Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom egész nap online...

A párom egész nap online pókerezik, és ha nem nyer, akkor agresszív lesz, ordítozik és mindenért belémköt. Hogy szoktassam le erről?

Figyelt kérdés
Elvesztette a munkahelyét, ez amolyan pótcselekvés. Emiatt nem is bántom, de valamit kell lépnem.
2011. jan. 28. 22:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
és nem is keres munkát?? lehet hogy úgyérzi hogy már semmi se megy neki..vedd rá hogy keressen munkát..vagy nemtudom
2011. jan. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
A párod beteg.Játékszenvedély betegsége van.Ha nem gyógyul ki időben akár a család életét is tönkre teheti..Orvosi segítséget is lehet kérni..
2011. jan. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
Vagy kidobni a f.szba...
2011. jan. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem próbálj érdeklődést mutatni a játék iránt,meg fog lepődni, és akkor próbálj vele beszélgetni egy más témáról, ebéd, séta,együttlétek,stb.munka, így könnyebb lesz.
2011. jan. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Játékpénzben vagy valódi pénzben játszik?

Játékpénzben én is szoktam, kikapcsol, ha stresszes vagyok. Bár én csak halkan anyázok magam elé, ha vesztek, de nem ordítok senkivel és agresszív se leszek.

28/N

2011. jan. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Önmagában a fiktív pénzes játék nem okoz függőséget. Nekem nagyon jól ment, feltoltam rá 5.000 Ft-ot. Egy nap alatt elvesztettem. Na, akkor elment a kedvem egy ideig még a játékpénztől is :) Valódi pénzt azóta se tettem fel, az 5 rugót meg betudtam annak, hogy nem mozira ment el, hanem erre, szórakoztam egyet belőle.
2011. jan. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

A játékfüggő olyan mint a kábítószeres vagy az alkoholista Ha nem fogja fel,hogy játékszenvedélye van,és önként nem akar gyógyulni akkor veszett ügy.Akárcsak a drogosoknál,alkoholistáknál..Nem fogja abba hagyni azért mert te éppen másról akarsz beszélni..Ha kikötnéd az internetet elvonási tünetei lennének,és bizony az agressziója miatt nem lennék a helyedben.

2 dolgot tehetsz..

Vagy elviszed egy orvoshoz akinek a segítségével kigyógyítjátok a játékfüggőségéből vagy tudomásul veszed,és időben új életet kezdesz..

Ne járj úgy mint a nővérem...

A férje játékfüggő volt,de soha nem ismerte el.Már odáig fajult a szenvedélye,hogy amikor elvesztette az állását,és titokban még utoljára felvett 500.000 forintot 1 nap alatt eljátszotta.Annyira mérges lett,hogy a nővéremet tette felelősé azért,hogy nem tudott nyerni.Amikor rájött a nővérem,hogy kölcsön kért és szóvá tette,úgy megverte,hogy nekünk kellett a dokihoz vinni a nővéremet.(nem is engedtük vissza a férjéhez) A végén amit tudott eladott,hogy legyen pénze..A nővérem elvált tőle,és a ház felét kifizette neki..(4 millió forintot szedett össze a nővérem,hogy a férjét kifizesse) Szerinted hány napig volt meg a pénze??? Azóta se láttuk,de úgy tudjuk,hogy hajléktalan lett..Ezt pedig a játékfüggőségének köszönhette...

Szóval érdemes lenne a pároddal akkor beszélned amikor nem játszik,és felvilágosítanod,hogy függő lett...Jó lenne tudni,hogy tagadja vagy tud róla,csak nem tesz semmit érte..

2011. jan. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg próbáld meg, hogy az asztalon, valódi pókert játszatok, valódi tét nélkül (csak zsetonokban vagy gyufaszálakban, vagy régről maradt, érvénytelen 1 Ft-osokkal).

Ha csak a játékot szereti, de nem függő, akkor ez is meg fog felelni neki. Ha elutasítja, akkor kezdj aggódni.


De azt mindenképp nézd meg, hogy játékpénzben játszik-e, mert virtuális pénzt is idegesítő veszteni, de mégse valódi.

2011. jan. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Már ne haragudj, de a munkahely elveszésére marhára nem tolerálható pótcselekvés a szerencsejáték.

Ha makettezni kezd vagy bonsait nyírni az lehet nyugdtató pótcselekvés, de ne legyen ez már annak bemagyarázva!


Tegyél valamit, amíg nem lesz késő (már lehet, hogy most is az).

2011. jan. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell rögtön farkast kiáltani (persze a szenvedélybetegség is benne van a pakliban, de más lehetőségeket is vizsgálj meg).

A férjem is pókerezik, ha stresszes, ezzel lazít. Néha meg logikai játékon golyókat tologat ötös sorba - mikor melyikhez van kedve. De amíg nem játékpénzzel játszik, addig nem szólok érte.

Sőt, van amikor kicsapja az asztalra a pókerkészletet és velem játszik. Olyankor játszunk pénzben is (5-10 Ft-os tét), mert jobban játszom és rendszerint nyerek tőle párszáz forintot. Amúgy közös kassza van, de lehet lobogtatni az ötszázast, hogy tőled nyertem, bibibiii :)

2011. jan. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!