Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Keresztnevet szeretnék változt...

Keresztnevet szeretnék változtatni! Hol kell elkezdenem az intézését, és kb. mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Köszi!
2011. jan. 26. 12:20
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
5%
Mi volt eddig a neved és mi lesz? És miért változtatod meg?
2011. jan. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
10%

án nem tudom

de felpontoszhatsz meg a tobbiek is

közsi

2011. jan. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
91%
A születési név megváltoztatása iránti kérelmet személyesen kell benyújtani a lakóhely szerint illetékes anyakönyvvezetőnél, a helyben kapott formanyomtatványon. A születési név megváltoztatására irányuló kérelem illetéke jelenleg 10 000 forint. Az egy családhoz tartozó nagykorúak közös kérelme esetében az illetéket minden nagykorúnak külön-külön kell megfizetni. Azért, hogy ne változtassuk meg minden második hónapban a nevünket, a korábbi megváltoztatás utáni új név ismételt megváltoztatására irányuló kérelem illetéke jelenleg 20 000 forint.
2011. jan. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Köszi a "hasznos" válaszokat,de egyenlőre én kérdeztem előbb!!! :)
2011. jan. 26. 12:29
 5/25 anonim ***** válasza:
22%

szia

Bocsi ez nem konkrét válasz lesz, de szerintem ne változtasd meg.

Én is gyűlöltem régebben a nevemet, mindig azon gondolkodtam, hogy amint lehet megváltoztatom. (Karolinának hívnak, ennél megjegyezhetetlenebb, ritkább, csúnyább nevet nem sokat tudok)

Aztán elkezdtem gondolkodni, hogy mire. És rájöttem, hogy egyik sem lenne rám illő. Minden névről eszembe jutott egy ember, egy ismerős és rájöttem hogy rám nem illik az ő neve, mert nem más vagyok mint ő. (Erzsi, Piri, Sári, Mariska, Rozáli...:)) egyik sem:)

Így szépen lassan megszerettem a nevem és eszem ágában sincs megváltoztatni.

Szerintem ne változtass, felesleges idő, pénz , gond.

Régi ismerősöknek úgyis ugyanaz maradsz:)

2011. jan. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Kedves 3. válaszoló!


Köszönöm,a tájékoztatást!!!

És a 10000ft-on túl ,kell még valamit majd fizetnem?Gondolom új személy ,jogsi stb... és ezeken kívűl?

Esetleg nem tudod,hogy mennyi idő alatt zavarnak le egy névváltoztatást???És benne van a pakliban,hogy nem engedik???Köszi!

2011. jan. 26. 12:31
 7/25 anonim ***** válasza:
93%
Én gyárilag Tibor vagyok, de gyűlölöm, ezért pár évvel ezelőtt elkezdtem terjeszteni, hogy Péter vagyok. Ma már mindenki Péternek hív és még csak meg sem kellett változtatnom. Persze hivatalosan még Tibor vagyok, de ritkán hallom és már nem zavar. :D
2011. jan. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Sajnos pontosabbat én sem tudok, mert magam még nem csináltam ilyet, de nézd meg a lakhelyed önkormányzatának honlapján a telefonszámot (pl. anyakönnyvvezetői hivatalét) és ha felhívod, minden kérdésedre válaszolni fognak.
2011. jan. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

12:33 ez jó!!:))))))))))))


Tulajdonképp,a kisfiam nevét szeretném megváltoztatni,nem a sajátomat...

2011. jan. 26. 12:34
 10/25 A kérdező kommentje:
12:34 Köszönöm!Megnézem!
2011. jan. 26. 12:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!