Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mekkora eséllyel indulok a...

Mekkora eséllyel indulok a bíróság előtt? (gyerektartás)

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, a gyerektartás nemakarja apukám kifizetni, ezért úgy vonják le tőle. Szeptember óta viszont még ezt sem utalják, mert kérte, hogy az ügyvédhez kerüljön letétbe, amíg ő beadja a bíróságra a papírt, hogy a megélhetése forog kockán. A bökkenő csupán annyi, hogy most vett egy új autót, az élettársával van egy lakásuk a központba, egy összkomfortos tanyája, és most vett még egy telket. (egyiket sem hitelre) Elméletileg nem dolgozik sehol, gyakorlatilag viszont igen. Anyukám egyedül nevel, hitelünk van. A gyerektartás 9000 forint, nem egy nagy összeg de szeretnék egyetemre menni ezért minden támogatásra szükségem lenne. Tapasztalat? esetelg valami tanács?
2011. jan. 28. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A drága papát az Apehnél kissé be kellene ajánlani vagyonosodási vizsgálat okáért.

vannak ügyvédek, akik az ilyen ügyeket ingyen vállalják. Ingyen ügyvéd---így keress rá a neten.

2011. jan. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tudtommal ügyvédi letétbe nem kerülhet a gyermektartásdíj csak bírósági ítélettel...

www.jogiforum.hu - itt jogászok adnak felvilágosítást

2011. jan. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bíróságon be kell menni panasznapon és végrehajtási lapot kérni. Ezt ki kell tölteni, és visszavinni. Ezzel kb. egyidejűleg fel kell jelenteni az apát gyermektartásdíj nem fizetése miatt. Ezzel viszont csak akkor foglalkozik a rendőrség, ha már 6 hónapja nem fizetett. Ez után néhány hónappal bírósági tárgyalást tűznek ki, ahol a bíróság kötelezi a fizetésre. Ha nem akar, akkor ott a végrehajtó. Neki lehet, hogy "nincs" jövedelme, de mivel ház, autó és egyéb van a nevén, így behajtható. Nekem sajnos nem volt szerencsém, mert az apa a gyerekem házában lakik, tehát még az is a miénk, nincs miből. De nálad egész más a helyzet. Remélem segítettem. Üdv. Egy 26 éves anyuka, aki 4 éve a bíróságot járja ez ügyben.
2011. jan. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Akkor is végrehajtható ha a pénzt igazából levonják tőle, csak az ő ügyvédjéhez utalják, azzal az indokkal, hogy ha a bíróság úgy dönt, hogy tényleg nem tud megélni, akkor mi nem biztos, hogy visszafizetnénk azt az összeget amit tőle levontak mióta betöltöttem a 18at?

már 7 éves korom óta pereskedünk vele, mindent elkövet, hogy ne kelljen fizetni. De mindenféleképpen bemegyek a bíróságra hátha ott is segítenek nekem. Köszönöm a válaszokat :)))

2011. jan. 28. 18:24
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem számít, hogy ő meg tud e élni, a gyermek előnyt élvez. A törvény szerint saját tartásának rovására is köteles-magyarán éhen is halhat, de a gyereknek fizetnie kell.
2011. jan. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Olyan nincs, hogy ügyvédre futja, addig tudja nélkülözni a pénzt, utána,meg pont az kell, amit odafizetett. Olyannak forog a megélhetése kockán akinek esetleg egy házikó van a nevén, neki van mit eladnia, hogy ne halljon éhen. Csókoltatom a drága apukádat, mintha a volt férjemről lenne szó,csak az én kisfiam még csak 7 múlt, de megkeseríti az életünket.
2011. jan. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!