Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Voltatok már féltékenyek...

Voltatok már féltékenyek halottra?

Figyelt kérdés
Előttem volt a páromnak egy kapcsolata. A nő meghalt a kezei közt. Több éves gyász után találtuk meg egymást. Tombol a szerelem nálunk,de vannak napok amikor úgy érzem jobban ragaszkodik még hozzá, mint hozzám. Ezt már megbeszéltem vele, mindig mondja, hogy engem szeret, de amikor azt látom, hogy névnapján, halála napján és születésnapján sír minden évben, úgy érzem nem tudta túltenni magát a dolgon. Ilyenkor meg én érzem úgy, hogy belepofátlankodtam az életébe.
2011. jan. 25. 22:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem könnyű erre bármit is mondani. Az biztos, hogy nem pofátlankodtál bele! Ne érezd úgy!
2011. jan. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%
Kell idő míg kiheveri. Majd elmúlik
2011. jan. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
56%
Igen
2011. jan. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon megértelek.

Ilyenkor ráadásul még a halottal kapcsolatos emlékek is megszépülnek. Biztos beléd szerelmes a párod, de attól még az előző párjával kapcsolatban is megmaradhatott a szeretet és a gyász. Nehéz mit kezdeni ilyen helyzettel, mert ugye egy emlékkel nem tud versenyezni az ember. Ez ráadásul egy olyan rész a másik életében, aminek igazából soha nem leszünk a részei.

Nem nagyon tudok tanácsot adni, hogy viselhetnéd könnyebben ezt. De talán idővel a párod gyásza is tovább enyhül és közelebb kerül hozzád.

2011. jan. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
90%

Talán legjobb, ha a helyébe képzeled magad és úgy értékeled át az egész helyzetet.


Ha elképzeled, hogy meghal akit szeretsz, de még fiatal vagy. Gondolom örülnél, ha jönne valaki más később, és nem csak vigaszból. Aki meghalt, már feltámasztani nem lehet. De szeretni csak nem felejtenél el, ugye? Tudnál mást szeretni később?! Szerintem igen. És el tudnád felejteni örökre, azt aki meghalt? Szerintem nem.


Hagyd ezeken a napokon! Milyen butaság féltékenykedni arra aki már nem él! Semmi esetre se éreztesd vele, hogy téged zavar ez!

Biztos szeret téged, attól függetlenül, hogy eszébe jut néha a múlt. És talán épp ilyenkor jó is, ha vigasztalod, ha hagyja, ettől nem leszel kevesebb, sőt! De ha ilyenkor egyértelműen úgy látod, hogy zavarod, akkor inkább csak maradj csöndben.

Sír, sír, de ott vagy neki te, akiből nemcsak erőt meríthet, hanem értelmet is adhatsz a létének.

Nem?!

2011. jan. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nehéz lehet, úgy újat kezdeni, hogy közbe szereted.Ilyenkor ha sír, akkor hagyd magára, vagy legyél vele(ezt beszéld meg vele mire van szüksége).Én 16 évesen veszítettem el a legjobb barátom, azóta sincs legjobb fiú barátom.Gratulálok neki, hogy mert újat!
2011. jan. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Lehetsz féltékeny, sajnos igen. Egy élő emberből valószínűleg már kiábrándult volna a párod, így viszont lehet, hogy nem volt módja rendesen lezárni magában a kapcsolatot. Az is lehet, hogy van egy kicsi bűntudata, anélkül, hogy tudna róla. De a jelen akkor is te vagy.

Sajnos igaza volt, az előttem írónak, az emlékek szebbnek tűnnek így, hogy már semmin nem tud változtatni.

Sok erőt és kitartást kívánok neked!

2011. jan. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Hagyd nyugodtan hogy kisirja magát ezeken a napokon, utánna téged még jobban fog szeretni. Ezt magamról tudom nekem is maghalt a párom, és a jelenlegi ezt elfogadja nem csinál belőle ügyet ,mert tudja hogy szeretem már 16 éve eggyütt vagyunk.Sőt kijön velem a temetőbe is mert természetesnek tartja hogy virágot viszek a sirra.
2011. jan. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Inkább örülj, hogy ilyen lelkiismeretes, érzelmes párod van!

Becsüld meg nagyon, mert hiánycikk!!!!!!!!

2011. jan. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

anyum párja is özvegy, a felesége már több mint 10 éve halt meg, de még mindig ő a non plus ultra.

ettől függetlenül a fickó szereti anyumat, de anyumnak együtt kell élnie a tudattal, hogy a párja valahol még mindig gyászolja a feleségét.


szerintem ezen ne akadj ki, oka van annak, hogy veled van, és nem egyedül vagy valaki mással.

2011. jan. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!