Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit lehet kezdeni egy olyan...

Dtigenerator kérdése:

Mit lehet kezdeni egy olyan gyerekkel, aki teljesen introvertált, burokban nőtt fel, és képtelen a saját irányítása alá vonni a tulajdon életét?

Figyelt kérdés
Az ikertestvéremmel 18 évesek leszünk egy héten belül. Eddig, akármi volt, amit egyedül kellett elintéznünk (rendőrségre menni feljelentést tenni valami miatt, mentőket kihívni egy beteghez, elintézni a saját ügyes-bajos dolgainkat, stb...) nekem kifogástalanul ment, egyedül el tudtam menni irodákba, külön helyekre, van heti 4-5 fakultatív programom, a jövőm érdekében. Ellentétben velem, ő nem tanul, nem jár sehová, a szociális élete a béka nemesebb testrészei alatt van, alig vannak barátai, nem hajlandó semmit kezdeni az életével, a jegyei pocsékok. Amikor azt kérdezem, miért nem tanul, mindig azt mondja, hogy "Gimnazista vagyok, nem úgy mint te aki szakközepes vagy... Nekem jobb szellemi képességeim vannak." Mondja ezt színkettes bizonyítvánnyal, az én négyes átlag fölötti bizonyítványom mellé. Még átváltva a jegyeit, nálunk sem lenne nálam jobb. A szüleink igyekeznek, de nem eléggé, kifogytak az ötletekből. Amikor talált magának egy havert, a haverja megismerkedett velem is, és ezek után mi tök jóban lettünk, vele meg megszakadt a kapcsolata, mert egyszerűen nem találta elég jó fejnek, erről nem én tehetek, a szüleink mégis engem szúrtak le, őt meg abajgatták, hogy "Jaj, szegény gyerek, ellopták a barátját." Mit lehetne kezdeni vele? Tudom, hogy nincs sok terület, amin kibontakozhatna, mert nagyon sok kreatív területet (rajzolás, festés, írás, stb...) én, meg a nővérünk már elég jó szintre fejlesztettünk, de amikor lenne olyasvalami, amiben kiemelkedhetne, mert senki sem ért hozzá, nem csinálja. Teljesen enervált, és képtelen elintézni akármit egymaga. Mit lehetne vele kezdeni? Mit lehetne mondani a szüleinknek, mit kezdjenek vele? Nemsokára felnőtt lesz, és a saját érdeke legyen, hogy végre felébredjen az álomvilágból, mert így nem lesz soha jó élete.
2011. máj. 27. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
Gondolom, ül a babérjain, hogy neki vannak képességei, azok majd bevonzzák az eredményeket anélkül, hogy dolgozna értük.
2011. máj. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

sztem mindenképp olyan helyzeteket kell teremteni, ahol kénytelen felnőttként viselkedni, te meg nem csinálod meg helyette. De ha nem megy neki elsőre, ne csesszétek le, csak szeretetteljesen legyetek vele szigorúak. Ne erőszakosak, de szigorúbbak!

sok sikert:)

2011. máj. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem könnyű az ikrekkel, ez bizony egy külön kategória. Ha egyformák is külsőre, lelkileg és szellemileg teljesen különbözők lehetnek.

Lefőbb: ELFOGADNI!!!Tehát nem kritizálni, nem mérni sem magadhoz, sem senkihez, szeretni olyannak, amilyen. Ha jobb vagy nála, segítsed. Ha nem fogadja el, hagyjad. Ne versenyeztesd magaddal. Majd megtalálja a saját helyét a saját gyengébb eredményeivel.

Javaslat: Pszichológussal, vagy nevelési tanácsadóval beszélgetni, az iskola segít ebben.


Néhány ikrekről szóló könyvet elolvasni. PL. Danielle Steal : Tükörkép. Ez egy romantikus regény ikertestvér két lányról, akik teljesen egyformának látszanak, de teljesen különbözők. Egyikük nagyon jónak, másikuk nagyon rossznak ítéltetik meg. És mégis kiderül, hogy nagyszerűek mindketten a maguk módján. (nekem kedvencem ez a könyv, de biztossan van több hasonló regény is)


SEMMIKÉPPEN NEM!: egymáshoz hasonlítgatni, egyiket a másik elé példának állítani. Pl: "látod, a testvéred iylen jól tanul, neked is így kellene" "Te miért nem tudsz olyan szépen írni, olyan jó barátokat szerezni, olyan gyorsan futni, stb, mint a testvéred...stb. Az ilyenek miatt örökre meggyűlölik egymást a testvérek.


Neked mondom: Ne irigyeld a tesódtól a szülői dédelgetést. Lehet, hogy neki nagyobb szüksége van rá. Vagy kérd meg a szüleidet, hogy rólad se felejtkezzenek el. Legyen közös ügy a testvérek helye a családban.


Itt egy dalszöveg (vers) arról, hogy mindenkinek a saját útját kell járnia. Nem lehet elvárások szerint élni, nem lehet olyanná tenni valakit, amilyen nem tud lenni.

[link]

2011. máj. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül az ikrek közötti különbségekre gondoltam, csak összehasonlítási alapot adtam, mert ebben a családban sokáig egy jó ideig én voltam a "buta gyerek", aztán most mégis sikerült összehozni valamit. Inkább az a kérdés, hogy mi az, amiért nem fogja fel, hogy a saját jövője a cél. Nem hasonlítgatjuk, nem méricskéljük, csak mondjuk neki, hogy tanuljon, mert nem lesz jövője ellenkező esetben. Oké-oké, elfogadás, meg békés szeretgetés, stb, de emberek, egy évvel az érettségi előtt vagyunk, és örülhet, ha a kettest megkapja a tantárgyaiból!
2011. máj. 28. 08:30
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hátha egyszer belátja, és sikerül neki is felzárkózni. Vannak későn érő típusú gyerekek. Lehet hogy ő is ilyen. Végül is még akár ismételhet is egy évet, és akkor lendületbe jön.
2011. máj. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
az is lehet, hogy depressziós, és semmi sem motiválja
2011. jún. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én is a depresszióra gondoltam és a szorongásra. Tud valakivel beszélni az érzéseiről, vagy senkinek nem tud megnyílni? Vannak "indokolatlanul is negatív" gondolatai?
2011. jún. 14. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!