14 éve volt azóta 27 ezer forintot fizet a 140 ezres nyugdíjából.Azóta folyamatosan zaklatja sms-el.Mi 1 éve kötöttünk házasságot azóta engem is elmond mindenféle k...a haszonlesőnek.Jogosan adom-e bíróságra? Van-e rá esély,hogy megnyerjem a pert?
2010. aug. 24. 18:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Keressetek egy jó ügyvédet, és adjatok be keresetet a tartásdíj megszűntetésére.Addig is az sms-eket nem kell törölni!
2010. aug. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem jelentitek fel?
2010. aug. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Közel 500 sms van már kinyomtatva,remélem elég lesz.
2010. aug. 24. 19:16
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
napi több sms 12 éve át? ha ez így van, simán lehet, hogy pszichés problémája van... talán ezt is ki lehetne vizsgáltatni.
2010. aug. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem olyan egyszerű mivel én szlovák állampolgár vagyok a férjem magyar állampolgár és Szlovákiában élünk.A férjem volt neje magyarországi ott is él.Nehézkes az ügyintézés.Bírósági papírok beadása stb.
2010. aug. 24. 19:21
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Kinyomtatva nemigen fogadja el a bíróság, hitelesíttetsétek közjegyzővel, drága de legalább biztos. Esély meg mindenre van, bíró-ügyvéd kérdése.
2010. aug. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
A nagykorú gyerekei hiába kérik,hogy vizsgáltassa ki magát,nem akarja mert szerinte nincs semmi baja.Az asszonytartást is anno a bíróság úgy ítélte meg,hogy tiszteletbe tartják egymás személyes szabadságát.Gondoltam van olyan korrekt,hogy az esküvő után abba hagyja az sms-eket.Tévedtem....
2010. aug. 24. 19:26
 8/16 anonim ***** válasza:
64%
Az asszonytartást nem lehet megszüntetni kár pénzt ölni a bírosági hercehurcába. Egyszerübb ha a párod újra és újra számot cserél és nem olvasa el az sms-ket ennyi idő alatt hozzá is szokhatot volna a dologhoz.
2010. aug. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Már többször cserélt számot,2-3 hét után megtudja az újat és tovább zaklatja.A bíróság anno csak azzal a feltétellel ítélte meg az asszonytartást,hogy tiszteletbe tartják az egymás személyes szabadságát.
2010. aug. 24. 20:00
 10/16 anonim ***** válasza:
53%
de honnan tudja meg? amúgy a két ügyet külön is kezelhetnétek: hagyjátok az asszonytartást, ellenben a férjed jelentse fel zaklatásért. azt a pert szinte tuti megnyeri...
2010. aug. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!