Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen helyen laksz (falu...

Milyen helyen laksz (falu város)? Eredetileg is ott éltél? Meg vagy elégedve? A családalapítást hol tervezed? Milyenek a munkalehetőségek a környéken?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy vidékre szavaztok vagy városra... Egyik ismerősöm mondja, hogy a városiak szeretik jobban a vidéket és a vidékiek pedig mennek a városba, mert nincs mit csinálni... Persze vannak kivételek mint mindenhol... Csak ki miért lakik ott ahol éppen lakik? Helységnevet is írok? Gyerekek nem vágynak a nyüzsgésbe?Esetleg a vidéki friss levegőre? Ez nálatok hogy van?
2011. jan. 30. 17:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
70%
Egy Borsod-Abaúj-Zemplén megyei városban születtem,nőttem fel.Nyáron lesz 9 éve,hogy Budapesten élek,élettársam,gyerekem van.Itt rendezkedtem be az életre,szeretem ezt a várost,bár jó visszamenni látogatóba a szülővárosomba időnként,de nem tervezem hogy vissza mennék oda lakni,falun meg főleg nem szeretnék élni.
2011. jan. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
28%
Baranya egyik falujában (3400 lakos) élek, a felmenőim nagy része is idevalósi volt (kb. 120 évre visszamenőleg tudom) tehát "tüke" vagyok, azt nem mondanám, hogy mindenki ismer mindenkit (a régi lakosok ismerik egymást), bár úgy lenne, sok a városból kiköltözött úgynevezett "gyüttment" helyi szóval mondva, akik arra nem képesek, hogy a szomszédnak köszönjenek például..., imádok itt élni, nincs az a pénz amiért városba költöznék, ami amúgy közel van (Pécs, Komló), busszal fél óra és gyakran jár a busz, tehát a munkába járással nincs gond, itt helyben is sok embernek van munkája. Van szórakozási lehetőség is gyakran, a fiatalok sokszor szerveznek, egy egy helységében a falunak, vagy otthon, pincénél házibuli/disco szerűséget, 100-200 fővel, bár ezek meghívósak, kb. havonta van bál, sok a fiatal, van iskola (kb. 300 gyerek), óvoda; foci-kézi csapat, népiegyüttes, daloskör, stb. A környéken sok az erdő, rét, Fő utcát kivéve csend van... nagyon szép környék, tájvédelmi körzet.
2011. jan. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
73%
Én Budapesten élek, és egy-két dolgot leszámítva imádok itt élni, nem költöznék falura. Szeretem, hogy pezseg az élet, hogy minden, amire szükségem van, megközelíthető távolságban van, hogy ennyi kulturális és egyéb programlehetőség lehetőség van... a másik része meg az a dolognak, hogy vmilyen szinten visszahúzódó ember vagyok, akinek megvan az igénye az egyedüllétre és a személyes térre, és egész biztos nem szoknám meg, vagy nehezen, ha mindig mindenki tudna rólam mindent, és mindenki megismerne és felismerne... néha jó, ha nem vesznek észre-én legalábbis így vagyok ezzel.
2011. jan. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Kis városban élek! Itt nőttem fel,itt építettünk házat a férjemmel, mindkettőnknek itt van viszonylag jónak mondható állásunk, szóval szerencsések vagyunk. Szeretek itt élni, bár amikor mondjuk Pestre megyek barátokhoz kb. 2-3 havonta, akkor mindig tetszik, hogy annyi lehetőség van mindenre. Viszont a zaj, a szmog meg egy nap után riaszt! Ha ezek a lehetőségek meglennének mondjuk Pesten, akkor is inkább a kis várost választanám!
2011. jan. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Alföldi kisváros,csendes utca,családiház-pont elég portával.De 5 éven belül pucolunk egy forgalmasabb régiójába az országnak. Itt aztán semmi nincs,ha nem lennének ismerősök,barátok,biztos halálra unnám magam.
2011. jan. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A Balaton mellett milyen az élet? Én még arra lennék kíváncsi,eddig csak túristaként jártam ott,de gondolkozunk a letelepedésen.
2011. jan. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!