Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek ezügyben?

Mit tehetek ezügyben?

Figyelt kérdés

anyám és apám folyamatosan üvöltözéssel fogadnak. úgy kezdődik az egész, hogy apám hazajön, nyugivan, anyám hazajön elkezd veszekedni apámmal, okok nélkül üvöltözni vele, aztán apám ki akar menekülni a lakásból anyám ráncigálja vissza, ennek hatására ideoda borulnak, fetrengenek a földön, anyám sír és üvöltözik apám meg liheg és ismételgeti hogy "engedj már el", és alkalmanként ezek után verekedésbe fullik ez a dolog.


van két testvérem, egy szellemi fogyatékos fiú 22 éves és egy öcsém 8 éves. én 15 éves fiú vagyok és már elegem van ebből. mindennap ugyanez a cirkusz és elegem van, folyamatos stressz alatt vagyok, suliban nemtudom már hogyan ölelgessem a hozzám közel álló lányokat hogy pótoljam a szeretetet. nem akarom senkinek elmondani, mert félek, hogy azért nem fog szeretni, mert sötét családom van. házi feladatomat sem tudom megcsinálni már, a hétvégeket rettegve várom és minden este alig várom, hogy másnap suliba menjek.

ma odáig süllyedt a dolog, hogy anyám jegelte a fejét, a könyökét, és a lábujját. egyszerűen nemtudok ebben a környezetben élni, itt akarok mindent hagyni, önálló életet élni, de nem tehetem meg 15 évesen.

elválni nem válnak el, mert vallásosak vagyunk és vallásunkban nem elfogadott a válás.

1 órája meg már majdnem hívtam a rendőrséget :S elegem van ://

de nem szeretnék intézetbe kerülni, szeretnék olyan környezetbe kerülni, ahol béke van és nem vagyok elkorlátolva semmitől. mehessek délután ahova szeretnék és stb, de legalább a béke lenne meg :S

pszichológushoz kéne mindkettejüknek menni, de egyik se megy mert "nekem nincs szükségem pszichológusra, anyádnak/apádnak szólj".


Mit tegyek?? Nem tudok egyikkel se erről beszélni, egyik se néz magába, már próbáltam. pszichológushoz meg nem tudok elmenni, mert időre otthon kell lennem :((


már leírni sem tudom annyira fáj és sírhatnékom van :'/


2011. jan. 25. 21:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagyszüleid nincsenek? Milyen vallás ez, ami ezt engedélyezi?
2011. jan. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy borzalmasan nehéz lenne, de az itt kapott válaszokat és a kérdésedet nyomtasd ki két példányba és bátran nyomd a kezükbe! Kedves Önző Szülők! Legyenek kedvesek tekintettel lenni a család többi tagjaira is és nem idegbeteg, lelki sérült gyerekeket nevelni, akiket annó azért hoztak létre, hogy boldogok lehessenek. Borzadjanak el maguktól, hogy kívülről, a saját gyerekeik szeméből így néznek ki! Szégyeljék magukat! Köszönöm!
2011. jan. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha van normális körülmények között élő felnőtt rokonod, megkérhetnéd, hogy élhess nála amíg befejezed a sulit, legalább a tanulmányi eredményeidre ne menjen rá ez a dolog, hisz attól függ a jövőd.

Nagyon sajnálom, hogy így kell élned, én is voltam hasonló helyzetben. Szerencsére az én szüleim elváltak amikor 15 voltam, de addig jó néhány évig ment a cirkusz, akkoriban rosszabbul is tanultam és visszahúzódóbb is voltam. Igazi felüdülés volt amikor elváltak.

2011. jan. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

nagyszüleim messze laknak :S egy pozsonyban, kettő csöglén (vhol balatonnál szerintem) és egy meghalt. nem tudok mit tenni :// kinyomtatni sajnos nemtudom, mert nincs nyomtatónk :( meg akkoris ha megmutatom akkor le leszek cseszve, mert miazhogy nyilvánosságra hozom azt ami otthon zajlik, másokra kötöm a családi gondokat, azt sem fogják fel, hogy névtelenül írok ki egy kérdést.

szóval valahogy mindenhogy rosszul jön ki, és nem tudom, hogy miért én érdemeltem pont ezt ki. lehet, hogy "előző életemben" bűnöző voltam?


elsőnek: római katolikus, természetesen azt is diktálják a szabályok, hogy béke legyen, de erre szarnak a szüleim, már bocsánat. ha szóvá teszem egymásra mutogatnak.

2011. jan. 25. 21:44
 5/8 A kérdező kommentje:

egyetlen egy felnőtt rokonom van aki közel lakik és békés környezetben, de annak családja van. most nem toppanhatok be hozzá, hogy bocsi, a szüleim barmok és mostantól itt lakom, míg be nem fejezem tanulmányaimat..

és amúgy is, a testvéreimmel milenne? ők viseljék tovább ezt az ingyencirkuszt?

2011. jan. 25. 21:45
 6/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy drasztikus megoldás, de a helyedben megpróbálkoznék azzal, hogy mikor kezdődik a "cirkusz" indíts el egy előre elhelyezett videokamerát, ami rögzíti az egészet, majd másnap mutasd meg a szüleidnek a felvételt.

Lehet, hogy ha kívülről látják magukat, miközben "vadállatként" egymásnak esnek, talán elgondolkoznak egy kicsit.

Ha ez sem segít, akkor keress meg egy ifjúságsegítőt és beszéld meg vele, mit kéne tenned.

L/23

2011. jan. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A második válaszoló szövegét nem csak kinyomtatni lehet, hanem kézzel le is lehet írni, azután pedig a konyhában a falra kiragasztani. Nem kell elmondani, hogy más ajánlotta ennek a szövegnek az elkészítését. Hadd higgyék, hogy saját kútfőből jött.
2011. jan. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

utsónak: ez teljesen korrekt :)) alkalmazni fogom! köszönöm.


most már szerencsére béke van, hála jó Istennek! <3

2011. jan. 25. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!