Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közös háztartásban élőknek...

Közös háztartásban élőknek számítunk e jogilag?

Figyelt kérdés
Azért tettem fel ezt a kérdést,mert rendszeres szociális segélyben részesülök.Hárman lakunk egy házban,anyukám,nővérem és én.Ha összedaják az együttes jövedelmünket,lehet nem kapok tovább segélyt,mivel nővérem elég jól keres.A kérdőíven a közös háztartásban élők jövedelmét is fel kell tüntetni!Oda írjam -e a nővérem és anyukám jövedelmét is?Miért lenne köteles eltartani az egyik testvér a másikat?Neki külön élete van már,igaz hogy egy házban lakunk!Na és azért vagyok szociális segélyezett mivel lejárt a munkanélkülim,és nem tudok elhelyezkedni sehol,és az egészségem sem engedi meg,hogy fizikai munkát végezzek.Leszázalékoláshoz meg elvileg túl "egészséges" vagyok.25600ft-ot kapok,ezért a kis összegért kell ilyen nagy,úgymond hercehurcát végigcsinálni?
2009. febr. 3. 14:42
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Igen, közös háztartásban élőknek számítotok. Bármikor lekérhetik, hogy vannak-e oda bejelentve mások is, arról nem is beszélve, hogy általában az egyedülállóságot igazolni kell.
2009. febr. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A közös háztartás jogilag az egy lakásban életvitelszerűen együtt lakó embereket jelenti.
2009. febr. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hogy jogilag hogy ven ez, azt nem tudom, de a tesóm is ezen a szoc.segélyen van, holott anyukám és én is dolgozunk (én diplomás vagyok egész jól keresek, anyum pedig minimálbért kap). Attól, mert egy fedél alatt laktok, lehet külön kasszán élni elvileg (gyakorlatban persze lehetetlen).

a tesómnak azt mondták a hivatalba, hogy úgy adja be a papírját, hogy ő külön háztartást vezet. (Azaz mi nem szerepeltünk rajta - amiért anyum meg is sértődott, hogy a tesóm letagad minket...)

És megkapta a segélyt, holott ha mindannyiunk fizuját nézik, nem kapta volna meg.

2009. febr. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Közös háztartásban éltek, de egyedülállónak számítasz, ezért jár neked a segély. És nem úgy vagy feltüntetve a papíron, hogy külön háztartást vezetsz, vagyis nem tagadod le a családtagjaidat, -ahogy az előttem szóló írta- hanem fel vagy tüntetve mint 18. életévét betöltött egyedülálló személy, aki jelenleg még a szüleivel lakik. Én is így voltam, és kaptam is attól függetlenül, hogy tudták, anyuékkal élek. De az ő keresetük nem számított, mert már nagykorú felnőtt, és mint te is munkanélküli voltam.

Remélem tudtam segíteni.

2009. febr. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hátha olvassa még valaki ezt a kérdést:

2014

Hivatalosan ezt írják:


"Egy háztartásban élő hozzátartozók: a kötelezettel életvitelszerűen (közös lakásban), gazdasági közösségben (jövedelmeiket közös célra használva) együtt élő házastárs, élettárs, szülő, gyermek, a házastárs gyermeke, ideértve az örökbefogadott és a nevelt gyermeket is."

2014. febr. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!