Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van összefüggés, van kiút...

Van összefüggés, van kiút ebből? Lehetek ilyen háttérrel ember?

Figyelt kérdés
Apám szenvedélybeteg. Egy ház árát elitta, eljátszotta. Éveken át külön élt tőlünk, utazgatott, akkor még miből. Az örökségemet is elszórta. Soha nem kaptam tőle apa mintát, mindig csak egy jellemtelen, tehetségét elpazarló, sírós, pótlékokra szoruló ember volt. Most szeretője is van. Anyám munkamániás, a pénzzel sporólós (valakinek meg kell fogni, ha már apám elszórja) mindig leértékelt, romlott ételeket eszünk. Eddig nem volt egy normális párkapcsolatom sem, vagyis egy volt, de mivel vége lett, azóta tengődöm nős férfiak szeretője vagyok, mert nem tartom magam többre, és a szeretetért, ami nem is szeretet mindenre hajlandó vagyok. Az első férfi után megigértem nem lesz több ilyen, most még is van, ennek az embernek én vagyok a sokadik, akivel megcsalja a feleségét. A családi hátterem miatt hogyan máshogy alakulhatott volna az életem. Úgy érzem, sosem neveltek, csak kényesztettek, magasról leszartak, a középiskolában az anyukám akkor vette észre, hogy vagyok, amikor négy tárgyból megbuktattak, előtte úgy éltünk mint két idegen egymás mellett. Az egyedüli pozitivum, hogy vannak barátaim, akik egészséges családból jönnek, és vannak ambícióim, és jól tanulok. De a szokásaimon, hogy mindig rossz pasit választok nem tudok választani. Úgy érzem nem is érdemlek többet annál, amit kapok, amit adok magamnak.
2011. jan. 20. 16:31
 1/6 anonim ***** válasza:
25%
Utolsó mondattal mindent leírtál.Ha tudod, mi a kérdés?
2011. jan. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%

Hát kérdező elég tömény, amit leírtál, de legfőképp az a szomorú, hogy amint írod, te sem alakítottad sokkal különbbül az életedet, mint amit otthon láttál.És ez nagy hiba.Az alapja és fő oka az az önsajnálat, ami benned van saját magad iránt.

Próbáld meg végre elfelejteni a múltadat, a gyerekkorodat, mert amit leírtál, úgy érzem, folyamatosan a szüleidet okolod azért, hogy te jelenleg a lejtőn lefelé haladsz.Nem kell bűnbakokat keresni, nézzél kicsit magadba, miért is vagy nős emberek utolsó kapcarongya?

Ezért is talán az apád meg az anyád a felelős?!

2011. jan. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%

Hűűű....

Egyrészt: önbecsülésed semmi. Ezen sürgősen változtass, meséld el a barátoknak, hogy érzel. Akinek vannak barátai, akik szeretik, az képes és érdemes egy jó párkapcsolatra is.

Vizsgáld felül, mi tetszik az ilyen link alakokban. Szedd össze magad, és gondold végig, milyen pasit szeretnél. De akire vágysz, akivel egy éltet leélnél, ne "akit megérdemelsz".

Mérlegeld, és máris okosabban keresel férfit legközelebb.

Ha rájössz, hogy nős, csak ki akar használni, akkor dobd a fenébe.

Nem éri meg egy olyan kapcsolatban lenni, ami ilyen.

Elsőnek tegyél egy próbát, legyél kicsit egyedül, mármint ilyen hímegyedek nélkül. Amíg ráérzel az ízére, hogy ki lehet ezt bírni.

Ha vannak ambícióid, jól tanulsz, akkor kicsit koncentrálj csak erre.

Ne keress barátot.

Ha valakinek kellesz, vágyik rád, téged akar, meg fog találni. Hátha a fiúk jobban választanak barátnőt. ;)

Aki harcol érted, az lesz az igazi!

2011. jan. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen van összefüggés. A családi háttér miatt nincs önbizalmad, nem tartod magad értéknek, ezért mész bele rossz kapcsolatokba, úgy érzed, hogy te csak ennyire vagy jó, ezt érdemled. Ismerős a helyzet. Nekem jött egy férfi az életemben, aki olyant mondott, amit még senki, minden szerelmi vallomásnál szebb volt, azt mondta, hogy értékes vagyok. Mióta vele vagyok, egyenesbe jött az életem, és az önbecsülésem.
2011. jan. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
22%

Van kiút! De az első lépés hogy vállalod a felelősséget a mostani helyzetedért. Feltételezem már nem vagy gyerek. Ami azt jelenti hogy senki más csak TE tehetsz arról hogy milyen életet élsz. Te tehetsz arról hogy nem tartod magad többre érdemesnek, nem a szüleid, nem az aktuális pasid, csak TE. A kormánykerék mindvégig ott volt a kezedben. Jó hír: még most is ott van.


Aztán gondolkozz el hogy mitől lehetnél jobb ember a saját szemedben. Mi az amitől te is érnél valamit?

Tipp: amíg ezeket a dolgokat nem rakod helyre magadban addig kerüld a párkapcsolatokat (meg a szeretői szerepkört). Hogy miért?

"tengődöm nős férfiak szeretője vagyok, mert nem tartom magam többre, és a szeretetért, ami nem is szeretet mindenre hajlandó vagyok." Ezért. Magadat kell megtanulnod szeretni nem pedig pitizni egy kis "szeretet"-ért.

2011. jan. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Oké, értam sz.r gyerekkorod volt... és? Egész életedben emészteni akarok magad ezen és nyalogatni a sebeidet, vagy mondjuk felnősz végre és elezded élni a saját életed?


Csak, hogy ne mond, én csak úgy pofázok, mert jó dolgomban nem tudok mit kezdeni magammal, elmondom, hogy az apám alkoholista volt, szegények voltunk (nálunk senki sem fogta meg a pénzt) és az iskolában a szüleim alacsony végzettsége és életvitele miatt le voltam nézve, sokszor meg is voltam alázva.

Most akkor lettem volna én is 3 műszakban dolgozó gyári munkás, ahogy azt a tanáraim képzelték? És emészthetném magam, hogy ha a szüleim jobban odafigylenek rám, ha megvan a minta család, lehetnék ez vagy az?

Oké, beismerem tettem... egy időben, de aztán rájöttem, hogy felnőttként már csak magamat hibáztathatom, ha nem lépek túl ezen és köszönöm szépen jól vagyok.

És még csak a szüleimet sem hibáztatom, sőt! Vallom és hiszem, hogy ha az életem nem úgy alakul, ahogy, most nem tartanék itt és lenne egy jó életem.... de ez mögött munka van. Kemény meló, hogy elfogadjam azt ami nekem jutott, hogy ezen tovább lépjek és felismerjem a saját értékeimet és ezekkel menjek tovább.


Szóval kelj fel, rázd meg magad, térj magadhoz és éld a saját életed, ne pedig nyöszörögj, mert abból jó nem lesz. Értékes ember van, megvannak a magad pozitív oldalai, úgyhogy nem kell a szüleid hibáin lovagolnod tovább. Mert nem az a megoldás.


Sok sikert!

2012. márc. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!