Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek a felesége terhesen...

Akinek a felesége terhesen otthon van a nagyobb gyerekkel, annak kell a háztartásban bármit is csinálnia, vagy ha az asszony úgyis otthon van, csináljon mindent ő, az apa csak a pénzt hozza? Vagy hogy van ez?

Figyelt kérdés
2011. febr. 7. 09:37
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, másnál mi a helyzet, de mi kertes házban lakunk.

Azért beb.ott volna, ha terhesen én ások, rotakapázom a kertet, tolom a 70 kilós fűnyírót, fát vágok, és polcot szerelek. :)

Nem terhesen azért a rotázáson kívül ezeket megcsinálom.

Amúgy ezen kívül is segített a férjem, foglalkozott a gyerekkel (hisz az övé is!, és nem házimunka, meg női munka).

Van olyan, ami fixen az ő dolga szokott lenni, pl. szemetet kivinni.

2011. febr. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes kérdés és két szemszög van. A női és férfi.

A férfiak hajlamosak elfeledkezni arról, hogy nem olyan könnyű ám a napi 24 órás szolgálat a gyerek mellett.

Szerintem ha a nő nem veszélyeztetett, van arany középút.

Ne legyen otthon mocsok, kupi, minden halomban, de amikor apa hazaér, igenis legalább foglalja le a gyerkőcöt, amíg anya csinál valamit. Akár nyugodtan hajat mos, akár mosogat.

Hétvégén pedig minden közös, de ez nem azt jelenti, hogy hagyjunk akkorra mindent:))

2011. febr. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az az elméletem, hogy a háztartáshoz szükséges összes munkát nagyjából felezzük el, de persze az egyéni adottságokat figyeleme véve.

Én amikor otthon voltam, szinte mindent megcsináltam, egyébként bele is fért abba a 10 órába, amíg a párom dolgozott. Viszont vannak olyan feladatok, amit egyszerűen nem tudok elvégezni, vagy vannak olyanok, amik veszélyesek egy várandós nőre nézve - pl. nehéz tárgyak emelgetése, bútorpakolás. Az ilyen jellegű feladatok nyilván a férfire maradnak.

Fontos viszont tudni, hgoy amikor a párom volt anno munka nélkül, és én dolgoztam látástól Mikulásig, akkor ő csinálta az összes házimunkát, kivéve amihez nem értett.


Szerintem a mai világban ez egy dinamikus dolog kéne legyen, mindig az adott helyzetnek megfelelően kell elosztani a munkákat.

2011. febr. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
100%
Csináljon mindent egy terhes nő? Remek. Remélem, a 9. hónapra értetted.
2011. febr. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hoyg viseli. Van aki mindig aludna, más nehezen mozog, s van aki fitten szökdécsel. Meg kell kérdezni. 1-2 órát hagyni kell neki gyerekmentesen pihenjen, élmodozzon, pakolgasson.

Vírushordozók közé nem menjen, acsekket fizesse be apa! Bevásárlás, fahordás, a kicsi ágyba cipelése a súly miatt inkább legyen apa dolga.

Elégedjünk meg a z első és harmadik harmadban egyszerű ételekkel, s vasaljon ülve! Ha áát akarja rendezni a lakást, segíteni kell neki.

2011. febr. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem a megfelelő az ha egy férfi és nő egyenrangú.

Mondjuk ha a nő főz valami finom vacsit mire a férj megjön a munkából, akkor a férj elmosogathat vacsi után. Vagy amíg egyik fürdeti a gyereket, másik megágyaz neki, stb.


Azért mert éppen a nő a bababvárás miatt vagy gyes miatt nem dolgozik, nem azt jelenzi hogy talakult háztartási robotgéppé. De ez tisztelet kérdése, mert ahol a férj megadja a tisztelet a feleségnek az eleve nem is hagyná soha hogy a feleség csináljon otthon mindent, mondván van otthon.....anyának lenni ugyanis 24 órás meló, és nem könyebb mint bejárni egy irodába.


Azért mert apa pénzt hoz, attól még anya is érdemel segítséget otthon, fontos a házasságban az hogy tiszteljék egymást annyira a felek hogy segítsenek egymásnak. Ha a férfi úgy vélekedik hogy ő hozza a pénzt tehát ha hazamegy akkor két szalmaszálat nem tesz keresztbe, akkor az már egy rossz házasság, mert hiányzik a tisztelet.

2011. febr. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
100%

szerintem az alap dolgokat, ha rendben van a terhesség akkor meg lehet csinálni, de azért szerintem nem árt ha a férfi besegít. főleg, hogy van egy nagyobb gyerek is. ha meg megérkezik a kicsi, akkor 2 gyerekre figyelni, meg ellátni sem kis munka.

meg persze vannak olyan dolgok amit terhesen nem ajánlott. (ahogy azt említették már pl nehéz tárgyak pakolása stb. én még idesorolnám azt is, hogy pl terhesen nem épp a legjobb ha különböző erős fertőtlenítőszerekkel való munka (pl fürdő takarítása).

meg sok férfi van a baráti körünkben is aki úgy gondolja a nőnek semmi dolga hisz úgyis otthon van stb. közben jobban el lehet fáradni egy gyerek mellett, mint esetleg munkában.és mellé még hozzájön a házmunka is..nem kis feladat azért.

2011. febr. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok: rosszul írtam le:

sokan úgy hiszik a baráti körben mivel otthon van nincs más dolga, mint takarítani főzni, mosni stb.

2011. febr. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
73%
Takarítás, pakolászás, mosás, mosogatás, főzés. Ezt mind meg lehet csinálni. Én nő vagyok, terhesen itthon. Úgy gondolom ha apa tisztaságra jön haza, meleg étel várja, ruhái tiszták az már jó. A többit pedig meg lehet beszélni.
2011. febr. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
90%
Nincs olyan,hogy az apa csak a pénzt hozza,a kismamának/anyának is van jövedelme.Igenis meg kell osztani a házimunkát,pláne,ha várandós a feleség.
2011. febr. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!