Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nevet (keresztnevet) szeretnék...

Nevet (keresztnevet) szeretnék változtatni. Már elmúltam 18 is, de úgy tudom indok is kell hozzá?

Figyelt kérdés
Keresztnevet szeretnék változtatni vagy második nevet szeretnék (még nem döntöttem el). Úgy tudom,hogy indok is kell hozzá. Milyen indokot írhatnék,ha "csak úgy" akarok egy második nevet/megváltoztatni akarom. Igazából nem is "csak úgy ", hanem, mert nem tetszik a nevem, de ez nyilván nem lenne elég nyomós ok,arra,hogy engedélyezzék. Esetleg aki már változtatta meg a nevét/második nevet csináltatott írna pár indokot,amit el is fogadnának.
2010. máj. 3. 18:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy nem tetszik a saját keresztneved, elég nyomós ok, engedélyezni fogják.

Viszonylag gyakran előfordul, hogy miután hazaviszik a kórházból az újszülöttet, pár nap múlva megváltoztatják a nevét, mert a szülők úgy érzik, hogy az eredeti választás mégsem volt jó.

2010. máj. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
az elsőnek igaza van! sajnos én nem tudom, hogy hogy mennek ezek a dolgok:S amúgy mi neved?
2010. máj. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az az indok, hogy nem tetszik és nem tudsz vele együtt élni, más nevet szeretnél. Ennyi.

Viszont vigyázz, mert megvan határozva, hogy hányszor változtathatsz nevet az életed során, elkerülendő, hogy valaki minden nap váltogasson kedve szerint.

Szóval a későbbiek miatt gondold át jól.

Második név miatt nem éri meg változtatni, ha az elsőt cseréled az már valami.

2010. máj. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is második keresztnevet szeretnék-

az is annyiba kerül?

2017. ápr. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!