Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minden kismama elbutul?...

Minden kismama elbutul? Törvényszerű?

Figyelt kérdés

Nem provokációnak szánom a kérdést! A tapasztalataim alapján kialakult képpel kapcsolatban szeretnék kérdezni.


Úgy alakult, hogy a családban másfél év eltéréssel két baba is született, és pár hónapja egy jó barátnőm is édesanya lett. Egy kivétellel őket nagyon értelmes, művelt nőknek tartom, de lehet, hogy inkább múlt időben kéne írnom. A babák születése után mindhármuknál szellemi "leépülés", értelmi visszafejlődést vettem észre. Egész nap gügyögnek, ami a gyerek miatt érthető, ha neki csinálják, de valahogy megmaradt a jó szokásuk akkor is, amikor felnőtt társaságban vannak. A baba szóból vagy babóca, babó, manó lett, a tejből tejcsi, a tápszerből papi, és sorolhatnám. A memóriájuk is romlott, a beszélgetés elejére ha visszautalok, fogalmuk nincs, miről volt szó, a "hova tettem a kocsikulcsot"-tól kezdve általános műveltségen át minden téren.


Olvastam egy anatómiakönyvben (Donáth), hogy egy bizonyos hormon termelődik a szülés után, ami egyrészt rontja a memóriát, ami azért célszerű, hogy a fájdalmas testi traumának megélt szülés aktusa ne hagyjon az édesanyában olyan nyomot, melytől később nem szeretne gyermeket vállalni. Mivel az emléknyom elhalványul, nem emlékszik vissza a szülésre traumaként. Csak hát ez az élet többi területén is szimplán "buta" nőket teremt.


Nektek mik a tapasztalataitok, véleményetek?


2011. jan. 29. 18:39
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
63%
Kismama vagyok,4 hónapos a fiam.Szerintem amit leírsz,az azért van,mert a baba 24 órás felügyeletet igényel,mindig vele vagyunk.Becézgetjük,gügyögünk neki.Nem tudok én sem teljesen kikapcsolni,egy szemem mindig a babán van,és a gondoltaim is ott járnak.Ez az anyai ösztön.Emiatt nem maradnak meg bennem sem lényegtelen dolgok.Ha lesz babád,majd megtudod.
2011. jan. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
94%

Az az ominózus hormon nem a szülés után termelődik, hanem az indítja be többek között a szülést, az segíti a tágulást és amint a méh visszanyerte a korábbi méretét, fokozatosan kiürül a szervezetből. És nem, nem butulnak el kismamák szerintem. Én például most írom a doktori disszertációmat két gyerek után. A gügyögés amúgy nem szükségszerű ahogy az sem, hogy beceneveket adjunk a gyerekhez kapcsolódó dolgoknak. Én például soha nem használom a tejcsi, szopcsi szavakat mert szerintem idiótán hangzik mindegyik. Nézd meg viszont a mai tiniket. Nagyon sokan használnak ilyen szavakat (kajcsi, szivcsi, köszcsi, stb.) mert most ez a "menő".

A memóriája valószínűleg nem lett rosszabb a barátnőidnek, csupán arról van szó, hogy nem rád figyelnek a beszélgetés közben. Valószínűleg azon agyalnak éppen, hogy mi lehet otthon a gyerekkel, mit kell esetleg még venni a boltban hazafelé, mikor tudnának elintézni ezt meg azt, vagy ha velük van a gyerek akkor rá is próbálnak figyelni.

2011. jan. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
58%
Ez érdekes! Mármint a hormon dolog. De legalább nekik volt memóriájuk, azokkal a másneműekkel szemben, akiknek sohasem volt igazán fejlett:) Amúgy van elég másjellegű dolog, amire koncentálniuk kell, és nem is túl építő, számukra.
2011. jan. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
94%
Szàmomra nem volt törvényszerü és azt sem éreztem,hogy leépültem.Kimondottan zavarnak ezek a becézett szavak,tejcsi,popi,rendesen beszéltem a gyerekeimhez és nem gügyögtem.
2011. jan. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
91%
Én utáltam/ utálom a gügyögést ezért mindíg normálisan beszéltem a gyerekeimhez és közben iskolába jártam. Tehát nem feltétlen butul el a kismama csak éppen több felé kell figyelniük. A dolgok becézgetésével kapcsolatban meg csak aut mondom neked, hogy hallgass meg pár fiatalt beszélgetni mert ott aztán ezerrel megy a köszcsi szercsi és a társai.
2011. jan. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
85%

Biztos, hogy nem mindenki ilyen. Pl. nekem epp az a gondom, hogy mar 2 eves elmult a fiam es a mai napig nem tudok gugyogni neki vagy ugy szolni hozza, mint egy gyerekhez. Jo azoknak, akik ertenek a gyerekek "nyelven" es tudnak hozzajuk megfeleloen szolni meg torteneteket kitalalni. A szavak becezgetesetol meg rosszul vagyok. Sot, attol is rosszul vagyok, ha csak a gyerekrol megy a tema, az sem egeszseges.


