Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kérnétek szívességet?...

Hogy kérnétek szívességet? Segítség!

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy a feleségem évek óta munkanélküli. A melóhelyemen szerintem el tudna helyezkedni mint titkárnő, mert okos, értelmes, jól tud alkalmazkodni stb. Elég nagy a vállalatunk, szerintem lenne rá igény bőven.

Főnökömmel nem vagyok valami nagy haveri viszonyban, de haragban sem vagyunk, egyedül ő az az ember, akitől szívességet tudnék kérni, hogy segítsen bejuttatni a feleségemet. Hogy kezdjek hozzá?

Főnök szerintem azt gondolja, hogy mi nagyon jól élünk, közben ez nem így van, hónapról hónapra.


2011. jan. 21. 17:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Talán arra kérd meg,hogy tudna-e segíteni,hogy a feleséged valahol kapjon munkát. Elmondhatod,hogy szükség lenne az ő keresteére is. Így nem olyan lenne,hogy mindenképpen tőle várod,hogy alkalmazza a feleségedet.
2011. jan. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Melyik cég az?
2011. jan. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szívességet sehogyan sem.

Esetleg megkérdezném, helyes-e az infóm, hogy ilyen-olyan munkakörbe keresnek dolgozót. Ha igen, elmondanám, hogy esetleg tudok megbízhatót.

Szívességet nem szabad kérni, de ha segítséget kérsz, az emberek - nagy többségben - hanyatt-homlok segítségedre sietnek. (Ez esetben pl. kérhetsz pályázat megírásához SEGÍTSÉGET.


Remélem, sokat segítettem. :)

2011. jan. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 tetris ***** válasza:

Szó szerint pontosan ezt kellene mondanod a főnöknek, ahogy most itt nekünk leírtad. Ez így tökéletes. Nem kell cifrázni a dolgot, csak utána egyszerűen megkérdezni, hogy esetleg lenne-e hely az asszony számára a cégnél.


Milyen rendes férj vagy!!!

2011. jan. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem egyszerüen kérdezd meg, hogy van-e arról tudomása, hogy vesznek-e fel a cégnél titkárnöt, mert a feleseéged szivesen dolgozna ugyanitt, mert töled már sok jót hallott a munkahelyröl.

Azt nem feltétlen mondanám azonnal, hogy nincs munkahelye, de ezt neked kell tudni, hogy mikor jó emliteni.

2011. jan. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat. A segítség kérés tényleg jobban hangzik mint a szívesség. Az a baj, annyira elfoglalt még a megfelelő pillanatot is nehéz hozzá megtalálni, amikor biztosan nem utasít el azonnal és végighallgat.
2011. jan. 21. 17:55
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha a főnöködnek van titkárnője, attól kérj időpontot. Mondd neki, hogy max. 5-10 percet kérsz a főnöktől, írjon be légyi, és akkor tudsz a főnököddel beszélni. Ha titkárnője nincs, akkor jelezd neki, hogy főnök, szóljon legyen szives, amikor lenne rád 5-10 perce, mert beszélni szeretnél vele.
2011. jan. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!