Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok azokról a...

Mit gondoltok azokról a "mintacsaládokról", amelyek megszólnak másokat a legkisebb másság miatt is?

Figyelt kérdés

Pl. ha valaki nem házasodik meg x korig vagy soha, nem vállal gyereket, művész, kimegy külföldre dolgozni/élni, másik etnikumból választ társat, vagy akár meleg/leszbikus stb..

Azért ezeket írom, mert ezek a leggyakoribb dolgok, amiért lenéznek embereket. Vannak azok a családok, akik magukat tökéletesnek tartják, mert megvan a feleség+férj+gyerekek és osztják az észt a nem ilyen "hagyományos" életmódot folytató embereknek. Mit gondoltok róluk, tényleg ennyire tökéletesek?


2011. jan. 29. 22:44
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Egyébként eszem ágában sincs provokálni, csak konkrét dolgok történnek velem és a környezetemben ezzel kapcsolatban. Pl. tervezem, hogy elköltözöm Spanyolországba, amint befejeztem az egyetemet, és a legjobb barátnőmnek hitt ember, akinek már családja van, teljes mértékig próbál eltántorítani a céljaimtól, mert hogy én "hazaáruló" vagyok. Akkor a legjobb barátom egy meleg srác, aki a barátjával örökbe akar fogadni egy gyereket, de egyedülállóként bejegyezve, és voltak egy gyerekvállalási tanácsadáson, ahol volt 1-2 pár, akiknek már voltak gyerekeik, és a sokadik gyereken gondolkodtak és teljesen megalázták a barátomékat. Ezt én nem tudom felfogni, hogy mire jó, milyen az értékrendje ezeknek az embereknek és miért hiszik, hogy az a jó, amit ők gondolnak hűen.
2011. jan. 29. 22:51
 2/20 anonim ***** válasza:
93%
Ha magabiztos vagyok, mindenkit elfogadok, nem kell ítélkeznem, hogy igazoljam magam.
2011. jan. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%

Ha én most megszólnám a "mintacsaládokat", akkor semmivel nem lennék jobb, mint ők. Egyébként konzervatív világnézetem van, tehát az én fejemben is él egy kép az ideális családról, és abba nem feltétlenül fér minden bele azok közül, amiket felsoroltál. Más kérdés, hogy nem érzem jogosnak, hogy bárkinek az életébe beleszóljak, hiszen én sem szeretem (és nem is viselem el), ha beleszólnak az életembe. Így aztán igyekszem nem ítélkezni, és ha van is véleményem valamiről, azt kulturáltan próbálom elmondani.


Különben meg úgy gondolom, hogy aki a leghangosabban ítélkezik, azzal vannak általában a legnagyobb bajok, és a valóságban közel sem biztos, hogy a "mintacsaládjában" valóban minden rendben működik...

2011. jan. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
74%

Dehogy tökéletesek, ez már abból kiderül, hogy másokat bírálnak. Ezek lehetnek mintacsaládok ahogy írod de nem a szó pozitív értelmében.

Ezeket én korlátoltaknak hívnám inkább. Nekem tök mindegy kinek mi a melója, az életvitele, ha hozzám rendesen viszonyul, akkor nekem az jó, és azt értékelem. Legyen, tudós, vagy kukás, vagy Picasso 2., kopasz, rokkant ...

2011. jan. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
31%
Ó ja, a magyarok nagyon olyanok, hogy ha valaki külföldre megy ki, azt már lenézik (nem mindenki). Attól én még ugyanolyan vagyok hozzá, de ő hozzám nem, emiatt. Csak emiatt. Nem értem, ez felháborít. Családon belül van ilyen sajnos. Vagy azért mert nincs jobb dolga, és korlátolt, vagy mert sok gondja van, és akkor mostmár nekem is nehéz időt ad emiatt. Hát ez nem fog menni.
2011. jan. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Kedves második, igazad van, és nem is kérem, hogy most jól szóljuk le ezeket a családokat, nem ez a célom:) Csupán kíváncsi vagyok, hogy tényleg elég tökéletesek lehetnek-e, ha ennyire lelkesen kritizálnak másokat, amiért nem olyanok, mint ők. Mert én azt elfogadom, ha valakinek van egy értékrendje és abba nem férnek bele bizonyos dolgok, de számomra furcsa, hogy a modern XXI. században még mindig vannak olyanok, akik primitíven, másokat megszégyenítve próbálják ráerőltetni egymásra a véleményüket.
2011. jan. 29. 23:05
 7/20 anonim ***** válasza:
75%
Nincs semmi bajom a különc emberekkel sokáig dolgoztam egy meleg emberrel és elfogadtam olyannak amilyem, de az én értékrendemben egy államnak az alapja a család feleség+férj+gyerek.Még sose osztottam az észt emiatt mindenkit olyannak fogadok el amilyen.
2011. jan. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Kérlek ne pontozz le, de nekem szerintem közel az van. Nagyon szerencsésnek érzem magam. De ezért komoly könnyekkel kellett megfizetni. És hozzá teszem, hogy nem szoktam leszólni senkit. Azért a másik oldalon is vannak normális emberek. A magamfajta embernek a rend a mindene az élet minden területén.
2011. jan. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
59%

Nem szoktam itélkezni, és nem szeretem akik itélkeznek.

Szerintem mindenkinek joga van úgy élnie az életét, ahogy ő szeretné, és ahogy ő jónak látja.

Nem itélem el ha valaki kimegy külföldre, nem itélem el, ha valaki a testéből él, nem itélem el, ha valaki a saját neméhez vonzódik, nem itélem el ha valaki az utcán kiabálva társalog...egészen addig, amíg a "sajátos" életfelfogásával, életvitelével nem árt másnak.

Persze mindenről megvan a véleményem, de mindössze csak olyan szinten, mint, hogy normál esetben az embernek mindenről megvan a kialakult véleménye. Tehát amíg másnak nem árt vele, addig engem nem zavar.

Viszont egy dologgal nagyon nem értek eggyet. MÉgpedig az egynemű párok gyereknevelésével. Felőlem szeresse egymást két lány, két fiú, éljenek boldog párkapcsolatban, de egy gyereket ne akarjanak ebben az életfelfogásban nevelni. Részben azért, mert akárhogy is nézzük, nem ez a normális. Ha valakiben kialakul a saját neméhez való vonzódás, akkor azért alakuljon ki benne, mert olyan a genetikai állománya, de az ne segítsen már rá, hogy otthon azt látta. Amellett nem hiszem, hogy két embernek joga lenne elrontani egy harmadik ember gyerekkorát és fiatalságát, mert az oviban, suliban folyton csak a gúnyolódást hallja, mert neki nem egy anyukája és egy apukája van, hanem két anyukája vagy két apukája.

2011. jan. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
23:12, nem pontozlak el, mindenkinek kíváncsi vagyok a véleményére, akár egyezik az enyémmel, akár nem, elvégre nem önigazolás a célom.
2011. jan. 29. 23:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!