Szerintem nem mindenki valtozik meg, bar ha megvaltozik, az sem gond, hisz a gyerekkel van 24 orat, igy persze, hogy hatassal van ra.


Nem kellene ezt tulkombinalni mindenfele analizissel. Mindenki mas, de az normalis, hogy a kornyezeted hatassal van rad. Ha a kornyezeted abbol all, hogy 24 oraban babaval vagy, akkor ez az inger er, ez lesz a prioritasod. Az elbutulasrol meg annyit, hogy ez inkabb arrol szol, hogy az ember sokat felejt es a helyere praktikusabb dolgok kerulnek. Nekem is hiaba volt 2 diplomam, mikor gyerekem lett, fogalmam sem volt, hogy hogy kell gyereket nevelni es sokkal hasznosabb dolgokat tanultam ezaltal. Szoval az akademiai tudasod egy dolog, de hogy a mindennapi eletben milyen tudast hasznalsz, az mas lapra tartozik. Illetve akinek pici gyereke van, mindenfelere gondol, aggodik, gondolkodik. Mas, mint gyerek nelkul. Ezt mindenki ossze tudja hasonlitani, amikor mar nem fuggetlen es van gyereke.


Mondjuk ha mar elbutulasrol beszelsz, jo lenne, ha konkret peldat is tudnal hozni, mert 1. ez igy csak vad, 2. lehet, hogy nincs semmi koze a gyerekvallalashoz annak, hogy x szemely nem tud valamit.


Mindenesetre csak annyit mondok, hogy majd amikor neked gyereked lesz, nezd vissza, hogy mit irtal le es nehogy igaz legyen rad is. Itelkezni konnyu addig, amig nem erint valami.

2011. jan. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem a gügyögés, becézgetés nem igazán hozható összefüggésbe az elbutulással. Lehet, hogy idegesítő, de attól még nem lesz hülye a másik ember...

Abban viszont egyetértek (legalábbis körülöttem szülő nőkre egyaránt érvényes volt), hogy kissé szétszórtabbak lesznek szülés után. Feledékenyek, nehezen tudnak koncentrálni. De ez valahogy érthető is a 24 órás babázás mellett. Nulla alvás, szoros napirend. Ez meg úgyis változik, ahogy nő a baba, anyuka is hozzászokik a kiképzéshez, aztán régi önmaga lesz.

2011. jan. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
93%

Nem szoktam gügyögni, a babámhoz is olyan normális módon beszélek mintha a férjemnek mondanám.

Nem gondolom, hogy elbutultam, söt bármilyen meglepö minden házimunka, babával való foglalatosság, külsöm ápolása mellett még olvasni is van idöm, ennélfogva nemcsak a tudásom de a szókincsem is gyarapszik.

A kérdésre válaszolva: nem, nem törvényszerü.

2011. jan. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:

Közel 30 éves férfi vagyok, az orvostudomány jelenlegi állása szerint nem lehetek terhes. Köszönöm az eddigi válaszokat, várok még!


Természetesen az elbutulást nem arra vonatkoztattam, hogy hirtelen elkezdtek gügyögni az érintett hölgyek, hanem egyéb tényezőkre is, amiket felsoroltam. Én valahogy úgy fogalmaztam meg magamnak, hogy az értelmi intelligencia kárára nő az érzelmi, amivel jobban rá tudnak hangolódni egy gyerekre, de mindkét intelligencia ugyanannyi "tárhelyen" tud futni, így kell egyik rovására fejlődjön a másik.


Nem igaz, hogy ez a hormon indítja be a szülést, elbizonytalanítottál, utánanéztem. Az LTH (lactotrop hormon vagy prolactin: tejelválasztást serkentő hormon) szülés után termelődik nagy mennyiségben, ami rontja az emlékezést, és (férfiak, figyeljetek!) nagy mértékben gátolja a szexuális magatartást! A szülést az oxytocin indítja be, emellett még számos más tulajdonsága van, például 10-szeresére nő szerelmi együttlétek során.

2011. jan. 29. 19:22
 10/46 anonim ***** válasza:
76%

Ferfi vagy. Hogy te mit fogalmaztal meg magadnak, az egy dolog. Az meg egy masik dolog, hogy a valosagban mi tortenik. Sokszor meg egy no sem tudja, hogy mi zajlik benne, nem hogy egy kulso szemlelo ferfi.


Konkretan mi is a problema? Nem irtal peldat elbutulasra, csak azt irtad, hogy elbutulnak. Pl. ez miben nyilvanul meg?

2011. jan. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!