Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni egy ilyen...

Mit lehet kezdeni egy ilyen gyerekkel?

Figyelt kérdés

Öcsém 13 éves. Anyámék 2 éve különköltöztek,apámat gyakorlatilag azóta nem látta,nem keres minket,nem fizet gyerektartást,anyám pedig nem intézte el sem a válást,sem a gyerektartást. Tudni kell,hogy apám masszív alkoholista,engem ütött vágott,mint a lovat,öcsémet viszont próbálta mindig magához édesgetni.Átlag három havonta felhív vagy engem,vagy öcsémet,jobbára részegen,és össze vissza beszél,meg kérdezget.

Én 15 évesen elköltöztem páromhoz,azóta is vele élek,nem is áll szándékomban hazaköltözni,jól megvagyunk.

Namost öcsikémmel az a probléma,hogy 7(!) tantárgyból megbukott,a többiből kettes lett. Nagyon jól rajzol,de csak amit ő akar,nem végzi el az órai munkát,nem visz magával suliba könyveket,nem tanul. Ha anyám leül vele nagyritkán tanulni,visszamondja szépen,de suliban nem hajlandó lefelelni-leírni amit megtanult,visszaszájal és balhékba keveredik.Tavaly évvégén két tárgyból pótvizsgázott,idén majd mindenből kellesz. Otthon szétdúrja a lakásukat,mindent megeszik amit talál,két felnőtt nem eszik annyit amennyit ő. Direkt az ellenét csinálja amit mondanak neki,leszarja a másik embert.

családgondozóba jár(én is járok időnként az ottani pszihológushoz). Majdnem két éve tart a gondozás,és csak az ottaniak jóindulatának köszönhetően nem vitték még el az átmeneti otthonba.Anyám pedig csak üvölt vele,mert "neki nincs türelme". (tény hogy sose volt egy mintaanya,ezért is költöztem el.)

Ha valaki tud,adjon tanácsot,mert se fenyítéssel,se jutalom igéretekkel,jutalmazással nem jutottunk semmirre! A srác vissza akart menni az apjához,vissza a régi városba ahonnan elköltöztünk anyámék szétköltözése után,de hogy adjuk az apjának,mikor az le se szarja! Beígértem neki,hogy mamámékkal megbeszéltük,és ha jól tanul 8.osztályig,keresünk neki ott egy kollégiumot és hétvégén lakhat nagyszüleinknél,de semmi,SEMMI nem hat rá,az se hogy tudja hogy el fogják vinni ha nem változtat!

Mi legyen?

17L


2011. jan. 29. 12:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%
Hát ez elég durva...De látszik hogy nem nevelte őt senki.Nem magától lett ilyen.Ha nem hat rá semmi akkor mit akartok?!Valami szigorú bentlakásos suliba kéne küldeni.
2011. jan. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én az elmondásodból 3 dolgot vágtam le:

1, masszívan depressziós a srác

2, az apjának tényleg sikerült magához édesgetnie

3, az anyukátok csak ront a helyzeten


Az első lépés az lenne, hogy nem üvöltözik vele senki. Éppen azt kéne megértetni vele, hogy nem csak az apjából áll a világ!

A második, gondolom a tanárai dettó ugyanezt csinálják. Keresni kéne neki egy olyan iskolát, ahol törődnek az ilyen srácokkal, ahol érzi, hogy nem mindenki csak bele akar rúgni.

Ha a társaság is olyan, hogy jobb irányba viszi, akkor még jobb a helyzet.


Próbáljatok az ő szemével látni, és rájönni mi a baj. Így csak oda fogtok kilyukadni, hogy bezárják valahova...

