Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Bírósági végzés alapján...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bírósági végzés alapján megállapított gyerektartás mértékének változtatási kérelme esetén a bíróság vizsgálja-e a fizetésre kötelezett vagyoni és jövedelmi állapotában bekövetkezett változásokat?

Figyelt kérdés
Magasan megemelkedett lakáshitel törlesztése pl. befolyásolhatja? Megtörténhet, hogy a fizetésem 40%-át a volt feleség, a maradékot a bank tiltja le? Tapasztalat?
2010. okt. 22. 11:25
 1/10 anonim ***** válasza:
30%
Megtörténhet, hogy egy gyerek fényevővé válik és nem fázik télen sem ruha nélkül? A lakáskérdésen kell elgondolkodni, a gyereknek már bőven elég, hogy nem nőhet fel családban. Esetleg beszélni kellene a volt feleséggel, hogy átmenetileg meg tudja-e oldani a gyerektartás nélkül az életet.
2010. okt. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nem a gyerektartás nélküli életet, hanem, hogy kevesebbet fizetsz. Azért nem 50, meg 100ezer a ruha, meg az étel a gyereknek. (nem tudom, hogy mennyi pontosan a fizetésed 40%-a, de aki belevág egy lakástörlesztésbe, biztos, hogy nem minimálból él). Beszélj a feleségeddel. Ha jófej, megérti, és majd együtt megoldjátok.
2010. okt. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A gyermektartásdíj felemelése esetén a bíróság vizsgálja a peres felek (szülők) jövedelmi és vagyoni helyzetét, vizsgálja a kiskorú gyermek tényleges szükségletét, vagyis azt, hogy indokolja-e a gyermek szükséglete a tartásdíj megemelését, illetve vizsgálja a bíróság, hogy a tartásdíj fizetésére köteles szülő képes-e a megemelt összegű tartásdíj fizetésére.

A bíróság környezettanulmányt rendel el, bekéri a felektől 12 hónapra visszamenőleg a jövedelemigazolásukat.

Mindezek alapján elmondható, hogy a bíróság összeveti a felek, a szülők jövedelmi viszonyait, anyagi helyzetüket és megnézi, hogy a kiskorú gyermek számára indokolt a szükségletei alapján a tartásdíj emelése.És figyelembe veszi a jövedelemben beállt változásokat is, hitel, akármi.Tehát nem hiszem, hogy az asszonynak többet ítélnének mint amit kap.

2010. okt. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A bíróság akkor szokta csökkenteni a tartásdíjat, ha újabb gyermek születik (neked). Az, hogy a te lakáshiteled emelkedett, sajnálatos, de nem hiszem, hogy ok arra, hogy a bíró csökkentse a gyermektartást. Hány gyermekről van szó? 1 vagy 2? Összegszerűen mennyit fizetsz most?
2010. okt. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Nem veszik figyelembe hogy emelkedett a lakástörlesztő...a feleségeddel kell megegyeznetek hogy kevesebb is elég lesz e neki...
2010. okt. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, egy részét ismertem, leginkább saját, konkrét tapasztalatokra lennék kiváncsi, mert szerintem nem egyedüli elvált apa vagyok 2 gyermek után fizetendő havi tartásdíjjal, és közel 100ezres lakáshitellel.

Konkrétumok: 2 gyermek, eddig fizettem havonta átlag 60-65ezret, ami nagyjából a jövedelmem 40%-a volt, nem tiltással fizettem. A jövedelmem csökkent, hiteltörlesztés nőtt, a tartásdíjat 50ezer körülire voltam kénytelen csökkenteni, de az édesanyjuk emelést szeretne, és bírósághoz kíván fordulni!

Első hozzászólónak: miből gondoltad, hogy nem fizettem, vagy nem akarok fizetni semmit? Jahh, és sajnos nekem valóban lassan a fényevés lesz a megoldás, pedig úgy tudom, ahogy a házasságban, úgy utána is közösen kéne a gyerekeket eltartani, akkoriban viszont sosem költöttünk rájuk havonta, rendszeresen 50ezeret, még ha a rezsit is arányosan szétosztottam volna!

2010. okt. 22. 12:20
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha a fizetésed csökkent,a biró nem fog emelést előirni, légy nyugodt. Beidézték fentebb a törvény szövegét, lényegét, abból világos az elv.
2010. okt. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
26%
Persze, talán anyuka elmehet dolgozni, mert attól, hogy van két poronty, nem tehet meg mindent, apukát is lehetne élni hagyni. Hányingerem van az ilyen pénzéhes szívtelen dögöktől.
2010. okt. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Megemelkedett lakáshitel törlesztése nem indok mert az folyton változik és a gyerek eltartását a sajád károdra is vállalnod kell.
2010. okt. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha a fizetésed csökkent, az ok lehet a gyermektartásdíj csökkentésére. A fizetésed maximum 50 %-át vonhatják gyermektartásdíjra.
2010. okt. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!