Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Törvényszerű, hogyha egy...

Törvényszerű, hogyha egy nőnek az első komoly kapcsolata lesz a házassága/élettársi viszonya, akkor ez visszaüthet?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy pl egy 17 éves lány összejön egy 26 éves fiúval. Igazán komolyan. Együtt járnak, szinte napi rendszerességgel, összeköltöznek, "lehúznak" együtt tizenévet és az addigra már érett nőn elhatalmasodik valami. Hogy talán korai volt 17 évesen lekozmálni? (Bár nem kényszerítette senki) Hogy csak egy férfival volt szexuális kapcsolata stb stb. Ez beárnyékolhatja-e a kapcsolatot, vagy csak fokozott körültekintést igényel vagy elképzelhetetlen, hogy a nőnek az első kapcsolata legyen a végleges?
2011. júl. 7. 08:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%

Párja válogatja.

Régen ez teljesen természetes volt, hogy a szerelmesek az első egymás életében, aztán megérték még a gyémántlakodalmukat is.

Szüleim pl. 18 évesen házasodtak össze, 1-2 év járás, de nem együttélés után, s immáron 35 éve tart a házasságuk, ami normálisan, kiegyensúlyozottan működik.

2011. júl. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%

Igen,ezt valóban embere válogatja!

Pl.én 18 évesen összejöttem egy pasival,3.5 évet voltuk

együtt mégsem ő lett a férjem!

De van 2 barátnőm akik nagyon korán összejöttek(13 és 15 évesen)a párjukkal,mégis később ő lett a férjük!

De hozzátennám,hogy aki 13 évesen jött össze a hapsijával,nos ott voltak bonyodalmak,talán megcsalás is az esküvő előtt....

2011. júl. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

Régen ez volt a természetes, és a kötelező. Ha nem így történt, az volt gáz.

Nem hiszem, hogy mindenkinek átlagosnak kell lennie.

Ismerek valakit, aki 14 évesen jött össze a szintén 14 éves barátjával, később összeházasodtak és 50 évesen is együtt vannak.

2011. júl. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ki milyen beállítottságú. Én speciel ilyen vagyok. Az első barátommal 5 évig voltam együtt. Aztán más is elkezdte piszkálni a fantáziámat olyannyira, hogy ez teljesen eluralkodott rajtam és vége lett a kapcsolatomnak. Nem bántam meg.
2011. júl. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

21 éves lány vagyok, 19 évesen ismertem meg a vőlegényemet. Nekem és neki is ez az első komoly kapcsolatunk.

Jövőre lesz a lagzi.

2011. júl. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%
24 évesek vagyunk 18 évesen jöttünk össze, 1 éve együtt is lakunk és jövőre lesz az esküvő. Elsők voltunk egymásnak.Párom erre mindig azt mondja, ha jó együtt minek kelljen más?
2011. júl. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
44%

Nem törvényszerű. Szerintem ez ma is a természetes - egy nő egy férfihez tartozik egy életen át. Ez nem divatkérdés, ez a nő testét-lélkét-szellemét legmélyebben átható, egyész lényegét meghaározó legnagyobb kérdés.

Csak ma hódit a kalandorság, a kisérletezés, a linkség.

Semmi nem lett jobb ettől a felszinességtől, kapkodásótól, viszont rosszabb lett. Mindenki szenved tőle, a gyerekek meg lelkibetegek lesznek tőle.

(ez a törvényszerű)

De ha úgy gondolkodik "kár volt lekozmálni"- (ha így gondolkodik esetleg már előre: érdemes-e lekozmálni?)ha úgy gondolkodik később az igaz, tiszta szerelemről? akkor mi történt (történik)? mi okozza ezt az összetörtséget?

2011. júl. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
20 éve vagyunk együtt, 19 éves korunk óta. Mindkettőnknek első volt a másik. Gyerekünk is van, köszönjük, jól megvagyunk, nem kacsintgatunk kifelé a kapcsolatból, tehát nálunk eddig nem ütött vissza. 39 évesek vagyunk.
2011. júl. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
49%

Régen se volt természetes, nagyanyáim is dédanyáim is minden évben mással báloztak, míg végül férjhezmentek. és nem tizenévesen,hanem 25 éves kor körül.

Nem is engedték volna őket férjhez 20 évesen.

Biztos vannak olyan házasságok ahol működik az első szerelem-házasság. De kétlem,hogy sok lenne.

Inkább sok olyan háézasságot ismerek,ami már régen nem működik, csak nem válnak el. Élnek egymás mellett

2011. júl. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Elsők vagyunk egymásnak mi is, kilencedik éve együtt. Semmi nem ütött vissza. Ahogy az anyukámat sem cserélem le, mert "meguntam, és kíváncsi vagyok, más milyen anya lenne", úgy a férjemet sem...
2011. júl. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!