2011. jan. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne is csodalkozz. Se anyjara, se apjara nem szamolhat, nem voltak igazi szulok neki. Raadasul Te is elkoltoztel, ezt ugy veszi hogy cserben hagytad. Igereteket nem hiszi el, nem hisz mar senkinek. A varosbol, ahol laktatok, elhoztatok, a regi baratoktol, iskolabol stb. Tul sok egy 13 evesnek hogy ezt mind megemesszse, es minta tanulo is legyen. Merges, viselkedese a bosszuallas rajtatok es a vilagon. Kirivo is ez a viselet. Akarja, hogy egyszer valaki vele is torodjon. Igeretek, rimankodas mar tul keso, foleg ha be sem tartjatok. Amugy lehet rossz tarsasagba is keveredett, lehet hogy o is iszik, droggozik. Mit lehet vele csinalni? Ha van valamin, arrol leszoktatni, profi segitseggel, peldamutatas, megnyugtatas segit csak neki. Jo indulat nem eleg neki, segitseg, de rogton kell neki.
2011. jan. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
53%

Egyébként miért nem költözhet állandóra a nagyszüleitekhez?

Ilyen családdal tényleg nem csodálom, hogy ki van készülve szerencsétlen...

Te ott hagyod a szarban, az anyja üvöltözik vele, a nagyszülei le se szarják...

Hát így én is inkább az alkesz apát választanám, ha az legalább úgy néz ki hogy törődik velem.

2011. jan. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

A mi kapcsolatunk sose volt jó,míg együtt laktunk állandóan bajba kevert,meglopott,tönkrevágta a holmimat,beárult stb,és ez volt viszont is.és ennek a nyoma mai napig is megvan,én se tudom csendesen lerendezni a vitákat,sajnos ezt eltanultam otthonról.

nagymamámék nem mai gyerekek,nem tudnák állandóra bevállalni a srácot.

a bentlakásos sulit mondom már anyámnak egy jó ideje,de a válasz az,hogy neki erre nincs pénze.mondjuk az utánam járó családipótlékból amit nem ad ide finanszírozhatná... :/

2011. jan. 29. 13:20
 6/17 A kérdező kommentje:
egyébként ha mamámék nem ruháznák fel néhány havonta,akkor a bokalengő szakadt gatyáiban járhatna. ők igenis törődnek vele,de anyámmal nem beszélnek,mert a kedves besértődött rájuk,mikor mamámék a bajban segítséget kértek tőle(nem anyagi,hanem fizikai segítséget.)
2011. jan. 29. 13:21
 7/17 anonim ***** válasza:
83%
itt sajnos az egesz csalad egy nagy problema. Ossze vannak gubolyodva a fonalak. Nem hinnem hogy itt talalnal valami segitseget. Menj el a gyamhivatalhoz, iskolahoz, talan ott tudnak segiteni.
2011. jan. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

a gyámhivatalnál hetente csücsültem fél évig és csak annyit mondtak,ha nem változtat anyám,elviszik a gyereket.de az mire jó,hogy berakják egy rakás piás drogos romagyerek közé akik laposra verik naponta kétszer?!

a családsegítő meg adná a tanácsot,de anyámnál az két napig tart,utána üvölt.

2011. jan. 29. 13:28
 9/17 anonim ***** válasza:
78%
Hat akkor nem csak apaddal volt a baj mint apa, hanem anyaddal is. Anyad nem megfelelo szulo. Sajnalom tesodat meg teged is. Itt mindenkinek szakember segitsegere van szukseg. Van egy nagybacsi, jo csaladi barat, aki normalis, es tesod hallgatna ra?
2011. jan. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
86%

Szia!


Ülj le vele nyugodtan, úgy hogy senki ne lásson, halljon Titeket.

Mondd el neki, hogy megérted, hisz te is ezért költöztél el!

Mondd el neki, hogy követelje ki az anyjánál, hogy bentlakásos suliba mehessen, ott nem üvöltözik vele senki. Ott magának lesz, és békén fogják hagyni. Lehetnek igazi barátai.

És hogy RÁD mindenben számíthat!


De nyugodt hangnemben!!!!

2011. jan. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!