Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet-e a gyerektartás mérsékl...

Lehet-e a gyerektartás mérséklését kérni, én kérhetem-e? A párom első gyermeke után havi 20. 000, - Ft tartásdíjat fizet (az ex-el a bíróság előtt megegyeztek 1,5 éve az összegről), most fog megszületni közös gyermekünk, a párom minimálbért keres.

Figyelt kérdés
Nekünk nincs saját lakásunk, apukám lakásában lakunk vidéki városban, a párom exének nevén Bp-en 3 szobás saját tulajdonú lakása van, ők ott laknak. A láthatással nincsen gondunk, csak a baba miatt a megélhetésünk most sokkal nehezebb lesz, én csak gyedet kapok majd. A közös gyermekünknek is szerintem járna legalább annyi pénz mint az első gyereknek, de a havi 40.000,- Ft már meghaladja a párom fizetésének felét is! Hova kell fordulnom az ügyben?
2009. máj. 25. 15:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem lehet kérni de miért te kérnéd? Ez a párod dolga!! Az is lehet hogy ha a párod beszélne az ex el úgy is megeggyeznének.
2009. máj. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%

Te nem kérheted. A párodnak ítélték meg, ő egyezett meg, ő módosíthatja.

Te max. a saját gyerekednek kérhetnél gyerektartást. De neked is csak 20.000-t ítélnek meg.

Ennél kevesebbet úgysem fognak ítélni.

2009. máj. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
67%

Tudod te mennyibe kerül egy 3 szobás lakás fenntartása?

lehet kérni egyébként, ha a párodnak belefér a lelkiismeretébe, hogy a különélő gyerekére nem akar normális összeget fizetni, és szerintem az a 20 ezer nem is sok.

Ja, merthogy nektek már nem marad elég pénz a gyerektartás kifizetése után.... előbb kellett volna gondolkodni.

Menjen el a párod és vállaljon másodállást, mert más is ezt csinálja ha nincs elég pénz, de ne a a különélő gyereket szívassátok már!

2009. máj. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
48%

Már bocs, de a két gyerek után az apukának ugyanaz a felelőssége! Ha egy házasságon belül születtek volna, akkor is különbséget tennél? " Neked annyi jár mint eddig, a kisebbnek kevesebb" - címszóval? Egyébként is ha valaki nem tudja fizetni a 3 szobás lakásának a rezsijét, költözzön kisebbe.

Beszéld meg a pároddal, és kérje a gyerektartás csökkentését! A közös gyereketeknek is ugyanaz jár, mint a nagyobbnak, és ha nincs más megoldás, akkor ezt az utat kell járni. Nem kell drasztikusan csökkenteni, hisz a nagyobbnak is kell, de észszerű megoldást meg kell találni.

2009. máj. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%

Igen, mindkét gyereknek jár a 20 eFt, meg is kaphatják mindketten. Az apának még marad a fizetéséből.

A törvényszerint, akár a saját megélhetés ellehettlenülése árán is meg kell fizetni a gyerektartást, mert az a gyereknek jár.

2 gyereknél és minimálbérnél MINDEN bíróság megítéli a 20-20 eFt-ot.

2009. máj. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
97%

Lehet kérni a csökkentést, de egyezség esetén az egyezség jóváhagyásától számított két éven belül csak akkor, ha a felek kiskorú gyermekének érdekét szolgálja, vagy a körülmények változása miatt valamelyik fél érdekét súlyosan sérti a megállapodás.

Az a körülmény, hogy a párodnak újabb gyereke született, elég indolkolttá teheti, hogy csökkentsék a gyerektartást, mert az újabb gyerek eltartására ugyanúgy köteles, mint a korábbi gyereknél.

Egyébeként tartásdíj összege, a jövedelem 15-25 %-ka szokott lenni, ha a bíró állapítja meg, tehát ez a húszezer a minimálbért alapul véve a felső határ, persze megegyezni mindenben meg lehet.

Természetesen csak a párod kérheti a csökkentést. Most is megpróbálhatja.

A bíróság figyelembe veszi a döntésnél a felek jövedelmét és vagyoni helyzetét is, természetesen a te jövedelmed is számít, hiszen a közös gyerekteket, neked is tartani kell.

Szerintem érdemes megpróbálni.

2009. máj. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem lehet kérni, DE miért Te kérnéd? Ne haragudj, de szerintem ez a párod dolga. Az én férjemnek is van egy gyereke az előző kapcsolatából, de sose rohannék én intézkedni ezügyben. Meg lehet beszélni a dolgokat, de majd ő elintézi és megbeszéli az ex-szel, elvégre az ő gyereke. Neked sem esne jól szerintem, ha a fordított esetbn az új nő kezdene el "pattogni" meg intézkedni.
2009. máj. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Azt esetleg rosszul tudom, hogy a gyerektartásnál max. a fizetés 50%-át ítélhetik meg (amúgy 33% a letiltás) és a két gyerek miatt az feleződne?

A minimálbér nincsen 80 eFt amit a párom kap, sőt még 70eFt sem (egy kicsit alatta)

Ha megszületik a baba én csak a gyedet kapom és nekünk is valamiből fizetni kell majd a rezsit, és az élelmiszereket. Ja amúgy az exnek is van élettársa, és nemsokára költöznek magánházba, nemhogy kisebb lakásba...akkor annyira nem élnek rosszul.

2009. máj. 25. 16:26
 9/19 anonim ***** válasza:
83%

Nem az 50% a maximum. Megítélnek ennél többet is, 2 gyereknél 20 ezernél kevesebbet nem szoktak.

Nálatok beleszámolják a te jövedelmedet is, hiszen együtt éltek, az exfeleség egyedülálló szülőnek számít.

De semmiképp nem kezdeményezheted te.

2009. máj. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
76%
tökmindegy, hogy az exnek is van élettársa, a gyerek költségeihez az apa köteles hozzájárulni! És bátran mondom Neked, bőven van költség egy gyerekkel, ha a rezsi költséget nem számítjuk bele, még akkor is! Ha az ex-nej jelenlegi élettársa a költ a gyerekre, akkor a párod tegye össze a kezét, hogy ilyen rendes férfi került az ex asszonya mellé!
2009. máj. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!