Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A György keresztnevet meg...

A György keresztnevet meg lehet-e változtatni Dzsordzsóra?

Figyelt kérdés
5 éves kisfiam születésétől kezdve így szokott hozzá a nevéhez és másként nem is szólítja senki.Meg lehet-e változtatni az anyakönyvben?
2010. febr. 23. 14:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A keresztnevet meg lehet változtatni, de a Dzsodzsó nem hiszem hogy anyakönyvezhető név lenne
2010. febr. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%
Dzsordzsóra nem, de George...vagy Giorgo ra igen.
2010. febr. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Dzsordzs-ra lehet változtatni. a nem magyar neveket úgy engedik anyakönyveztetni, hogy magyarosan legyen írva. lásd. pl. Dzsenifer
2010. febr. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
14%

Ez hulyeseg, kedves elozo.

Nem kell magyarositani, ugy jegyzik be ahogy kerik.

2010. febr. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Tévedés, van szabály a keresztnevekre, ha magyar szülők gyerekéről van szó

[link]

2010. febr. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

14:42 vagyok


lehet, hogy mégse hülyeség?


"A külföldi nevek leírásánál a magyar helyesírás és kiejtés szabályai érvényesülnek. Így lett például a Britney-ből Britni, a Catherine-ből pedig Ketrin, vagy a fiúknál a Justinból Dzsasztin."


[link]

ebből a cikkből linkeltem

2010. febr. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Meg, ha homokos vagy....
2010. febr. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet változtatni, de szerintem nem érdemes. Gyerekkorban aranyos név lehet a Dzsordzsó, de felnőttkorban sok hátrányba kerülhet miatta, mert ez pl. egy 40-50 éves felnőtt férfinak elég nevetséges név - főleg ha komolyabb szakmája van, pl. bankigazgató: dr. Kovács Dzsordzsó - hát elég furcsa, mosolyogtató. Sőt itt még a "külföldiség" előnye sincs meg, mert a nevet magyar helyesírással kell írni, így a kissrác külföldön is nehezen fog érvényesülni a két dzs betűt tartalmazó névvel. A György szép, komoly és férfias név, gondolom nem véletlenül választottátok annak idején. Attól hogy ez van a papírjaiban, még nem baj, ha Dzsordzsónak szólítjátok otthon (mindenkinek van beceneve). Ha megtartjátok a Györgyöt, de közben Dzsordzsónak hívjátok családon belül, baráti társaságban, akkor gyerekként is, felnőttként is jól jár a kisfiú - gyerekként lehet aranyos, divatos, felnőtt férfiként meg komoly. A névváltoztatás amúgy is drága, és egy csomó macera.
2010. febr. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se változtassátok meg, mert nem érdemes. Meg szerintem nem lehet megváltoztatni, ugyanis a Ladó utónévtárban én sehol sem láttam ezt a névfelvevési lehetőséget.

S tényleg csak a gyereknek lenne kellemetlensége belőle.Mire megtanulja leírni, kimondani? Inkább maradjon György, legyen a becézése Dzsordzsó és úgyis a barátai is így fogják hívni.

2010. febr. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Lehet. Van még bodzaföld elég!
2010. febr. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!